Szkoła  Aktualności  Organizacje  Biblioteka  Świetlica  Nasze sukcesy  Programy  Dziennik  Linki  Archiwum  Promocja szkoły  
Aktualności06-11-2013

UWAGA! Egzaminy zewnętrzne


Sprawdzian po klasie szóstej
(zmiany od 2015 roku !)
(kliknij)


Egzamin gimnazjalny
(kliknij)Wykaz podręczników SP1
(kliknij)


Wykaz podręczników G4
(kliknij)
29-08-2014

OGŁOSZENIE


Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 zostanie odprawiona w dniu 01.09.2014 r. się o godz. 8:00 w Kościele Parafialnym w Bratkowicach.
Po Mszy Świętej odbędzie się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego na dużej sali gimnastycznej, a następnie spotkanie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
12-08-2014

Zaproszenie do składania ofert
dotyczących dowozu uczniów
do Zespołu Szkół w Bratkowicach


dowiedz się więcej28-06-2014

WYPRAWKA SZKOLNA w roku szkolnym 2014/2015


dowiedz się więcejwniosek o wyprawkę

30-06-2014

Zakończenie Roku Szkolnego
2013/2014


Gimnazjum nr 4Szkoła Podstawowa nr 1


24-06-2014

Wizyta Biskupa Rzeszowskiego


galeria M. Danielgaleria K. Dworak


17-06-2014

Poligon Orląt w Budach Głogowskich


Podczas czerwcowego weekendu (14-15 czerwca 2014r.) odbył się szkoleniowy obóz orląt na terenie Ośrodka Caritas w Budach Głogowskich. Wzięło w nim udział ponad pięćdziesiąt dziewczynek i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Bratkowicach, Szkoły Podstawowej nr 14 w Rzeszowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek w Rzeszowie.
W przygotowania i przedbieg ćwiczeń poligonowych szczególnie zaangażowali się strzelcy z Zespołu Szkół w Bratkowicach oraz Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie.
Na zmęczone ćwiczeniami orlęta czekał pyszny bigos przygotowany przez obsługę kuchni Zespołu Szkół w Bratkowicach.

galeria


10-06-2014

Piknik Rodzinny 2014


galeriagaleria Kingi Dworak


05-06-2014

Dzień Projektów 2014


czytajgaleria


03-06-2014

Bukiet kwiatów dla Prymasa Tysiąclecia


czytajgaleria


02-06-2014

Dwudniowa wycieczka klas 4-6 Szlakiem Orlich Gniazd

Klasy 4, 5 i 6 przez dwa dni wędrowały Szlakiem Orlich Gniazd na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Przy wspaniałej pogodzie podziwialiśmy oryginalne skałki i ostańce z okresu jury, między innymi: Maczugę Herkulesa, Fortepian Chopina, Panieńskie Skały, Rękawicę, Wielbłąda, Bramę Krakowską. Duże wrażenie wywarły na nas zamki w Pieskowej Skale i Bobolicach oraz ruiny zamków w Ogrodzieńcu, Mirowie i Olsztynie pod Częstochową. Niezapomnianych przeżyć oraz wzruszeń dostarczyło nam zwiedzanie Jasnej Góry i modlitwa przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej podczas Apelu Jasnogórskiego. W 30-stopnowym upale podziwialiśmy również Pustynię Błędowską. Na szczęście odpoczęliśmy od skwaru i poczuliśmy upragniony chłód w Jaskini Nietoperzowej, w której zobaczyliśmy popularne formy jaskiniowe: stalaktyty, stalagmity i stalagnaty.
Za rok chętnie wybierzemy się na dłużej!

