Szkoła  Aktualności  Organizacje  Biblioteka  Świetlica  Nasze sukcesy  Programy  Dziennik  Linki  Archiwum  Promocja szkoły  
Aktualności


27-04-2015

DZIEŃ ZIEMI


W środę, 22 kwietnia 2015 roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada właśnie w tym dniu, uczniowie klas 1- 6 wspólnie z nauczycielami, sadzili i sprzątali bratkowicki las. Głównym koordynatorem ekologicznej akcji i zarazem gospodarzem był Pan Leśniczy Bernard Dworak. Pod jego czujnym okiem, przy pięknej słonecznej pogodzie, aktywnie pracowaliśmy dla utrzymania piękna i kondycji lasu w Bratkowicach. Pragniemy w tym miejscu gorąco podziękować Panu Leśniczemu za poświęcony czas, profesjonalizm, zorganizowanie ogniska i poczęstunku oraz sprawną koordynację działań ponad setki dzieci. W Dniu Ziemi uczniowie klasy 5 dodatkowo zgłębiali tajniki życia roślin, owadów, płazów i gadów, uczestnicząc w kolejnych warsztatach pod hasłem „W dziką stronę”. Po pracy i nauce w terenie, posililiśmy się pysznymi kiełbaskami i ciasteczkami, ufundowanymi przez Nadleśnictwo Głogów Małopolski. Serdecznie dziękujemy Panu Nadleśniczemu Jerzemu Chłopkowi za sadzonki drzew oraz poczęstunek.

galeria 1galeria 2


27-04-2015

Martyna Sarama została laureatką konkursu kuratoryjnego z przyrody!


Miło nam poinformować, że uczennica klasy 6 Martyna Sarama, została laureatką konkursu kuratoryjnego z przyrody. Serdecznie gratulujemy Martynce ogromnej wiedzy i pracowitości. Jesteśmy dumni z Jej wspaniałych osiągnięć! Życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem uczennicy była pani Agnieszka Lewieniec.
16-04-2015

III Gminny Konkurs z Języka Angielskiego
„Macmillan Primary School Tournament”


Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 1 w Bratkowicach odbył się Gminny Konkurs z Języka Angielskiego, którego współorganizatorem było wydawnictwo Macmillan, odpowiedzialne również za przygotowanie arkuszy konkursowych. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów z dziewięciu szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Szczepańska oraz Bartosz Dworak z klasy 3., Martyna Sarama i Edyta Majda z klasy 6. Uczniowie zmagali się z zadaniami sprawdzającymi znajomość słownictwa oraz gramatyki. Po teście wszyscy uczestnicy konkursu, przy poczęstunku, czekali na wyniki. Uczniowie biorący udział w teście wykazali się dużą wiedzą językową. Nasza uczennica Martyna Sarama zajęła III miejsce. Wszystkim dziękujemy za udział w naszym konkursie, a laureatom gratulujemy zwycięstwa.

galeria


16-04-2015

Bratkowicki akcent
w 75. rocznicę sowieckiej zbrodni
KATYŃ 1940


Pragmatycznie i efektywnie upamiętniono w Bratkowicach 75. rocznicę zbrodni katyńskiej. W poniedziałkowe popołudnie, 13 kwietnia br., przedstawiciel rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Zenon Fajger wygłosił wykład na temat „Zbrodni katyńskiej”. W przystępny dla słuchaczy sposób przedstawił złożoną problematykę aktu stalinowskiego ludobójstwa dokonanego na polskich oficerach i przedstawicielach inteligenckich elit II Rzeczypospolitej. Przekaz historyka IPN-u został wzmocniony prezentacją multimedialną ukazującą ikonografię i dokumenty obnażające sowiecką bezwzględność, wyrachowany cynizm i perfidię w dokonaniu, a następnie zakłamywaniu, tej okrutnej zbrodni.
Pomysłodawcą i inicjatorem wyjątkowego spotkania był radny Rady Powiatu Rzeszowskiego z Bratkowic Tomasz Wojton. Odbyło się ono pod patronatem Starosty Rzeszowskiego. Nie mogło na nim zabraknąć, reprezentujących powiat, gminę i bratkowickie sołectwo, przedstawicieli władz samorządowych i organizacji społecznych. Wśród uczestników spotkania obecni byli: Marek Sitarz Wicestarosta Rzeszowski, Adam Dziedzic Wójt Gminy Świlcza, ks. kan. Józef Książek proboszcz miejscowej parafii, Tomasz Wojton radny Rady Powiatu Rzeszowskiego, Barbara Buda radna Rady Gminy Świlcza oraz Tadeusz Pięta Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Bratkowickiej i Andrzej Bednarz redaktor lokalnego kwartalnika „Ziemia Bratkowicka”.
Spotkanie miało charakter otwarty, zatem wzięli w nim udział mieszkańcy Bratkowic, a przede wszystkim uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Bratkowicach (Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 4) oraz Szkoły Podstawowej nr 2. Szczególnymi adresatami i odbiorcami przekazu była strzelecka młodzież: orlęta i strzelcy bratkowickiego plutonu Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego, którzy stanowili najliczniejszą grupę słuchaczy.

Tekst i relacja fotograficzna
Artur Szary
galeria


14-04-2015

UWAGA!!!
w dniu 15 kwietnia br. (środa) o godz. 17.00
obędzie się wywiadówka dla Rodziców uczniów
Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 4

14-04-2015

Dzień Otwarty dla Przedszkolaków


27 marca 2015r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bratkowicach odbył się „Dzień Otwarty Szkoły”. Zaproszone zostały przedszkolaki z najstarszych grup wiekowych. Przybyli oni wraz z wychowawcami, aby zwiedzić naszą szkołę. Przedszkolaków serdecznie powitała Pani Dyrektor Joanna Różańska, która jako gospodarz szkoły towarzyszyła miłym gościom podczas tej wizyty. Na początku zwiedziły salę gimnastyczną, gdzie wspólnie z klasą drugą mogły wykonywać ćwiczenia gimnastyczne pod czujnym okiem wychowawców. Następnie w klasopracowniach na przedszkolaków czekali uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej. Pierwszoklasiści przygotowali inscenizację utworu Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Klasa trzecia natomiast przygotowała przedstawienie pt. „W lesie”. Gorące brawa jakie otrzymali mali aktorzy świadczyły o tym, że gościom przedstawienia się podobały. Przedszkolaki zwiedziły również bibliotekę oraz świetlicę szkolną. W czasie pobytu na świetlicy mogły wykazać się zdolnościami plastycznymi ozdabiając przygotowane wcześniej motyle, które wzięły ze sobą na pamiątkę. Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu dzieci udały się na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że z naszymi gośćmi spotkamy się we wrześniu, jako uczniami rozpoczynającymi naukę w klasie pierwszej. Serdecznie zapraszamy!

