Szkoła  Aktualności  Organizacje  Biblioteka  Świetlica  Nasze sukcesy  Programy  Dziennik  Linki  Archiwum  Promocja szkoły  
Aktualności02-12-2016
„Czytamy Porazińską i Sienkiewicza”


19 listopada 2016 roku odbyła się V edycja Gminnego Konkursu Pięknego Czytania „Czytamy Porazińską i Sienkiewicza”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Oliwia Pepera z kl.3, Karolina Chmaj z kl.3, Bartosz Dworak z kl.5 oraz Sylwia Mazan z kl. 2aG. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Świlczy.
Uczennica Sylwia Mazan zajęła III miejsce w kategorii klas 1-3 gimnazjum.

galeria

30-11-2016
V EDYCJA NAGRODY HONOROWEJ
INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ
ŚWIADEK HISTORII
Rzeszów 2016

Przyznanie honorowej nagrody Instytutu Pamięci Narodowej "Świadek Historii" nauczycielowi Zespołu Szkół w Bratkowicach

więcejgaleria

29-11-2016
ANDRZEJKI, ANDRZEJKI!!!


więcejgaleria

29-11-2016
PODZIĘKOWANIA


więcejgaleria

28-11-2016
„NA ŚWIĘTEGO ANDRZEJA…”


W czwartek 24 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej. Wszyscy wesoło bawili się w rytm skocznej muzyki, o którą zadbali uczniowie naszego Gimnazjum: Jakub Majka i Beniamin Toczek. Na wyróżnienie w tańcach zasłużyli: Nikola Stec i Marcin Grędysa z klasy 1, którzy pod koniec zabawy otrzymali nagrody. Staropolskim obyczajem nie zabrakło wróżb andrzejkowych i wszyscy uczniowie przenieśli się na chwilę w „czarodziejski świat”. Rodzice uświetnili imprezę słodkim poczęstunkiem. Zabawa pełna atrakcji, przebiegała w miłym i wesołym nastroju. Imprezę zorganizowali wychowawcy klas: Pani B. Marek, Pani E.Bąk i Pani G. Lasota.

galeria


24-11-2016
Pomoc dla Schroniska „Kundelek”

W dniach od 15 października do 15 listopada na terenie szkoły odbyła się zbiórka karmy dla psów i kotów przebywających w schronisku „Kundelek”. Uczniowie chętnie włączyli się do akcji. Łącznie zebraliśmy 45kg karmy, którą przekazaliśmy do rzeszowskiego schroniska. Z pewnością miło było sprawić taką niespodziankę potrzebującym zwierzętom. Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą o tym, że każde żywe stworzenie potrzebuje akceptacji i ciepła. W przyszłości odwdzięczą się przywiązaniem i bezgranicznym oddaniem. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję.
mgr Elżbieta Bąk

galeria

21-11-2016
Lekcja prezentacyjna
Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie

W dniu 17 listopada, odbyła się lekcja prezentacyjna trenerów oraz zawodników piłki ręcznej ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie. Uczniowie, brali czynny udział w zabawach i grach sportowych. Przekazano im również podstawową wiedzę na temat gry w piłkę ręczną.

Paweł Depa

galeria

17-11-2016
Reforma edukacji
informacje

17-11-2016
Narodowe Święto Niepodległości
w ZS Bratkowice

Społeczność szkolna bratkowickiego Zespołu Szkół uczciła Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie gimnazjum wystawili patriotyczne przedstawienie. Prezentowane były utwory poetyckie, wojskowe pieśni oraz komentarze narratorów do przedstawianych wydarzeń 1050-letniej historii Polski. Montaż słowno-muzyczny został wystawiony dwukrotnie. Pierwszy raz w ramach zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów. Po raz drugi - w formie wieczornicy – dla rodziców, w czasie ich spotkania z Zastępcą Wójta Gminy Świlcza mgr. inż. Sławomirem Styką.
Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali na tę świąteczną okoliczność biało-czerwone kotyliony oraz pierniki w narodowych barwach.
Nauczyciele którzy opracowali scenariusz, przygotowali młodzież oraz wykonali scenografię występów: B. Zwierzyńska-Kret, M. Florczak, A. Styś, S. Rudzki, A. Pełczyńska oraz A. Szary.

galeria

15-11-2016
Udział strzelców w Mszy św. za Ojczyznę


galeria p. Andrzeja Bednarza

13-11-2016
Listopad miesiącem pamięci

Listopad to miesiąc, kiedy szczególnie pamiętamy o naszych zmarłych bliskich i znajomych. Jest czasem wspomnień i pochylenia się nad tymi, którzy już odeszli. W listopadowej zadumie uczniowie klasy I gimnazjum uczcili pamięć swoich najbliższych. Zapalili symboliczne znicze na grobach tych, którzy polegli w obronie ojczyzny.

