Szkoła  Aktualności  Organizacje  Biblioteka  Świetlica  Nasze sukcesy  Programy  Dziennik  Linki  Archiwum  Promocja szkoły  
Aktualności


17-12-2014
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego
„Mój ulubiony owoc lub warzywo”


czytajgaleria16-12-2014
Ogólnopolski Konkurs Opisowy „Mój las”


W dniu 10 grudnia 2014 r. w Nadleśnictwie Głogów Małopolski wręczone zostały nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Opisowym „Mój las” – na etapie wojewódzkim. Organizatorzy konkursu to Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody oraz Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Laureatami z naszej szkoły zostało trzech uczniów. W kategorii klas 4-6, II miejsce zajął Patryk Sawka z kl. 5, który wykonał wspaniały album na temat „Co wiem, o pracy leśnika?”. W kategorii klas gimnazjalnych II miejsce zajęła Natalia Dwora z klasy 2G, zaś III Paulina Jucha z kl. 3bG. Obie laureatki wykonały przepiękne i oryginalne albumy na temat: „Drewno-surowiec przyjazny człowiekowi”. Agnieszka Lewieniec

galeria


10-12-2014
HERBATA KONTRA PAPIEROS


14 listopada tego roku uczestniczyliśmy , jako reprezentanci naszego Gimnazjum, w spotkaniu o tematyce antynikotynowej. Odbyło się ono w Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie i przebiegało pod hasłem: ”HERBATA KONTRA PAPIEROS”. W wydarzeniu brała udział młodzież i dzieci z terenu Gminy Świlcza. Wysłuchaliśmy wykładów dotyczących profilaktyki antynikotynowej oraz zachęcających osoby palące do podjęcia wysiłku zerwania z nałogiem. Mieliśmy okazję oglądnąć inscenizacje zaprezentowane przez uczniów z poszczególnych szkół, sami zaś przygotowaliśmy scenkę humorystyczną na temat zgubnych skutków nałogu. Braliśmy udział w tym przedsięwzięciu, w ramach realizacji projektu gimnazjalnego, który przygotowywaliśmy pod kierunkiem Pani Marii Fiałkiewicz- Górki.
Na zakończenie spotkania mogliśmy dzielić się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami, popijając herbatę i częstując się ciasteczkami.
Uczniowie realizujący projekt: Izabela Sum, Weronika Bułatek, Kamila Przywara, Anita Baran, Natalia Dworak, Łukasz Gomułka. Kamil Kula, Karol Zając- kl. 2 Gimnazjum

galeria10-12-2014
Odwiedziny Świętego Mikołaja


6 grudnia to dzień na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci. Jak co roku w progi szkoły zawitał długo oczekiwany gość -Święty Mikołaj w towarzystwie śnieżynek. Wszystkim dzieciom z klas młodszych przyniósł prezenty. Oczywiście nie brakowało emocji. Dzieci z wypiekami na twarzy, trochę też z pewną obawą czekały na jego wizytę. Wszyscy byli ciekawi, jakie niespodzianki kryją ozdobne torby wypchane aż po brzegi. Dzieci z entuzjazmem przyjęły zacnego gościa i podziękowały za wspaniałe podarki. Prezenty bardzo się podobały i sprawiły wszystkim wiele radości.

galeria


05-12-2014
Mikołajkowy wyjazd klas pierwszych Gimnazjum


Dnia 2 grudnia 2014 r. młodzież z klasy 1A i 1B Gimnazjum nr 4 w Bratkowicach wraz z wychowawczyniami, wzięła udział w wyjeździe mikołajkowym do Rzeszowa. Odwiedziliśmy studio telewizyjne TVP, gdzie mogliśmy poznać tajniki realizacji programów telewizyjnych Telewizji „Rzeszów”. Byliśmy m.in. w studiu nagrań i archiwum, oglądaliśmy także film o historii miasta Rzeszowa. Następnie spędzaliśmy na sportowo czas w kręgielni ”Galaktyka”. Opiekunami wycieczki były panie: Urszula Demitraszek oraz Ewa Pijar.

galeria


04-12-2014
Sukces naszych uczniów!
III Gminny Konkurs Pięknego Czytania


27 listopada 2014r. w Bibliotece Publicznej w Bratkowicach odbył się III Gminny Konkurs Pięknego Czytania "Czytajmy Henryka Sienkiewicza" zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Świlczy z siedzibą w Trzcianie. Naszą szkołę godnie reprezentowali finaliści Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania - Adrian Kwoka, Sylwia Mazan i Bartłomiej Bać.
Adrian Kwoka z kl.3 zajął I miejsce w kategorii klas 1-3, Bartłomiej Bać z kl.2 zajął II miejsce w kategorii klas gimnazjalnych. Gratulujemy!