galeria


06-04-2015

Strzelecka Wielkanoc w Bratkowicach


Już po raz trzeci bratkowicka młodzież strzelecka włączyła się w godne celebrowanie uroczystości paschalnych w tutejszym kościele parafialnym. W Wielką Sobotę orlęta i strzelcy zaciągnęli honorową wartę przy Bożym Grobie. W Wielką Niedzielę wystawili kompanię reprezentacyjną, która wraz z oddziałem Ochotniczej Straży Pożarnej stworzyła mundurową asystę rezurekcyjnej procesji i mszy świętej. Po rezurekcji strzelcy razem ze strażakami i duszpasterzami z Bratkowic podzielili się wielkanocnym jajkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.

ASzWarta przy Bożym Grobie. Fot. A. SzaryRezurekcja. Fot. A. Szary


03-04-2015

PIERWSZY NUMER – JUŻ JEST
Uczymy się dziennikarstwa


Dnia 4 kwietnia 2015 r. opublikowaliśmy pierwszy numer gazety szkolnej na ogólnopolskiej platformie internetowej Junior Media. Uczniowie Zespołu Szkół w Bratkowicach utworzyli redakcję, której redaktorem naczelnym została Patrycja Wojton z klasy 3 Gimnazjum nr 4. Swoje pierwsze artykuły opublikowali pozostali młodzi dziennikarze: Szkoła Podstawowa nr 1- Karol Kowal z klasy 4, Kinga Rzepka i Damian Kowalski z kl. 6, oraz Paulina Kozubal i Natalia Dworak z klasy 2 Gimnazjum. Dziękujemy za pomoc techniczną Michałowi Franczykowi z klasy 3G. Zapraszamy do współpracy innych uczniów, którzy chcą spróbować swoich sił jako dziennikarze. Zachęcamy do zaangażowania całą społeczność szkolną, uczniów i nauczycieli, chcemy poruszać tematy związane z życiem szkoły, zamieszczać reportaże, wywiady, relacje, ciekawostki, itp. Macie ciekawe pomysły- zgłoście się do naszej redakcji. Gazeta nosi tytuł „Szkolne Bratki”, znajdziecie ją na stronie internetowej junior media.

Ewa Pijarzobacz ...


30-03-2015

Strzelcy z świątecznymi życzeniami
u Pana Wójta

Strzelcy w imieniu społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Bratkowicach złożyli Włodarzowi Gminy, mgr. inż. Adamowi Dziedzicowi wielkanocne życzenia: radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego, zdrowia i sił, które wynikają z mistycznych, paschalnych przeżyć.

galeria


30-03-2015
XII Gminny Konkurs Regionalny „Moje Gniazdo”

Już po raz 12. spotkaliśmy się na finale Gminnego Konkursu Regionalnego „Moje Gniazdo”, organizowanego przez SP 2 w Bratkowicach we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Świlczy i skierowanego do uczniów szkół podstawowych z naszej gminy.. Wspomniane wydarzenie miało miejsce w dniu 25 III 2015 r. w GCK w Trzcianie.
Konkurs rozegrano w trzech kategoriach:
- kl. 0 - I zabawowej – dzieci prezentowały zabawy "Kiedy babcia była mała"
- kl. II - III plastycznej - uczniowie rysowali zabawki z lat dziecięcych swoich dziadków
-kl. IV - VI literackiej – uczestnicy mieli przeprowadzić wywiad z babcią lub dziadkiem na temat ich dziecięcych zabaw
Uczennice z naszej szkoły zostały laureatkami w dwóch kategoriach.
- II miejsce w kategorii plastycznej zajęła Zuzanna Wołowiec z kl. II
- Wyróżnienie w tej kategorii zdobyła Natalia Szczepańska z kl. II
- W kategorii literackiej II miejsce przypadło Izabeli Kłeczek, uczennicy kl. VI
Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy !!!
30-03-2015

Promocja bratkowickiego Gimnazjum nr 4
w Szkole Podstawowej w Mrowli


W dniu 30 marca br. (poniedziałek) w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mrowli miała miejsce promocja bratkowickiego gimnazjum. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Strzelcy dzielili się swoimi doświadczeniami zdobywania wiedzy, nabywania umiejętności oraz podejmowania działań społecznych i patriotycznych w Gimnazjum nr 4 w Bratkowicach.
Ich przekaz cieszył się dużym zainteresowaniem po stronie młodszych kolegów. Dużo emocji wzbudził pokaz strzeleckich umiejętności oraz prezentacja wojskowego wyposażania mundurowej klasy.

galeria


30-03-2015

Niedziela Palmowa w Rzeszowskiej Katedrze


Uroczystość Niedzieli Palmowej wymową liturgii wprowadza nas w mistyczną tajemnicę Wielkiego Tygodnia i przygotowuje do najważniejszych świąt chrześcijaństwa, Świąt Wielkanocnych. Podczas tegorocznej Niedzieli Palmowej, 29 marca 2015 r., obchodziliśmy, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, kolejny już Światowy Dzień Młodzieży. W naszej diecezji punkt kulminacyjny obchodów miał miejsce w Katedrze Rzeszowskiej. W tym dniu młodzi katolicy, zrzeszeni w różnych katolickich grupach modlili się pod przewodnictwem JE Biskupa Rzeszowskiego ks. Jana Wątroby. W Katedrze nie mogło zabraknąć również młodzieży strzeleckiej. Członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” swymi ideałami i codzienną pracą podkreślają oddanie Bogu i Ojczyźnie, wyrażają swą wiarę i patriotyzm. Na spotkanie Światowego Dnia Młodzieży w Rzeszowie przybyło około 80 przedstawicieli poszczególnych pododdziałów z Jednostek Strzeleckich 2021 Rzeszów i 2051 Sędziszów Małopolski. I nie mogło obejść się także bez strzeleckich palm. Pięciometrową palmę wykonali strzelcy i orlęta z plutonu Bratkowice. Godnie reprezentowali oni swoją miejscowość i Gminę Świlcza, przybywając na uroczystość w sile trzydziestoosobowego pododdziału.

st. sierż. ZS Artur Szarygaleria


28-03-2015

TYDZIEŃ Z INTERNETEM

W dniu 26.03.2015 r. uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Bratkowicach z okazji „TYGODNIA Z INTERNETEM”. Obejrzeli prezentację przedstawioną przez Panią Lidię Bułatek - dotyczącą korzyści i zagrożeń wynikających z użytkowania Internetu. Otrzymali też wzór „Umowy”, zobowiązującej do przestrzegania zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, którą każde dziecko powinno zawrzeć ze swoim rodzicem. Mam nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże naszym uczniom stać się świadomymi i odpowiedzialnymi użytkownikami Internetu oraz zapewni im bezpieczeństwo w sieci.
Bogusława Marek

galeria26-03-2015

1 kwietnia - sprawdzian klas 6
Szkoły Podstawowej
i dzień wolny od zajęć lekcyjnych

Szanowni Państwo Rodzice!