Bożena Zwierzyńska-Kret


galeria

12-11-2016
KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

więcej informacjigaleria


12-11-2016
Uczniowie gimnazjum Nr 4 w Bratkowicach
kwestowali


więcej

08-11-2016
UWAGA! WYWIADÓWKA
15.11.2016


DOWIEDZ SIĘ...

30-10-2016
Akcja „Światełko dla Łyczakowa”

więcej


podziękowanie

29-10-2016
Europejskie Centrum Bajki
im. Koziołka Matołka w Pacanowie

„Witam Cię, Przybyszu, w cudownej krainie,
Która z bajek rozmaitych słynie.
O jakim miejscu mowa? Tak, o Pacanowie.”
25 października 2016r. uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej pod opieką pani Grażyny Lasoty i pani Violetty Oreńczuk zwiedzili Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Przebywali w krainie baśni i bajek, a w małym teatrze obejrzeli sztuki pt. „Mała Syrenka”, „Dziadek do orzechów”. Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni, na placu przed muzeum mogli pogłaskać i zobaczyć prawdziwe koziołki.

galeria

29-10-2016
Uczniowie na koncercie GCKSiR

W dniu 15 października 43 uczniów naszej szkoły miało okazję obserwować w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie uczestników XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Tradycyjnego Tańca Ludowego.

Oglądaj relację TVP3

23-10-2016
Wycieczka orląt do Warszawy

Orlęta i strzelcy z Bratkowic wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. W czasie pobytu w stolicy mundurowa młodzież zwiedziła Zamek Królewski, Katedrę Wojska Polskiego oraz Muzeum Wojska Polskiego i Stadion Narodowy.
Zwiedzanie Warszawy dało orlętom doskonałą okazję doskonalenia swoich sprawności poruszania się w dużym mieście: orientacji według nazw ulic, przystanków oraz charakterystycznych budynków metropolii. Uczestnicy wycieczki odbyli krótką podróż warszawską linią metra i tramwajem.

galeria

23-10-2016
Bon edukacyjny 2016

W dniu 13 października, na gminnych obchodach Dnia Edukacji Narodowej Pan Wójt Gminy Świlcza mgr inż. Adam Dziedzic wręczył na ręce Pani Dyrektor Joanny Różańskiej Bon Edukacyjny na kwotę 15 000 zł przeznaczeniem na doposażenie w pomoce dydaktyczne pracowni nauk przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem pomocy na nauki fizyki i chemii. Była to bardzo miła niespodzianka. W imieniu własnym i całej społeczności szkolnej Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania.

bon edukacyjny 2016


23-10-2016
Dzień Edukacji Narodowej

"Jak nie płonąć w podzięce". Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego od 1972 roku. W naszej szkole święto oświaty uczciliśmy w czwartek 13 października 2016r. Uczniowie klasy V i III szkoły podstawowej pod opieką p. Diany Grandys i p. Grażyny Lasoty przygotowali akademię, podczas której padło wiele miłych słów i podziękowań skierowanych do nauczycieli i pracowników szkoły. Odegrali także kilka scenek z życia szkoły. Do życzeń przyłączyli się także przedstawiciele Rady Rodziców.

galeria

23-10-2016
PASOWANIE NA UCZNIA


13 października 2016 r. podczas uroczystej akademii szkolnej uczniowie klasy 1 Szkoły Podstawowej zostali „Pasowani na ucznia”. Pani Dyrektor Joanna Różańska serdecznie powitała pierwszoklasistów życząc im sukcesów w nauce i zachowaniu. W tym dniu uczniowie klasy 1 w odświętnych strojach zaprezentowali po raz pierwszy swój występ artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy Pani Bogusławy Marek. Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy 1 złożyli ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego „Pasowania na ucznia” oraz rozdała pierwszakom pamiątkowe dyplomy. Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Homa przekazała uczniom klasy 1 prezenty ufundowane przez Radę Rodziców, życząc im wiele sukcesów i powodzenia w szkole. W imieniu wszystkich rodziców uczniów klasy 1 Pani Beata Stec i Pan Andrzej Parys wraz z życzeniami wręczyli dzieciom prezenty i zaprosili je na „słodki” poczęstunek. Ten dzień przebiegał w radosnej, świątecznej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.