galeria


02-12-2014
Zabawa Andrzejkowa


Dnia 27.11.2014 roku w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, która przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie, przygotowując różnorodne wróżby. Z kart można było dowiedzieć się jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb. Czas zabawy przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców upływał bardzo szybko. Pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów.

galeria


02-12-2014
Lekkoatletyka dla Każdego


W dniu 19.11.2014 w Szkole Podstawowej nr 1 w Bratkowicach odbyły się zawody szkolne Kids Athletics - Lekkoatletyka dla Każdego. W zawodach brali udział uczniowie klas I-III. Zawody nadzorował trener lekkoatletyki Michała Gasiorski. Wydatnej pomocy udzielili studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dzieci rywalizowały przy dopingu swoich kolegów i koleżanek. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Zajęcia przyczyniły się do ogólnego rozwoju fizycznego naszych dzieci oraz upowszechnienia lekkiej atletyki. Zawody były bezpiecznie i sprawnie przeprowadzone. Dziękujemy!

galeria


21-11-2014
11 listopada- Święto Niepodległości


Dnia 12 listopada 2014 r. w Zespole Szkół w Bratkowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas akademii cała społeczność szkolna obejrzała bogaty program artystyczny przygotowany głównie przez uczniów Gimnazjum nr 4. Informacje o tematyce historycznej, pieśni patriotyczne, recytacja wierszy, prezentacja multimedialna, śpiew chóru szkolnego, taniec „polonez” oraz pokaz musztry drużyny strzelców i orląt uświetniły obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.

galeria


21-11-2014
Szkolna zbiórka MAKULATURY!


We wtorek, 18 października firma Atol odebrała z naszej szkoły 1 tonę 420 kilogramów makulatury. Zarobiliśmy na „śmieciach” 284zł! Warto było się wysilić i przynieść choć trochę zużytego papieru na szkolną zbiórkę. Organizatorzy kampanii, opiekunowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody, gorąco dziękują wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, za włączenie się do akcji. Na szczególne podziękowania zasługuje klasa 6, która zebrała najwięcej kilogramów, a także gimnazjaliści, którzy pomagali przy załadunku. RAZEM DLA DOBRA PRZYRODY!


galeria


20-11-2014
Amelia Dworak laureatką konkursu wojewódzkiego


Uczennica klasy 6 Amelia Dworak została laureatką II miejsca wojewódzkiego konkursu „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”. Wykonała świetny komiks pt. „Nadszedł czas zadbać o las”, który oceniany był w kategorii prac na temat „Co ja mogę? – moje działania na rzecz ochrony lasów.” Serdecznie gratulujemy Amelii sukcesu!
Uświetnieniem gali konkursowej w szkole w Pogwizdowie Nowym był pokaz sokolniczy.


galeria


20-11-2014
Brzozów- Strefa wolna od dymu


Dnia 13 listopada 2014 r. 40 uczniów Gimnazjum nr 4 w Bratkowicach wzięło udział w spotkaniu poświęconemu profilaktyce antynikotynowej w Brzozowie (hotel Alta), zatytułowanemu „Brzozów- strefa wolna od dymu”. W imprezie uczestniczyła młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, które realizują program prozdrowotny – „Szkoła wdrażająca zasady europejskiego kodeksu walki z rakiem”. Nasza szkoła również działa w tym programie, a w obchodach „dnia rzucania palenia” uczestniczyliśmy już po raz drugi. Mieliśmy okazję do wysłuchania ciekawych prelekcji dotyczących zapobiegania i szkodliwości nałogu palenia papierosów oraz obejrzeć scenki i przedstawienia propagujące zdrowy styl życia, przygotowane przez naszych rówieśników z innych szkół. Wspólnie głosowaliśmy na najlepsze występy, był też wspaniały catering.
Ewa Pijar


galeria


07-11-2014
Wycieczka szóstej klasy


Dnia 5 listopada 2014 uczniowie klasy szóstej obejrzeli wspaniałą kolekcję pojazdów samochodowych, motocykli, sprzętu technicznego, artykułów gospodarstwa domowego oraz militariów w Prywatnym Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie. Prezentowane na wystawie eksponaty, niektóre unikatowe, używane były przez naszych dziadków czy pradziadków w codziennym życiu. Chłopców zainteresowała wystawa pojazdów oraz sprzętu i wyposażenia wojskowego.
W tym dniu uczestniczyliśmy również w interaktywnej wystawie popularnonaukowej „Jak i dlaczego?”, składającej się z kilkunastu eksponatów prezentujących zagadnienia z różnych dziedzin wiedzy. W nowoczesnym budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego szóstoklasiści mieli możliwość wzięcia udziału w doświadczeniach fizycznych i chemicznych oraz w zabawach i grach logicznych, cierpliwi uczniowie układali helisę DNA i model czaszki. Wystawa zorganizowana przez Centrum Nauki Eksploratorium pokazała nam, że nauka może być świetną zabawą i intrygującą przygodą.