W dniu 1 kwietnia 2015 roku (środa) odbędzie się sprawdzian dla klas 6-tych
szkoły podstawowej. Dzień ten jest ustawowo dniem wolnym od zajęć lekcyjnych dla uczniów szkoły podstawowej, którym zapewniamy wyłącznie dyżur opiekuńczo-wychowawczy w świetlicy szkolnej w godzinach od 6.30 do 16.00.
Uczniowie gimnazjum mają w tym dniu lekcje zgodnie z planem. Dowóz i odwóz w tym dniu funkcjonuje zgodnie z planem, pracuje także stołówka szkolna.

Dyrektor Zespołu Szkół
Joanna Różańska

26-03-2015

INFORMACJA WÓJTA GMINY ŚWILCZA


przeczytaj


25-03-2015

Dzień Promocji w Zespole Szkół w Bratkowicach


Tradycyjnie już, wykorzystując czas rekolekcji w bratkowickich szkołach, odbył się Dzień Otwarty Gimnazjum Nr 4 w Bratkowicach. Zaproszeni szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2, Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z wychowawcami licznie przybyli zwiedzić nasze gimnazjum. Goście zostali powitani przez Panią Dyrektor Joannę Różańską w małej sali gimnastycznej, w której zobaczyli prezentację o Gimnazjum nr 4. Zajrzeli do klasopracowni, w których nauczyciele wraz z uczniami klas drugich i trzecich gimnazjum oraz naszą absolwentką, studentką Politechniki Rzeszowskiej Pauliną Grendysą, przygotowali ciekawe eksperymenty z chemii i fizyki. Każdy gość mógł zobaczyć szkołę, porozmawiać z nauczycielami oraz dyrekcją. Mógł także dowiedzieć się, jak funkcjonuje gimnazjum i poznać szczegóły rekrutacji do klas pierwszych. Dzień otwarty został urozmaicony poczęstunkiem na stołówce szkolnej oraz wręczeniem drobnych upominków i teczek z materiałami informacyjnymi o szkole.

galeria
25-03-2015

Rekolekcje wielkopostne w ZS Bratkowice
23-25.03.2015


W dniach 23-25 marca br. uczniowie Zespołu Szkół w Bratkowicach uczestniczyli w wielkopostnych ćwiczeniach duchowych. Rekolekcje zostały przeprowadzone przez miejscową parafię pw. św. Jana Chrzciciela. Rekolekcyjnym kaznodzieją był ks. Jan Krynicki, proboszcza parafii bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie. Rozważania zostały oparte o postawę życiową i przesłanie duchowe błogosławionej Karoliny. Wprowadzenie do kazań ks. Jana oraz rekolekcyjne nabożeństwa prowadzili katecheci barkowickich szkół, ks. Marcin Graboś oraz ks. Grzegorz Guzior.

galeria

18-03-2015

NASZE ORLĘTA I NASI STRZELCY W TV TRWAM!!!


Koniecznie zobacz I. Część relacji!
18-03-2015

Zdjęcie Plutonu ZS "Strzelec" Bratkowice
pojawiło się na głównej stronie serwisu informacyjnego onet.wiadomości


zobacz to jeszcze raz...
18-03-2015
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
23-25.03.2015 R.

Dowiedz się więcej

17-03-2015
Z wizytą w Teatrze W. Siemaszkowej
w Rzeszowie


11 marca 2015 r. uczniowie klasy 4, 5 i 6 obejrzeli w Teatrze Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie świetny spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Inscenizacja najsłynniejszej powieści Lucy Maud Montgomery, ulubionej lektury dzieci małych i dużych, bardzo się nam podobała. Perypetie rudowłosej Ani Shirley ukazane były w sposób barwny i dynamiczny. Przygody obdarzonej bujną wyobraźnią i gadatliwej jedenastolatki bawiły nas i jednocześnie wzruszyły. Piękne, musicalowe piosenki nuciliśmy jeszcze przez długi czas. Polecamy!
Po spektaklu uczestniczyliśmy w warsztatach „Teatr od kulis”. Obejrzeliśmy zakamarki sceny, kulisy, pracownię krawiecką, w której powstają wszystkie kostiumy, salę prób i galerię zdjęć w teatralnym foyer.

Agnieszka Lewieniec


galeria

17-03-2015
ZAPROSZENIE

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bratkowicach serdecznie zapraszają przedszkolaków na „ Dzień Otwartej Szkoły”, który odbędzie się 27 marca 2015r. o godz. 9.30

Program spotkania:

- spotkanie z uczniami klas 1-3,
- spotkanie z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej,
- zwiedzanie szkoły,
- na zakończenie zapraszamy miłych gości na słodki poczęstunek.mgr Joanna Różańska
Dyrektor
Zespołu Szkół w Bratkowicach