galeria

03-10-2016
Sprzątanie Świata 2016

czytaj


galeria

03-10-2016
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

czytaj


galeria

30-09-2016

Wycieczka gimnazjalistów do Energylandii


Bratkowiccy gimnazjaliści pod opieką swoich wychowawców pp. Ewy Pijar, Diany Grandys i Artura Szarego wzięli udział w integracyjnej wycieczce do Rodzinnego Parku Rozrywki "Energylandia" w Zatorze. Przy pięknej, wczesnojesiennej pogodzie spędzili aktywnie czas korzystając z atrakcji parku.

galeria


28-09-2016

Integracja klasy pierwszej gimnazjum


W ubiegłym tygodniu 20 września uczniowie klasy pierwszej gimnazjum pod opieką wychowawczyni pani Bożeny Zwierzyńskiej–Kret i pani Agnieszki Styś. udali się na wyjazd integracyjny do Rzeszowa. Celem wycieczki było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej która mieści pod płytą rzeszowskiego rynku. Długość trasy wynosi 400m .Uczniowie zwiedzali piwnice w których kupcy przetrzymywali przedmioty codziennego użytku, zbroje. Przewodnik opowiadał o życiu codziennym dawnych mieszkańców Rzeszowa. Po godzinnym zwiedzaniu gimnazjaliści wrócili do Bratkowic, gdzie spotkali się na wspólnym ognisku. Uczniowie przygotowali gry zabawy. Czas integracji upłynął w miłej i wesołej atmosferze.

galeria

28-09-2016

IV GMINNY MITYNG LEKKOATLETYCZNY


zaproszenie

27-09-2016

Wycieczka rowerowa do Bud Głogowskich

W słoneczny, chociaż nieco chłodny poranek 27 września, grupa 25 uczniów z klasy 5 i 6, wraz z ks. Witoldem Pazdanem, p. Natalią Trzepiecińską i Dianą Grandys, wybrała się na wycieczkę rowerową. Trasa wiodła przez bratkowicki las, a jej celem był Ośrodek Caritas -Centrum Promocji Obszarów Natura 2000 w Budach Głogowskich. Po dotarciu na miejsce, dyrektor Ośrodka, ks. Piotr Potyrała zapoznał uczniów z działalnością Instytucji oraz przybliżył kilka wydarzeń, które tam miały miejsce. Po wprowadzeniu odbyły się zajęcia z panem Jodłowskim, biologiem, który przybliżył uczniom temat Pięknej Natury. Następnie uczniowie przeszli do specjalnej pracowni, gdzie mogli zapoznać się z Apteką Natury, także od strony praktycznej, oglądając wybrane zioła pod mikroskopem i zaparzając ekologiczne herbatki. Po zajęciach edukacyjnych odbyła się rekreacja, w czasie której można było pograć w siatkówkę, piłkarzyki, bilard, ping-ponga, babindtona, pohuśtać się, czy przejść się do lasu. Międzyczasie można było posilić się kiełbaską z grilla. Ubogaceni nowymi wiadomościami i wrażeniami tą samą drogą wróciliśmy do Bratkowic.

galeria

27-09-2016

"Spotkanie po latach"
w Zespole Szkół Bratkowice

galeria S. Mazan

25-09-2016

Terenowe zajęcia strzelców i orląt


Strzelcy i orlęta bratkowickiego plutonu stawiają na aktywność i doskonalące ćwiczenia. Sobotnie przedpołudnie (24.09.2016) mundurowa młodzież spędziła na terenowych działaniach w lesie.
Szkolenie przeprowadzili młodsi instruktorzy strzeleckiej kadry tj. sekc. ZS Kami Kula i st. strz. ZS Jakub Franczyk, pod okiem opiekuna organizacji i dowódcy, chor. ZS Artura Szarego.
Podsumowanie zajęć miało miejsce na ognisku i biwakowym poczęstunku, który zapewnił i przygotował dowódca oddziału.


galeria


25-09-2016

Skwerek na szkolnym podwórku

Dobry pomysł i wspólna realizacja projektu zgromadziła w piątkowe popołudnie (16.09.2016) przed Zespołem Szkół w Bratkowicach sporą grupę rodziców, nauczycieli wraz z Wójtem gminy Adamem Dziedzicem i Dyrektor szkoły Joanną Różańską.
Projekt nasadzenia i ozdobne krzewy przegotowane zostały przez lokalną firmę p. Lucyny Machowskiej ze Świlczy. Wolontariacka, fizyczna, praca to wkład społeczności szkolnej oraz pracowników UG wraz z włodarzem gminy, którzy angażując się wespół nie oszczędzali sił w tej szlachetnej, ogrodniczej i integracyjnej akcji.
W kolejnych dniach, mimo kapryśniej późnoletniej pogody, zainstalowane zostały ławeczki i już w bieżącym tygodniu bratkowickie dzieci i młodzież mogą cieszyć się zabawą oraz odpoczynkiem na pięknym, przyszkolnym, skwerku.

