Szkoła  Aktualności  Organizacje  Biblioteka  Świetlica  Nasze sukcesy  Programy  Dziennik  Linki  Archiwum  Promocja szkoły  
Aktualności27-09-2016

Wycieczka rowerowa do Bud Głogowskich

W słoneczny, chociaż nieco chłodny poranek 27 września, grupa 25 uczniów z klasy 5 i 6, wraz z ks. Witoldem Pazdanem, p. Natalią Trzepiecińską i Dianą Grandys, wybrała się na wycieczkę rowerową. Trasa wiodła przez bratkowicki las, a jej celem był Ośrodek Caritas -Centrum Promocji Obszarów Natura 2000 w Budach Głogowskich. Po dotarciu na miejsce, dyrektor Ośrodka, ks. Piotr Potyrała zapoznał uczniów z działalnością Instytucji oraz przybliżył kilka wydarzeń, które tam miały miejsce. Po wprowadzeniu odbyły się zajęcia z panem Jodłowskim, biologiem, który przybliżył uczniom temat Pięknej Natury. Następnie uczniowie przeszli do specjalnej pracowni, gdzie mogli zapoznać się z Apteką Natury, także od strony praktycznej, oglądając wybrane zioła pod mikroskopem i zaparzając ekologiczne herbatki. Po zajęciach edukacyjnych odbyła się rekreacja, w czasie której można było pograć w siatkówkę, piłkarzyki, bilard, ping-ponga, babindtona, pohuśtać się, czy przejść się do lasu. Międzyczasie można było posilić się kiełbaską z grilla. Ubogaceni nowymi wiadomościami i wrażeniami tą samą drogą wróciliśmy do Bratkowic.

galeria

27-09-2016

"Spotkanie po latach"
w Zespole Szkół Bratkowice

galeria S. Mazan

25-09-2016

Terenowe zajęcia strzelców i orląt


Strzelcy i orlęta bratkowickiego plutonu stawiają na aktywność i doskonalące ćwiczenia. Sobotnie przedpołudnie (24.09.2016) mundurowa młodzież spędziła na terenowych działaniach w lesie.
Szkolenie przeprowadzili młodsi instruktorzy strzeleckiej kadry tj. sekc. ZS Kami Kula i st. strz. ZS Jakub Franczyk, pod okiem opiekuna organizacji i dowódcy, chor. ZS Artura Szarego.
Podsumowanie zajęć miało miejsce na ognisku i biwakowym poczęstunku, który zapewnił i przygotował dowódca oddziału.


galeria


25-09-2016

Skwerek na szkolnym podwórku

Dobry pomysł i wspólna realizacja projektu zgromadziła w piątkowe popołudnie (16.09.2016) przed Zespołem Szkół w Bratkowicach sporą grupę rodziców, nauczycieli wraz z Wójtem gminy Adamem Dziedzicem i Dyrektor szkoły Joanną Różańską.
Projekt nasadzenia i ozdobne krzewy przegotowane zostały przez lokalną firmę p. Lucyny Machowskiej ze Świlczy. Wolontariacka, fizyczna, praca to wkład społeczności szkolnej oraz pracowników UG wraz z włodarzem gminy, którzy angażując się wespół nie oszczędzali sił w tej szlachetnej, ogrodniczej i integracyjnej akcji.
W kolejnych dniach, mimo kapryśniej późnoletniej pogody, zainstalowane zostały ławeczki i już w bieżącym tygodniu bratkowickie dzieci i młodzież mogą cieszyć się zabawą oraz odpoczynkiem na pięknym, przyszkolnym, skwerku.