zobacz
10-03-2015
Strzeleckie i orlęce przyrzeczenie 2015


Tradycyjnie, z okazji rocznicy śmierci swego bohaterskiego patrona płk. Leopolda Lisa-Kuli (w dniu 6 marca br.), strzelcy i orlęta bratkowickiego plutonu ZS złożyli swe pierwsze wojskowe przyrzeczenie.
Przyrzeczenie składało ponad czterystu strzelców, strzelczyń i orląt. Kościół Podwyższenia Krzyża, ulica 3 maja - Rzeszowska Paniaga, a później Plac Farny przed pomnikiem pułkownika Lisa-Kuli wypełniły się ponad siedmiuset osobami mundurowej młodzieży. Możemy być dumni z faktu, że Gmina Świlcza i wieś Bratkowice miały w tym wydarzeniu swój udział. Dwa pododdziały: dwadzieścia orlą i trzydziestu strzelców reprezentowało obie bratkowickie, publiczne szkoły.
W tym roku honorowymi gośćmi uroczystości byli: Adam Komorowski z Londynu – syn gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego, gen. dyw. prof. dr hab. Bogusław Pacek oraz wiceminister Maciej Jankowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Bratkowickim strzelcom i orlętom, w tym ważnym życiowym wydarzeniu, towarzyszyli: Wójt Gminy Świlcza mgr inż. Adam Dziedzic, radny Rady Powiatu rzeszowskiego mgr inż. Tadeusz Pachorek, dyrektorzy szkół, w których działają strzeleckie pododdziały, mgr Joanna Różańska (Zespół Szkół w Bratkowicach) oraz mgr Barbara Wasilewska-Naróg (Szkoła Podstawowa nr 2). Na uroczystości nie mogło zabraknąć także przedstawicieli Towarzystwa Miłośników Ziemi Bratkowickiej w osobach prezesa Tadeusza Pięty, Zdzisława Rzepki – bratanka „Żołnierza Wyklętego” mjr. Józefa Rzepki oraz Andrzeja Bednarza redaktora kwartalnika "Ziemia Bratkowicka".

st. sierż. ZS Artur Szarygaleria10-03-2015
Mini piłka siatkowa chłopców

Dnia 6 marca w Mrowli uczniowie naszej szkoły podstawowej wzięli udział w Gminnym Turnieju mini piłki siatkowej chłopców. Szkołę reprezentowali: Wójcik Miłosz, Kłeczek Marcin, Łyszczek Michał, Majka Jakub, Dominik Jucha, Toczek Beniamin, Krochmal Robert oraz Mazan Adrian. Do turnieju przystąpiło 7 drużyn. Nasi chłopcy zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy a niezdecydowanych uczniów zachęcamy do uczęszczania na zajęcia sportowe prowadzone w naszej szkole i osiągania podobnych sukcesów. Opiekunem drużyny była p. Iwona Woźniak.

galeria

07-03-2015
POMOC DLA FILIPA!!!

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Pracownicy szkoły i Uczniowie zwracają się z wielką prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie 1% podatku dla naszego ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej, FILIPA DRAUSA, który nagle zachorował a leczenie jego choroby wymaga dużych nakładów finansowych.
Nie pozostańmy obojętni wobec choroby dziecka. Każdy z nas może pomóc!!!

PROSIMY O POMOC!!!

zobacz


03-03-2015
1 marca 2015
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Bratkowicach

W słoneczne marcowe przedpołudnie nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Bratkowicach przygotowali uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Już po raz piąty w Wolnej i Niezawisłej Polsce obchody te miały charakter oficjalny i państwowy. Dla społeczności szkolnej i mieszkańców Bratkowic dzień pamięci niesie szczególne przesłanie. Uczciliśmy pamięć bojowników drugiej, antykomunistycznej i antysowieckiej, konspiracji, wśród nich płk Mieczysława Kawalca z Trzciany i mjr Józefa Rzepkę, bratkowiczanina i absolwenta naszej szkoły.
Na obchody dnia pamięci żołnierzy niezłomnych złożyła się uroczysta Msza św. w parafialnym kościele oraz odprawa warty, apel pamięci i złożenie kwiatów przed, znajdującą się na budynku szkoły, tablicą upamiętniającą mjr. Józefa Rzepkę. Tę część uroczystości przygotowali członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” – działające przy naszej szkole plutony „strzelców” i „orląt” oraz szkolny chór pod kierownictwem nauczyciela muzyki Marcina Florczaka.
W obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” wzięły udział poczty sztandarowe szkół i organizacji z terenu Bratkowic, licznie zgromadzeni mieszkańcy wsi, władze samorządowe - radni powiatu i gminy, przedstawiciel Wojska Polskiego płk dr Wiesław Lewicki, ks. kan. Józef Książek oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Bratkowicach mgr Barbara Wasilewska-Naróg z delegacją tamtejszej drużyny „orląt”.
Na zakończenie uroczystości Dyrektor Zespołu Szkół Joanna Różańska podziękował uczestnikom obchodów za wspólne uczczenie bohaterów walki o Wolną i Niezawisłą Polskę. Za wyraz i postawę patriotyzmu, którą podczas uroczystości wspólnie z młodzieżą szkolna i strzelecką została zamanifestowana.

st. sierż. ZS Artur Szarygaleria p. A. Bednarza

27-02-2015
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ


Dnia 25 lutego bieżącego roku w Zespole Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie odbył się towarzyski turniej piłki nożnej chłopców szkół gimnazjalnych. 10-osobowa reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce. Zwycięzcą zostali uczniowie Gimnazjum w Kamionce.

galeria


24-02-2015
Laureatki I miejsca w konkursie powiatowym „ŻBIK”

Z wielką radością informujemy, że uczennice klasy 6: Martyna Sarama i Sylwia Mazan zostały laureatkami I miejsca Powiatowego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Żbik”, organizowanego przez Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie. Dziewczyny przebrnęły jak burza przez grudniowe eliminacje wiedzowe. drugim etapie konkursu po mistrzowsku wykonały doświadczenie chemiczne pt. „Szalona piana”, poparte naukowymi wnioskami, znacznie wybiegającymi poza program nauczania klasy 6. Były podczas pokazu bardzo profesjonalne. Urzekły jury swą wiedzą i sposobem jej przekazu. Świetnie i rzeczowo w kolejnym etapie konkursu, zaprezentowali się także chłopcy z klasy 6 - Damian Kowalski i Radosław Malec. Prezentowali doświadczenie z dziedziny fizyki pt. „Płyn nienewtonowski”. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa, wiedzy i wytrwałości Martynie i Sylwii. Życzymy dalszych sukcesów! Opiekunem uczniów był nauczyciel przyrody, Agnieszka Lewieniec.

galeria

20-02-2015

UWAGA! Rekrutacja na rok szkolny 2015/2016

Plakat SP1


Plakat G4


dowiedz się więcej SP1


podanie (doc) SP1


dowiedz się więcej G4


podanie (doc) G4

20-02-2015
FERIE ZIMOWE 2015


CzytajGaleria 1Galeria 2


17-02-2015
Wójt Gminy Świlcza informuje,

że od dnia 1 marca do 15 czerwca 2015r. będzie finansowany dowóz dzieci, jeden raz w tygodniu na basen w Głogowie Małopolskim lub Ropczycach, w zależności od lokalizacji poszczególnych szkół.
Prosimy o zgłaszanie chętnych dzieci z uwagi na konieczność sporządzenia właściwych zapytań ofertowych do potencjalnych przewoźników. Rodzice ponoszą koszty wejściówek na baseny oraz instruktorów, a warunkiem uczestnictwa dzieci w wyjazdach jest dokonanie wpłaty na cały miesiąc „z góry”.
31-01-2015
Generał Bogusław Pacek z wizytą u Strzelców