galeria


28-10-2014
SZKOLNA WYSTAWA ZWIERZĄT


W naszej szkole 23 października 2014 roku opiekunowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody zorganizowali "Szkolną Wystawę Zwierząt". Swoich ulubieńców zaprezentowali nam uczniowie klas 1 - 6 oraz uczniowie gimnazjum. Zwiedzający mogli obejrzeć zwierzęta, zdobyć informacje o hodowli danego zwierzaka, a nawet pobawić się z nim lub zrobić sobie zdjęcie.
Swoje zwierzątka prezentowało 33 uczniów. Wśród hodowanych okazów dominowały chomiki, psy, koty, świnki i króliki oraz inne ciekawe zwierzęta - pyton, pająk, szynszyl. Wystawa jak zawsze cieszyła się dużą popularnością. Odwiedzili ją również zaproszeni goście z przedszkola wraz z opiekunami. Podczas imprezy każdy zwiedzający mógł zagłosować na zwierzę, które podobało mu się najbardziej i wywarło na nim największe wrażenie.
Po podsumowaniu głosów zdecydowanie zwyciężył pyton królewski "Syk", którego właścicielem jest Łukasz Łyszczek uczeń klasy 3, otrzymując 43 głosy. Drugie miejsce zajął pająk "Smitii" Faustyny Drozd uczennicy klasy 2 otrzymał 25 głosów, trzecie miejsce zdobył sum "Wojtek" Natalii Dworak, z klasy 2 gimnazjum -24 głosy.
Wystawa Zwierząt przybliżyła uczniom problemy świata zwierząt. U wielu rozbudziła marzenie posiadania i opiekowania się własnym zwierzątkiem.

galeria


27-10-2014
Jesienne prace na remizie śródpolnej dla ptactwa i drobnej zwierzyny leśnej


Korzystając z ostatnich dni złotej jesieni, najaktywniejsi przyrodniczo uczniowie klasy 3-6, wykonali szereg prac pielęgnacyjnych na remizie śródpolnej dla ptactwa i drobnej zwierzyny leśnej. Największe przedsięwzięcie, którego udało się nam dokonać, to wycinka samosiejek olchy i wierzby – roślin niepożądanych wśród owocujących drzewek i krzewów. Mogliśmy to uczynić dzięki ofiarności i zaangażowaniu Pana Jacka Wlazło, który wykosił remizę i wyciął piłą motorową rośliny inwazyjne. W imieniu koordynatorów Ogólnopolskiego Programu Aktywnej Edukacji Ekologicznej „Ożywić pola” – Agnieszki Lewieniec i Elżbiety Bąk, bardzo gorąco dziękujemy za nieocenioną pomoc Panu Jackowi Wlazło.

galeria


21-10-2014
Patriotyczna wyprawa orląt do Warszawy
17-18.10.2014


Związek Strzelecki „Strzelec” JP zorganizował dwudniową wycieczkę do Warszawy dla swoich najmłodszych podopiecznych. Wzięły w niej udział orlęta z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek w Rzeszowie, Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich w Rzeszowie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Bratkowicach.
W czasie pobytu w stolicy mundurowa młodzież zwiedziła Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu i Muzeum Wojska Polskiego. Orlęta i ich dowódcy oddali wojskowe honory przed Grobem Nieznanego Żołnierza i pokłonili się przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wieczorem pierwszego dnia wizyty w stołecznym mieście młodzież uczestniczyła w mszy świętej odprawionej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Orlęca wyprawa miała charakter nie tylko patriotyczny, ale i turystyczno-poznawczy. Jedną z atrakcji pobytu w Warszawie była wizyta w ogrodzie zoologicznym. Możliwość zobaczenia z bliska egzotycznych zwierząt szczególnie przypadł do gustu młodszym uczestnikom wycieczki.
Zwiedzanie Warszawy dało orlętom doskonałą okazję doskonalenia swoich sprawności poruszania się w dużym mieście. Inspektor Henryk Klimek przeprowadził praktyczne zajęcia z miejskiej topografii: orientacji według nazw ulic, przystanków i stacji oraz charakterystycznych budynków metropolii. Wielu uczestników wycieczki pierwszy raz w życiu odbyło krótką podróż warszawską linią metra i tramwajem.