galeria


20-09-2016
Wycieczka rowerowa do Bliznej


W słoneczne piątkowe przedpołudnie (16 września br.) grupa uczniów bratkowickiego gimnazjum udała się na wycieczkę rowerową do miejscowości Blizna pow. ropczycko-sędziszowski. Celem wyprawy był park historyczny poświęcony tematyce II wojny światowej, a dokładnie walce polskiego wywiadu Armii Krajowej z hitlerowską tajną bronią – pociskami rakietowymi V1 i V2. Wycieczka turystyczno-krajoznawcza została przedsięwzięta w celu propagowania wychowania patriotycznego (szczególnie we wrześniu, który przypomina nam o heroizmie Polaków w czasie wojny 1939-1945) oraz aktywnego stylu życia i uwrażliwienia młodzieży na osobliwości przyrodniczo-krajobrazowe regionu.
Sześćdziesięciokilometrowa trasa Bratkowice-Przedbórz-Blizna-Kamionka-Bratkowice zaplanowana została przez nauczyciela-katechetę, a jednocześnie zapalonego rowerzystę ks. Witolda Pazdana. Uczestnikami wyprawy byli uczniowie klas drugich i trzeciej gimnazjum wraz z wychowawcą i historykiem Arturem Szarym.

galeria

13-09-2016
WYWIADÓWKA

W dniu 15 września 2016 r. o godzinie 17.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców informujące o organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2016/2017UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
2016/2017

Mszą św. w kościele parafialnym w Bratkowicach zainaugurowano nowy rok szkolny. Po mszy młodzież udała się do szkoły, gdzie została przywitana przez Panią Dyrektor mgr Joannę Różańską. W tym dniu odbyły się jeszcze spotkania organizacyjne z wychowawcami. Przedstawiono na nich tygodniowy plan lekcji. Wychowawcy przypomnieli również o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz w drodze powrotnej do domu.

galeria


29-08-2016
UWAGA!
WAŻNE INFORMACJE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
PRZED ROZPOCZĘCIEM ROKU SZKOLNEGO
2016/2017


INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓWDowóz dzieci i młodzieży do Zespołu Szkół w Bratkowicach w dniu 1 września 2016 r.
Dowóz dzieci i młodzieży do Zespołu Szkół w Bratkowicach rok szkolny 2016/2017Odwóz dzieci i młodzieży ze szkół
w Bratkowicach rok szkolny 2016/2017 godz. 13.15Odwóz dzieci i młodzieży ze szkół w Bratkowicach rok szkolny 2016/2017 godz. 15.10

29-08-2016
Półkolonia w Bratkowicach


Na czas wakacji Akademia Piłkarska „Bratek” w Bratkowicach zorganizowała półkolonię dla pięćdziesięciu swoich podopiecznych. Zajęcia odbywały się w dniach 1-12 sierpnia br. w bratkowickim Zespole Szkół. Pogoda sprzyjała zatem zabawy ruchowe i rozgrywki sportowe przeprowadzono także na miejscowym stadionie i nowo otwartym kąpielisku na Zalewie Bratkowice. Zajęcia zorganizowane były przez fachową kadrę nauczycieli i trenerów.
Uczestnicy półkolonii wyjeżdżali na basen do Głogowa Małopolskiego. Wzięli udział w wycieczce do jednostki wojskowej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich przy ul. Langiewicza w Rzeszowie oraz do Hodowli Bizonów w Kurozwękach.
Szlachetną inicjatywę zapewnienia wypoczynku dla dzieci z gminy Świlcza wsparł finansowo Wójt Gminy mgr inż. Adam Dziedzic. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu półkolonii w ZS Bratkowica i już zapraszają na kolejną wakacyjną akcję za rok.

galeria


    pliki do pobrania
Godziny.doc
dzwonków

Procedura realizacji projektu edukacyjnego.doc


Procedury uzyskiwania zwolnienia z nauki drugiegi j. obcego.doc


Koncepcja Pracy ZS Bratkowice.doc


Procedury_Sytuacje trudne i kryzysowe.doc


KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016.doc


Kalendarz imprez szkolnych 2016.doc


ZAJECIA DODATKOWE 2016.doc


Projekt edukacyjny_tematy_ 2016_2017.docx


Bez tytułu

Zespół Szkół w Bratkowicach
36-055 Bratkowice 399   tel./fax (17) 855 10 07    e-mail: zsbratkowice@wp.pl