CzytajGaleria A. SzaryGaleria M. Daniel


31-01-2015
FERIE ZIMOWE W SZKOLE

W pierwszym tygodniu ferii w dniach od 2 lutego do 6 lutego 2015 roku odbędą się w naszej szkole zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, piłkarzyki, tenis stołowy, warsztaty plastyczne i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem30-01-2015
Apel wychowawczy

Dnia 29 stycznia 2015 roku został przeprowadzony w naszej szkole apel wychowawczy dla klas I-III SP, IV-VI SP i I-III G podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2014/2015.
Zostali wyróżnieni uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce jak również uczniowie, którzy osiągali sukcesy w konkursach na poziomie międzyszkolnym, gminnym , wojewódzkim i ogólnopolskim z różnych dziedzin. Zostały również wyróżnione osoby zaangażowane w działalność wolontariacką.
Przeprowadzono pogadanki profilaktyczne dla uczniów poświęcone zasadom bezpiecznego wypoczynku w domu i na podwórku oraz organizacji zabaw domowych, s;pędzania czasu wolnego.
Pani dyrektor przedstawiła ofertę zajęć, które będą odbywać się w pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole. Ponadto przeprowadzono pokaz udzielania pierwszej pomocy, uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Opracowanie: mgr Aneta Szemraj
29-01-2015
Ponownie jesteśmy laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Ożywić pola”


Ósma edycja Ogólnopolskiego Programu Aktywnej Edukacji Ekologicznej „Ożywić pola. Rok trznadla”, właśnie dobiegła końca. Podsumowania podjętych w ramach konkursu działań dokonano w dniu 23 stycznia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej. Konkurencja była duża, bo z roku na rok przybywa szkół biorących udział w programie. Niezwykle cieszy ten fakt zarówno organizatorów konkursu, jak i uczestników, bowiem oznacza to, że powiększa się grono młodych ekologów. Nasza szkoła, choć w tym roku nie „zmieściła się” w ścisłej czołówce, jak to było w latach ubiegłych, uzyskała tytuł laureata. Za swoją troskę i pracę na rzecz ochrony środowiska i rodzimej fauny i flory uczniowie otrzymali profesjonalną lornetkę do obserwacji przyrody, zwłaszcza ptaków, roczną prenumeratę czasopisma „Łowiec Polski” oraz literaturę przyrodniczą. Gorąco dziękujemy za współpracę i zaangażowanie w „Rok trznadla” wszystkim myśliwym i leśnikom, a przede wszystkim uczniom naszej szkoły.
Koordynatorzy programu: Elżbieta Bąk i Agnieszka Lewieniec

galeria


23-01-2015
Jasełka dla Przedszkolaków


W poniedziałek 19.01.2015 r. nasza szkoła gościła przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Bratowicach i ich nauczycieli. Licznie zgromadzonych gości gorąco powitała p. dyrektor Joanna Różańska, która na wstępie złożyła noworoczne życzenia i zaprosiła na jasełka "Jezusa narodzonego wszyscy witajmy" w wykonaniu uczniów z klasy 2 i 4 Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. B. Marek i p. R. Dyło - Skiby. Za sprawą aktorów w przepięknych strojach wszyscy na chwilę przenieśli się do Betlejem. Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, Maryi i Józefa, pasterzy, mędrców, aniołów oraz dzieci przeplatane były kolędami w wykonaniu chóru szkolnego przygotowanego przez p. M. Florczaka. Przedszkolaki podziwiały z zachwytem grę naszych aktorów oraz piękną scenografię. Nauczyciel przedszkola p. B. Ostrowska serdecznie podziękowała za zaproszenie na jasełka i wspaniałe widowisko. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Jasełka dostarczyły zaproszonym gościom wiele emocji i radości.

galeria

20-01-2015
ZABAWA KARNAWAŁOWA

"Miło szaleć, kiedy czas po temu".
15 stycznia 2015r. tradycyjnie w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas 1-3. Zabawę prowadziła wodzirejka. Dzieci przyszły na zabawę w pięknych strojach karnawałowych. Niektórzy byli nie do poznania. Wszyscy uczestnicy zabawy bawili się doskonale. Rodzice przygotowali dla dzieci poczęstunek. Był to dzień pełen wrażeń, radości i niespodzianek.

galeria


18-01-2015
Dzień Seniora w Zespole Szkół w Bratkowicach

Już po raz siódmy w niedzielne popołudnie 18 stycznia w Zespole Szkół w Bratkowicach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka , popularnie nazywane w naszej szkole Dniem Seniora. Była to dla naszych uczniów kolejna lekcja wychowania, na której uczyli się miłości i szacunku do swych bliskich. Na sali gimnastycznej zgromadziło się bardzo wiele osób, by razem, w miłej atmosferze spędzić czas. Naszą społeczność zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Świlcza Pan mgr inż. Adam Dziedzic. Również nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz samorządowych i organizacji społecznych. Uczniowie w przygotowanej części artystycznej zaprezentowali różnorodny repertuar, którego walory artystyczne i dydaktyczne były odzwierciedleniem ich wielkiego zaangażowania i zdolności a także pracy naszych nauczycieli. Była to kolejna okazja by uczniowie swoją postawą i zaangażowaniem okazali szacunek i miłość do Swych kochających babć i zatroskanych dziadków.

galeria


07-01-2015
XII SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO – TECHNICZNY
„OZDOBY ŚWIĄTECZNE – ZWIERZĄTKO DO ŻŁÓBKA JEZUSOWEGO”


czytajgaleria


21-12-2014
„JEZUSA NARODZONEGO WSZYSCY WITAJMY”


Tym przesłaniem w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy 2 i 4 Szkoły Podstawowej, którzy wraz z nauczycielami mgr Bogusławą Marek i mgr Renatą Dyło – Skibą przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 19 grudnia 2014 r., przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, Pasterzy, Aniołów i Trzech Króli, przybywających złożyć hołd Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence oraz Dzieci z różnych krajów Świata, które oddały pokłon małemu Dzieciątku, prosząc Go o potrzebne łaski i pokój na całym Świecie. Nie zabrakło też Heroda, Diabełka, czy Śmierci. Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności, otrzymali gromkie brawa. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku ...
Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyła się cała społeczność szkolna. Jasełka obejrzeli również rodzice uczniów.
Po występie głos zabrała pani dyrektor mgr Joanna Różańska, która podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie Jasełek. Następnie złożyła świąteczne życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom uczniów.