Tekst i fotogaleria Agnieszka Lewieniecgaleria


02-06-2014

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Tradycje i Zwyczaje Podkarpacia... I Ty Jesteś Cząstką Mojej Małej Ojczyzny"


Uczniowie klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 1 zdobyli nagrody w X Edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Tradycje i Zwyczaje Podkarpacia... I Ty Jesteś Cząstką Mojej Małej Ojczyzny" pod hasłem "Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym". Izabela Olszowy za zajęcie czołowego miejsca, a Bartosz Adach za wyróżnienie. Nagrody otrzymali w dniu 26 maja 2014 r. w Teatrze "Maska" w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

galeria


26-05-2014

Trening strzelecki w Ropczycach
24.05.2014


Rozwój młodego człowieka wymaga zdobywania wiedzy oraz doskonalenia umiejętności nabytych. W przypadku wychowania strzeleckiej młodzieży podejmowanych jest szereg wychowawczych oddziaływań. Organizacja kładzie nacisk na sumienną i rzetelna naukę w szkole, kształtowanie patriotycznych postaw, a także na ćwiczenia i treningi strzeleckie.
W sobotnie przedpołudnie (24 maja br.) pluton Bratkowice odbył trening ogniowy na strzelnicy Ligii Obrony Kraju w Ropczycach. Przed przystąpieniem do zajęć wykład na temat zasad bezpieczeństwa oraz podstaw strzelectwa sportowego wygłosił dla młodzieży gospodarz obiektu nadkom. Wiesław Wójcik, Wiceprezes Zarządu Powiatowego Ligii Obrony Kraju w Ropczycach.
Podczas zgrupowania strzelcy i orlęta szkolili się na pięciu punktach nauczania w następujących zagadnieniach:
• musztra indywidualna i zespołowa,
• udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach doraźnych,
• budowa, przeznaczenie, dane taktyczno-techniczne kbk AK oraz składanie i rozkładanie broni,
• łączne czynności do strzelania szkolnego nr 1,
• strzelanie szkolne nr 1 z broni małokalibrowej (kbks).
Punkty nauczania przygotowane zostały przez kadrę i instruktorów JS 2051 z Sędziszowa Małopolskiego pod dowództwem chor. ZS Bartłomieja Fereta, który równocześnie pełnił obowiązki komendanta zgrupowania. Na zmęczonych ćwiczeniami strzelców i orlęta czekał poczęstunek (bigos, herbata, słodycze) przygotowany przez Dyrekcję Zespołu Szkół w Bratkowicach.
Patronat nad ćwiczeniami bratkowickiego plutonu objął Dowódca Południowo-Wschodniego Okręgu ZS „Strzelec” insp. Marek Strączek oraz Wójt Gminy Świlcza dr inż. Wojciech Wdowik.

Tekst Artur Szary
Fotografie Zbigniew Lisgaleria


20-05-2014
Wojewódzki konkurs
„Życie ptaków w różnych środowiskach naszego regionu”


Uczennice naszej szkoły Kinga Dworak zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie - „Życie ptaków w różnych środowiskach naszego regionu”, w kategorii album o ptakach, zaś Katarzyna Gomułka I miejsce, a Amelia Lis III, w kategorii zdjęcia ptaków. Serdecznie gratulujemy sukcesu! Zapraszamy do galerii pięknych prac, wykonanych przez nasze dziewczyny.

galeria


19-05-2014
Wycieczka orląt do Krakowa


W dniach 17 i 18 maja br. (sobota-niedziela) odbyła się wycieczka do Karkowa, w której uczestniczyli najmłodsi członkowie ZS „Strzelec” orlęta. W Krakowie zwiedzili Muzeum Armii Krajowej, Kopiec Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Zamek i Katedrę na Wawelu. Uczestniczyli w Mszy św. w wawelskiej katedrze w intencji Pierwszego Marszałka Polski i jego żołnierzy, którą koncelebrował biskup Tadeusz Pieronek. Zaciągnęli honorową wartę przy sarkofagach Józefa Piłsudskiego oraz prezydenckiej pary Marii i Lecha Kaczyńskich. Złożyli też wiązanki kwiatów.
Zrealizowany został element dydaktyczny wyprawy: insp. ZS Henryk Klimek przeprowadził ciekawą i niecodzienną lekcję fizyki w krakowskim parku edukacyjnym.
Udało się wygospodarować czas na smażenie kiełbasek, gry w piłkę oraz integracyjne zabawy. Wspólnie z orlętami z Bratkowic w dwudniowej wyprawie do Krakowa wzięły udział orlęta z rzeszowskich szkół: Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek, a także z Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich. Opiekę nad młodzieżą sprawowali instruktorzy i strzelcy ZS z Rzeszowa i Bratkowic.