Artur Szary

galeria


21-10-2014
Dzień Nauczyciela
Pasowanie na Ucznia


galeria


21-10-2014
Warsztaty artystyczne „Z gliny lepione”


7 października 2014r. klasa 5 uczestniczyła w II części warsztatów o zanikającym zawodzie dla dzieci i młodzieży z Gminy Świlcza „Z gliny lepione”, w Regionalnym Domu Tradycji Ludowych w Trzcianie . Tym razem pod czujnym okiem Pana Zbigniewa Lisa, uczniowie malowali wypalone figurki z gliny, które samodzielnie lepili miesiąc wcześniej.

galeria


21-10-2014
„SPRZĄTANIE ŚWIATA”


Klasa 3 naszej szkoły po raz kolejny przystąpiła do akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Turysto! Szanuj Środowisko!, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Wspólnie sprzątaliśmy śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością wywiązali się z postawionego przed nimi zadania. Wykonali swoją pracę na 100%.

galeria06-10-2014
„Samorządy mają głos”


30 września 2014r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w ramach projektu „Samorządy mają głos”. Uczniowie głosowali na specjalnych kartach wyborczych, które wrzucali do urny. Porządku pilnowała 4 osobowa Komisja Wyborcza powołana przez koordynatora projektu. Po skrupulatnym podliczeniu głosów, których łącznie było 129, wyniki były następujące:

Partycja Wojton - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
Weronika Bułatek - Pierwszy zastępca przewodniczącej
Miłosz Pięta - Drugi zastępca przewodniczącej
Gabriela Piątek i Klaudia Kozdęba - Skarbnicy

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im miłej, owocnej pracy w Samorządzie Uczniowskim.

galeria


25-09-2014
TURYSTO! SZANUJ ŚRODOWISKO!
Sprzątanie świata 2014


Trzeci weekend września to tradycyjnie czas na aktywne włączenie się wszystkich chętnych do ogólnopolskiej akcji ekologicznej „STPRZĄTANIE ŚWIATA”. Uczniowie Zespołu Szkół w Bratkowicach nie pozostali obojętni na apel organizatorów akcji - TURYSTO! SZANUJ ŚRODOWISKO!
Przy pięknej, słonecznej pogodzie ochoczo sprzątali swoją miejscowość. Niestety, worki na śmieci zostały zapełnione całkowicie. Ten fakt świadczy o tym, że trzeba brać udział w tego typu akcjach. Pamiętajmy o tym nie tylko raz do roku.

galeria A. Styśgaleria A. Lewieniec


11-09-2014
„Artystycznie” wkraczamy w nowy rok szkolny


Klasa 5 uczestniczyła 8 września 2014r. w warsztatach o zanikającym zawodzie dla dzieci i młodzieży z Gminy Świlcza pod hasłem „Z gliny lepione”. Zajęcia w Regionalnym Domu Tradycji Ludowych w Trzcianie prowadził Pan Zbigniew Lis, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył uczniom zawód garncarza oraz sposób powstawania dawnych naczyń z gliny. Piątoklasiści lepili z gliny dowolne figurki. Po wysuszeniu i wypaleniu w specjalnym piecu swoich prac, będą mogli na kolejnym spotkaniu pomalować je i ozdobić.

galeria


09-09-2014
Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015


Mszą św. w kościele parafialnym w Bratkowicach rozpoczęła uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Po mszy młodzież udała się do szkoły, gdzie została przywitana przez Panią Dyrektor mgr Joannę Różańską. W tym dniu odbyły się jeszcze spotkania organizacyjne z wychowawcami. Przedstawiono na nich tygodniowy plan lekcji. Wychowawcy przypomnieli również o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz w drodze powrotnej do domu.

galeria


    pliki do pobrania
Godziny.doc
dzwonków

Kalendarz imprez szkolnych 2014-15.doc


KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2014-15.doc


Plan lekcji 2014-2015.xlsx


Program profilaktyki wych. i opieki. 2014-2015.doc


Projekt edu. tematy 2014-2015.doc


Zajecia pozalekcyjne 2014-2015.doc


Bez tytułu

Zespół Szkół w Bratkowicach
36-055 Bratkowice 399   tel./fax (17) 855 10 07    e-mail: zsbratkowice@wp.pl