galeria21-12-2014
Wigilia klasowa 1B Gimnazjum


Dnia 19 grudnia 2014 r. podczas godziny wychowawczej obchodziliśmy wigilię klasową. Uczniowie wraz z wychowawcą łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Podczas słuchania kolęd i pastorałek spożywaliśmy tradycyjne potrawy wigilijne: ruskie pierogi oraz czerwony barszczyk. Były także słodycze, ciastka i owoce. Za przygotowanie poczęstunku serdecznie dziękujemy pani Monice Misiudzie, przewodniczącej Rady Rodziców.
Ewa Pijar
21-12-2014
Ptasia „Szkolna stołówka”


Zima to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu ptaków. Niezwykle ciężko jest im znaleźć w tym czasie pokarm. Chętnie korzystają więc z naszej pomocy i za dokarmianie odwdzięczą się latem pięknym śpiewem. W trosce o naszych skrzydlatych przyjaciół uczniowie klasy 3 rozpoczęli ich dokarmianie. Dbają o to, aby nigdy w ptasich karmnikach znajdujących się przy szkole nie zabrakło pożywienia.

galeria


17-12-2014
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego
„Mój ulubiony owoc lub warzywo”


czytajgaleria16-12-2014
Ogólnopolski Konkurs Opisowy „Mój las”


W dniu 10 grudnia 2014 r. w Nadleśnictwie Głogów Małopolski wręczone zostały nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Opisowym „Mój las” – na etapie wojewódzkim. Organizatorzy konkursu to Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody oraz Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Laureatami z naszej szkoły zostało trzech uczniów. W kategorii klas 4-6, II miejsce zajął Patryk Sawka z kl. 5, który wykonał wspaniały album na temat „Co wiem, o pracy leśnika?”. W kategorii klas gimnazjalnych II miejsce zajęła Natalia Dwora z klasy 2G, zaś III Paulina Jucha z kl. 3bG. Obie laureatki wykonały przepiękne i oryginalne albumy na temat: „Drewno-surowiec przyjazny człowiekowi”. Agnieszka Lewieniec

galeria


10-12-2014
HERBATA KONTRA PAPIEROS


14 listopada tego roku uczestniczyliśmy , jako reprezentanci naszego Gimnazjum, w spotkaniu o tematyce antynikotynowej. Odbyło się ono w Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie i przebiegało pod hasłem: ”HERBATA KONTRA PAPIEROS”. W wydarzeniu brała udział młodzież i dzieci z terenu Gminy Świlcza. Wysłuchaliśmy wykładów dotyczących profilaktyki antynikotynowej oraz zachęcających osoby palące do podjęcia wysiłku zerwania z nałogiem. Mieliśmy okazję oglądnąć inscenizacje zaprezentowane przez uczniów z poszczególnych szkół, sami zaś przygotowaliśmy scenkę humorystyczną na temat zgubnych skutków nałogu. Braliśmy udział w tym przedsięwzięciu, w ramach realizacji projektu gimnazjalnego, który przygotowywaliśmy pod kierunkiem Pani Marii Fiałkiewicz- Górki.
Na zakończenie spotkania mogliśmy dzielić się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami, popijając herbatę i częstując się ciasteczkami.
Uczniowie realizujący projekt: Izabela Sum, Weronika Bułatek, Kamila Przywara, Anita Baran, Natalia Dworak, Łukasz Gomułka. Kamil Kula, Karol Zając- kl. 2 Gimnazjum

galeria10-12-2014
Odwiedziny Świętego Mikołaja


6 grudnia to dzień na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Jak co roku w progi szkoły zawitał długo oczekiwany gość -Święty Mikołaj w towarzystwie śnieżynek. Wszystkim dzieciom z klas młodszych przyniósł prezenty. Oczywiście nie brakowało emocji. Dzieci z wypiekami na twarzy, trochę też z pewną obawą czekały na jego wizytę. Wszyscy byli ciekawi, jakie niespodzianki kryją ozdobne torby wypchane aż po brzegi. Dzieci z entuzjazmem przyjęły zacnego gościa i podziękowały za wspaniałe podarki. Prezenty bardzo się podobały i sprawiły wszystkim wiele radości.

galeria


05-12-2014
Mikołajkowy wyjazd klas pierwszych Gimnazjum


Dnia 2 grudnia 2014 r. młodzież z klasy 1A i 1B Gimnazjum nr 4 w Bratkowicach wraz z wychowawczyniami, wzięła udział w wyjeździe mikołajkowym do Rzeszowa. Odwiedziliśmy studio telewizyjne TVP, gdzie mogliśmy poznać tajniki realizacji programów telewizyjnych Telewizji „Rzeszów”. Byliśmy m.in. w studiu nagrań i archiwum, oglądaliśmy także film o historii miasta Rzeszowa. Następnie spędzaliśmy na sportowo czas w kręgielni ”Galaktyka”. Opiekunami wycieczki były panie: Urszula Demitraszek oraz Ewa Pijar.

galeria


04-12-2014
Sukces naszych uczniów!
III Gminny Konkurs Pięknego Czytania


27 listopada 2014r. w Bibliotece Publicznej w Bratkowicach odbył się III Gminny Konkurs Pięknego Czytania "Czytajmy Henryka Sienkiewicza" zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Świlczy z siedzibą w Trzcianie. Naszą szkołę godnie reprezentowali finaliści Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania - Adrian Kwoka, Sylwia Mazan i Bartłomiej Bać.
Adrian Kwoka z kl.3 zajął I miejsce w kategorii klas 1-3, Bartłomiej Bać z kl.2 zajął II miejsce w kategorii klas gimnazjalnych. Gratulujemy!


galeria


02-12-2014
Zabawa Andrzejkowa


Dnia 27.11.2014 roku w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, która przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie, przygotowując różnorodne wróżby. Z kart można było dowiedzieć się jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb. Czas zabawy przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców upływał bardzo szybko. Pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów.