galeria


15-05-2014
Strzelecki Turniej Musztry


W dniu 14 maja br. (środa) nasi strzelcy wzięli udział w Obchodach 79. Rocznicy Śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Obchody rozpoczęło spotkanie z Sekretarzem Rady Ochrony Walk i Męczeństwa, prof. Andrzejem Kunertem w Muzeum Okręgowym oraz Msza Święta w kościele Świętego Krzyża w intencji Marszałka i jego żołnierzy. Punktem kulminacyjnym był IV Turniej - Przegląd Musztry o Puchar Dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Bratkowicki pododdział, przygotowany przez sek. ZS Natalię Chruściel, absolwentkę naszego gimnazjum, zdobył w turnieju wyróżnienie.

galeria


15-05-2014
Akcja sadzenia lasu

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wiosennej akcji zalesiania. Wspólnie z leśniczym Leśnictwa Bratkowice Bernardem Dworakiem oraz koordynatorem programu „Ożywić pola” Ryszardem Hałgasem, uczniowie klas 4-6 sadzili jednoroczne, mikoryzowane sadzonki sosny z zakrytym systemem korzeniowym oraz dwuletnie sosenki z odkrytym systemem korzeniowym, na zrębie w bratkowickim lesie. Spotkanie było też okazją do podziwiania już kilkuletniej uprawy modrzewia, sadzonego przez nas we wcześniejszych latach, a także do rozmowy z leśniczym na temat prowadzonej gospodarki leśnej. Naszemu przedsięwzięciu towarzyszył nadleśniczy Nadleśnictwa Głogów Małopolski pan Jerzy Chłopek, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za sadzonki i słodki poczęstunek.

galeria


06-05-2014
Święto Narodowe Trzeciego Maja
w Bratkowicach


Bratkowiccy strzelcy i orlęta włączyli się w lokalne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. W kościele parafialnym odprawiona została Msza święta w intencji Ojczyzny. Przed pomnikiem, upamiętniającym poległych w obronie Polski żołnierzy Armii Krajowej, zostały złożone wiązanki kwiatów i odśpiewany hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej.
W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni mieszkańcy wsi, władze samorządowe, dyrektorzy szkół i przedszkola na czele z pocztami sztandarowymi.
Razem ze strzelecką młodzieżą mundurowego charakteru obchodom nadali bratkowiccy strażacy, obchodzący w tym dniu także swe patronalne święto św. Floriana.

galeria


06-05-2014
223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Dnia 30 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa II i IV pod opieką wychowawców przygotowała część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie.

czytaj więcejgaleriafilm


30-04-2014

Zobacz aktualizacje w zakładce
"Kółko misyjne" (kliknij)


30-04-2014
NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA


W parafii Bratkowice od wielu już pokoleń istnieje piękna tradycja robienia palm na Niedziele Palmową, która przekazywana jest młodemu pokoleniu.
Uczniowie bardzo chętnie wykorzystują zdobytą wiedzę i wykonują ciekawe, kolorowe, oryginalne palmy. Co roku organizujemy w szkole akcje na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, biorą w niej udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.
Akcja tego roku cieszyła się dużym zaangażowaniem wszystkich uczniów.


galeria

29-04-2014

Zobacz aktualizacje w zakładce
"Biblioteka" (kliknij)


oraz w zakładce
"Świetlica" (kliknij)