galeria


20-09-2016
Wycieczka rowerowa do Bliznej


W słoneczne piątkowe przedpołudnie (16 września br.) grupa uczniów bratkowickiego gimnazjum udała się na wycieczkę rowerową do miejscowości Blizna pow. ropczycko-sędziszowski. Celem wyprawy był park historyczny poświęcony tematyce II wojny światowej, a dokładnie walce polskiego wywiadu Armii Krajowej z hitlerowską tajną bronią – pociskami rakietowymi V1 i V2. Wycieczka turystyczno-krajoznawcza została przedsięwzięta w celu propagowania wychowania patriotycznego (szczególnie we wrześniu, który przypomina nam o heroizmie Polaków w czasie wojny 1939-1945) oraz aktywnego stylu życia i uwrażliwienia młodzieży na osobliwości przyrodniczo-krajobrazowe regionu.
Sześćdziesięciokilometrowa trasa Bratkowice-Przedbórz-Blizna-Kamionka-Bratkowice zaplanowana została przez nauczyciela-katechetę, a jednocześnie zapalonego rowerzystę ks. Witolda Pazdana. Uczestnikami wyprawy byli uczniowie klas drugich i trzeciej gimnazjum wraz z wychowawcą i historykiem Arturem Szarym.

galeria

13-09-2016
WYWIADÓWKA

W dniu 15 września 2016 r. o godzinie 17.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców informujące o organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2016/2017UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
2016/2017

Mszą św. w kościele parafialnym w Bratkowicach zainaugurowano nowy rok szkolny. Po mszy młodzież udała się do szkoły, gdzie została przywitana przez Panią Dyrektor mgr Joannę Różańską. W tym dniu odbyły się jeszcze spotkania organizacyjne z wychowawcami. Przedstawiono na nich tygodniowy plan lekcji. Wychowawcy przypomnieli również o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz w drodze powrotnej do domu.

galeria


29-08-2016
UWAGA!
WAŻNE INFORMACJE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
PRZED ROZPOCZĘCIEM ROKU SZKOLNEGO
2016/2017


INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓWDowóz dzieci i młodzieży do Zespołu Szkół w Bratkowicach w dniu 1 września 2016 r.
Dowóz dzieci i młodzieży do Zespołu Szkół w Bratkowicach rok szkolny 2016/2017Odwóz dzieci i młodzieży ze szkół
w Bratkowicach rok szkolny 2016/2017 godz. 13.15Odwóz dzieci i młodzieży ze szkół w Bratkowicach rok szkolny 2016/2017 godz. 15.10

29-08-2016
Półkolonia w Bratkowicach


Na czas wakacji Akademia Piłkarska „Bratek” w Bratkowicach zorganizowała półkolonię dla pięćdziesięciu swoich podopiecznych. Zajęcia odbywały się w dniach 1-12 sierpnia br. w bratkowickim Zespole Szkół. Pogoda sprzyjała zatem zabawy ruchowe i rozgrywki sportowe przeprowadzono także na miejscowym stadionie i nowo otwartym kąpielisku na Zalewie Bratkowice. Zajęcia zorganizowane były przez fachową kadrę nauczycieli i trenerów.
Uczestnicy półkolonii wyjeżdżali na basen do Głogowa Małopolskiego. Wzięli udział w wycieczce do jednostki wojskowej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich przy ul. Langiewicza w Rzeszowie oraz do Hodowli Bizonów w Kurozwękach.
Szlachetną inicjatywę zapewnienia wypoczynku dla dzieci z gminy Świlcza wsparł finansowo Wójt Gminy mgr inż. Adam Dziedzic. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu półkolonii w ZS Bratkowica i już zapraszają na kolejną wakacyjną akcję za rok.

galeria

    pliki do pobrania
Godziny.doc
dzwonków

Procedura realizacji projektu edukacyjnego.doc


Procedury uzyskiwania zwolnienia z nauki drugiegi j. obcego.doc


Koncepcja Pracy ZS Bratkowice.doc


Procedury_Sytuacje trudne i kryzysowe.doc


KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016.doc


Kalendarz imprez szkolnych 2016.doc


ZAJECIA DODATKOWE 2016.doc


Projekt edukacyjny_tematy_ 2016_2017.docx


PLAN LEKCJI 2016 ODDZIALY.xlsx


PLAN LEKCJI 2016 NAUCZYCIELE.xlsx


zarzadzenie obiady.doc


REGULAMIN STOLOWKI.docx


Bez tytułu

Zespół Szkół w Bratkowicach
36-055 Bratkowice 399   tel./fax (17) 855 10 07    e-mail: zsbratkowice@wp.pl