galeria


02-12-2014
Lekkoatletyka dla Każdego


W dniu 19.11.2014 w Szkole Podstawowej nr 1 w Bratkowicach odbyły się zawody szkolne Kids Athletics - Lekkoatletyka dla Każdego. W zawodach brali udział uczniowie klas I-III. Zawody nadzorował trener lekkoatletyki Michała Gasiorski. Wydatnej pomocy udzielili studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dzieci rywalizowały przy dopingu swoich kolegów i koleżanek. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Zajęcia przyczyniły się do ogólnego rozwoju fizycznego naszych dzieci oraz upowszechnienia lekkiej atletyki. Zawody były bezpiecznie i sprawnie przeprowadzone. Dziękujemy!

galeria


21-11-2014
11 listopada- Święto Niepodległości


Dnia 12 listopada 2014 r. w Zespole Szkół w Bratkowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas akademii cała społeczność szkolna obejrzała bogaty program artystyczny przygotowany głównie przez uczniów Gimnazjum nr 4. Informacje o tematyce historycznej, pieśni patriotyczne, recytacja wierszy, prezentacja multimedialna, śpiew chóru szkolnego, taniec „polonez” oraz pokaz musztry drużyny strzelców i orląt uświetniły obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.

galeria


21-11-2014
Szkolna zbiórka MAKULATURY!


We wtorek, 18 października firma Atol odebrała z naszej szkoły 1 tonę 420 kilogramów makulatury. Zarobiliśmy na „śmieciach” 284zł! Warto było się wysilić i przynieść choć trochę zużytego papieru na szkolną zbiórkę. Organizatorzy kampanii, opiekunowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody, gorąco dziękują wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, za włączenie się do akcji. Na szczególne podziękowania zasługuje klasa 6, która zebrała najwięcej kilogramów, a także gimnazjaliści, którzy pomagali przy załadunku. RAZEM DLA DOBRA PRZYRODY!


galeria


20-11-2014
Amelia Dworak laureatką konkursu wojewódzkiego


Uczennica klasy 6 Amelia Dworak została laureatką II miejsca wojewódzkiego konkursu „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”. Wykonała świetny komiks pt. „Nadszedł czas zadbać o las”, który oceniany był w kategorii prac na temat „Co ja mogę? – moje działania na rzecz ochrony lasów.” Serdecznie gratulujemy Amelii sukcesu!
Uświetnieniem gali konkursowej w szkole w Pogwizdowie Nowym był pokaz sokolniczy.


galeria


20-11-2014
Brzozów- Strefa wolna od dymu


Dnia 13 listopada 2014 r. 40 uczniów Gimnazjum nr 4 w Bratkowicach wzięło udział w spotkaniu poświęconemu profilaktyce antynikotynowej w Brzozowie (hotel Alta), zatytułowanemu „Brzozów- strefa wolna od dymu”. W imprezie uczestniczyła młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, które realizują program prozdrowotny – „Szkoła wdrażająca zasady europejskiego kodeksu walki z rakiem”. Nasza szkoła również działa w tym programie, a w obchodach „dnia rzucania palenia” uczestniczyliśmy już po raz drugi. Mieliśmy okazję do wysłuchania ciekawych prelekcji dotyczących zapobiegania i szkodliwości nałogu palenia papierosów oraz obejrzeć scenki i przedstawienia propagujące zdrowy styl życia, przygotowane przez naszych rówieśników z innych szkół. Wspólnie głosowaliśmy na najlepsze występy, był też wspaniały catering.
Ewa Pijar


galeria


07-11-2014
Wycieczka szóstej klasy


Dnia 5 listopada 2014 uczniowie klasy szóstej obejrzeli wspaniałą kolekcję pojazdów samochodowych, motocykli, sprzętu technicznego, artykułów gospodarstwa domowego oraz militariów w Prywatnym Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie. Prezentowane na wystawie eksponaty, niektóre unikatowe, używane były przez naszych dziadków czy pradziadków w codziennym życiu. Chłopców zainteresowała wystawa pojazdów oraz sprzętu i wyposażenia wojskowego.
W tym dniu uczestniczyliśmy również w interaktywnej wystawie popularnonaukowej „Jak i dlaczego?”, składającej się z kilkunastu eksponatów prezentujących zagadnienia z różnych dziedzin wiedzy. W nowoczesnym budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego szóstoklasiści mieli możliwość wzięcia udziału w doświadczeniach fizycznych i chemicznych oraz w zabawach i grach logicznych, cierpliwi uczniowie układali helisę DNA i model czaszki. Wystawa zorganizowana przez Centrum Nauki Eksploratorium pokazała nam, że nauka może być świetną zabawą i intrygującą przygodą.

galeria


28-10-2014
SZKOLNA WYSTAWA ZWIERZĄT


W naszej szkole 23 października 2014 roku opiekunowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody zorganizowali "Szkolną Wystawę Zwierząt". Swoich ulubieńców zaprezentowali nam uczniowie klas 1 - 6 oraz uczniowie gimnazjum. Zwiedzający mogli obejrzeć zwierzęta, zdobyć informacje o hodowli danego zwierzaka, a nawet pobawić się z nim lub zrobić sobie zdjęcie.
Swoje zwierzątka prezentowało 33 uczniów. Wśród hodowanych okazów dominowały chomiki, psy, koty, świnki i króliki oraz inne ciekawe zwierzęta - pyton, pająk, szynszyl. Wystawa jak zawsze cieszyła się dużą popularnością. Odwiedzili ją również zaproszeni goście z przedszkola wraz z opiekunami. Podczas imprezy każdy zwiedzający mógł zagłosować na zwierzę, które podobało mu się najbardziej i wywarło na nim największe wrażenie.
Po podsumowaniu głosów zdecydowanie zwyciężył pyton królewski "Syk", którego właścicielem jest Łukasz Łyszczek uczeń klasy 3, otrzymując 43 głosy. Drugie miejsce zajął pająk "Smitii" Faustyny Drozd uczennicy klasy 2 otrzymał 25 głosów, trzecie miejsce zdobył sum "Wojtek" Natalii Dworak, z klasy 2 gimnazjum -24 głosy.
Wystawa Zwierząt przybliżyła uczniom problemy świata zwierząt. U wielu rozbudziła marzenie posiadania i opiekowania się własnym zwierzątkiem.

galeria


27-10-2014
Jesienne prace na remizie śródpolnej dla ptactwa i drobnej zwierzyny leśnej


Korzystając z ostatnich dni złotej jesieni, najaktywniejsi przyrodniczo uczniowie klasy 3-6, wykonali szereg prac pielęgnacyjnych na remizie śródpolnej dla ptactwa i drobnej zwierzyny leśnej. Największe przedsięwzięcie, którego udało się nam dokonać, to wycinka samosiejek olchy i wierzby – roślin niepożądanych wśród owocujących drzewek i krzewów. Mogliśmy to uczynić dzięki ofiarności i zaangażowaniu Pana Jacka Wlazło, który wykosił remizę i wyciął piłą motorową rośliny inwazyjne. W imieniu koordynatorów Ogólnopolskiego Programu Aktywnej Edukacji Ekologicznej „Ożywić pola” – Agnieszki Lewieniec i Elżbiety Bąk, bardzo gorąco dziękujemy za nieocenioną pomoc Panu Jackowi Wlazło.

galeria


21-10-2014
Patriotyczna wyprawa orląt do Warszawy
17-18.10.2014


Związek Strzelecki „Strzelec” JP zorganizował dwudniową wycieczkę do Warszawy dla swoich najmłodszych podopiecznych. Wzięły w niej udział orlęta z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek w Rzeszowie, Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich w Rzeszowie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Bratkowicach.
W czasie pobytu w stolicy mundurowa młodzież zwiedziła Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu i Muzeum Wojska Polskiego. Orlęta i ich dowódcy oddali wojskowe honory przed Grobem Nieznanego Żołnierza i pokłonili się przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wieczorem pierwszego dnia wizyty w stołecznym mieście młodzież uczestniczyła w mszy świętej odprawionej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Orlęca wyprawa miała charakter nie tylko patriotyczny, ale i turystyczno-poznawczy. Jedną z atrakcji pobytu w Warszawie była wizyta w ogrodzie zoologicznym. Możliwość zobaczenia z bliska egzotycznych zwierząt szczególnie przypadł do gustu młodszym uczestnikom wycieczki.
Zwiedzanie Warszawy dało orlętom doskonałą okazję doskonalenia swoich sprawności poruszania się w dużym mieście. Inspektor Henryk Klimek przeprowadził praktyczne zajęcia z miejskiej topografii: orientacji według nazw ulic, przystanków i stacji oraz charakterystycznych budynków metropolii. Wielu uczestników wycieczki pierwszy raz w życiu odbyło krótką podróż warszawską linią metra i tramwajem.

Artur Szary

galeria


21-10-2014
Dzień Nauczyciela
Pasowanie na Ucznia


galeria


21-10-2014
Warsztaty artystyczne „Z gliny lepione”


7 października 2014r. klasa 5 uczestniczyła w II części warsztatów o zanikającym zawodzie dla dzieci i młodzieży z Gminy Świlcza „Z gliny lepione”, w Regionalnym Domu Tradycji Ludowych w Trzcianie . Tym razem pod czujnym okiem Pana Zbigniewa Lisa, uczniowie malowali wypalone figurki z gliny, które samodzielnie lepili miesiąc wcześniej.

galeria


21-10-2014
„SPRZĄTANIE ŚWIATA”


Klasa 3 naszej szkoły po raz kolejny przystąpiła do akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Turysto! Szanuj Środowisko!, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Wspólnie sprzątaliśmy śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością wywiązali się z postawionego przed nimi zadania. Wykonali swoją pracę na 100%.

galeria06-10-2014
„Samorządy mają głos”


30 września 2014r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w ramach projektu „Samorządy mają głos”. Uczniowie głosowali na specjalnych kartach wyborczych, które wrzucali do urny. Porządku pilnowała 4 osobowa Komisja Wyborcza powołana przez koordynatora projektu. Po skrupulatnym podliczeniu głosów, których łącznie było 129, wyniki były następujące:

Partycja Wojton - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
Weronika Bułatek - Pierwszy zastępca przewodniczącej
Miłosz Pięta - Drugi zastępca przewodniczącej
Gabriela Piątek i Klaudia Kozdęba - Skarbnicy

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im miłej, owocnej pracy w Samorządzie Uczniowskim.

galeria


25-09-2014
TURYSTO! SZANUJ ŚRODOWISKO!
Sprzątanie świata 2014


Trzeci weekend września to tradycyjnie czas na aktywne włączenie się wszystkich chętnych do ogólnopolskiej akcji ekologicznej „STPRZĄTANIE ŚWIATA”. Uczniowie Zespołu Szkół w Bratkowicach nie pozostali obojętni na apel organizatorów akcji - TURYSTO! SZANUJ ŚRODOWISKO!
Przy pięknej, słonecznej pogodzie ochoczo sprzątali swoją miejscowość. Niestety, worki na śmieci zostały zapełnione całkowicie. Ten fakt świadczy o tym, że trzeba brać udział w tego typu akcjach. Pamiętajmy o tym nie tylko raz do roku.

galeria A. Styśgaleria A. Lewieniec


11-09-2014
„Artystycznie” wkraczamy w nowy rok szkolny


Klasa 5 uczestniczyła 8 września 2014r. w warsztatach o zanikającym zawodzie dla dzieci i młodzieży z Gminy Świlcza pod hasłem „Z gliny lepione”. Zajęcia w Regionalnym Domu Tradycji Ludowych w Trzcianie prowadził Pan Zbigniew Lis, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył uczniom zawód garncarza oraz sposób powstawania dawnych naczyń z gliny. Piątoklasiści lepili z gliny dowolne figurki. Po wysuszeniu i wypaleniu w specjalnym piecu swoich prac, będą mogli na kolejnym spotkaniu pomalować je i ozdobić.

galeria


09-09-2014
Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015


Mszą św. w kościele parafialnym w Bratkowicach rozpoczęła uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Po mszy młodzież udała się do szkoły, gdzie została przywitana przez Panią Dyrektor mgr Joannę Różańską. W tym dniu odbyły się jeszcze spotkania organizacyjne z wychowawcami. Przedstawiono na nich tygodniowy plan lekcji. Wychowawcy przypomnieli również o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz w drodze powrotnej do domu.

galeria


    pliki do pobrania
Godziny.doc
dzwonków

Kalendarz imprez szkolnych 2014-15.doc


KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2014-15.doc


Plan lekcji 2014-2015.xlsx


Program profilaktyki wych. i opieki. 2014-2015.doc


Projekt edu. tematy 2014-2015.doc


Zajecia pozalekcyjne 2014-2015.doc


Bez tytułu

Zespół Szkół w Bratkowicach
36-055 Bratkowice 399   tel./fax (17) 855 10 07    e-mail: zsbratkowice@wp.pl