29-04-2014

Dzień otwarty


08.04.2014 we wtorek w godzinach od 10.15 do 13.00 (po zakończeniu rekolekcji) odbył się dzień otwarty Gimnazjum Nr 4 w Bratkowicach. Zaproszeni szóstoklasiści ze szkół podstawowych w Bratkowicach wraz z wychowawcami licznie przybyli zwiedzić szkołę. Goście zostali powitani przez panią dyrektor Joannę Różańską w małej sali gimnastycznej, w której zobaczyli prezentację o Zespole Szkół w Bratkowicach przedstawioną przez uczniów: Łucję Rusin - klasa 1G i Piotra Przywarę – klasa 3aG. Następnie oglądnęli popis musztry naszej drużyny strzeleckiej „Strzelec” prowadzonej przez absolwenta naszej szkoły D. Kawę oraz pokaz fitness w wykonaniu dziewcząt z klasy pierwszej gimnazjum. Zajrzeli do naszych klasopracowni, w których nauczyciele wraz z uczniami klas drugich i trzecich gimnazjum przygotowali ciekawe eksperymenty z chemii i fizyki. Ponadto odbyła się prezentacja z matematyki z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz warsztaty muzyczne. Każdy gość mógł zobaczyć szkołę, porozmawiać z nauczycielami oraz dyrekcją, a także dowiedzieć się, jak funkcjonuje gimnazjum i poznać szczegóły rekrutacji do klas pierwszych o profilu biologiczno-chemicznym (przyrodniczym) i profilu wychowanie patriotyczne. Dzień otwarty został zakończony poczęstunkiem na stołówce szkolnej oraz wręczeniem drobnych upominków i teczek z materiałami informacyjnymi o szkole. Pieczę nad komfortem gości sprawowały uczennice klasy 3a gimnazjum: K. Malec, K. Grędysa, P. Furman.

galeria


21-04-2014

Wielkanoc 2014


Udział bratkowickich „Strzelców” i „Orląt” w liturgicznych obrzędach na stałe wpisuje się w celebrowanie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocy. W Wielką Sobotę członkowie Związku Strzeleckiego zaciągnęli honorową wartę przy Bożym Grobie. Wspólnie z oddziałem Ochotniczej Straży Pożarnej nadali też wojskowego ceremoniału rezurekcyjnej procesji i Mszy świętej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
Po Rezurekcji, wraz ze strażakami i duszpasterzami bratkowickiej parafii, młodzież strzelecka złożyła sobie wielkanocne życzenia i podzieliła święconym jajkiem.

Warta przy Bożym GrobieRezurekcja14-04-2014
UWAGA!

Zmiana terminu wywiadówki - konsultacji dla rodziców uczniów zagrożonych z 22.05.2014 (czwartek) na 20.05.2014 (wtorek)16-04-2014

Wyróżnienie dla młodej poetki


14 kwietnia 2014r. uczennica klasy 6 Renata Książek zdobyła wyróżnienie w finale Wojewódzkiego Konkursu „Leśne opowieści”, który odbył się 14 kwietnia 2014r. w Szkole Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej. Renia pięknie recytowała wiersz swojego autorstwa pt. „Trznadel”. Ten znany nam dobrze ptaszek przewijał się w wielu utworach młody poetów, bowiem szkoła w Czarnej Sędziszowskiej, podobnie jak my, uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Ożywić pola. Rok trznadla” i preferowane w kategorii poetyckiej były właśnie wiersze o trznadlu. Bardzo ciekawą formą nagrody, oprócz książek albumowych, były dla wszystkich uczestników konkursu, ich opiekunów i zaproszonych gości - sadzonki sosny. Organizatorzy w ten sposób zaproponowali, by po tym wspólnym wydarzeniu ekologicznym został trwały ślad w postaci zasadzonych drzew. Bardzo nam się ten pomysł podoba! Serdecznie gratulujemy Reni sukcesu!

galeria

16-04-2014

KONKURS „NAJŁADNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA”


W dniach od 27.03 do 10.04.2014 roku odbył się szkolny konkurs plastyczno-techniczny dla uczniów klas 1-3 SP na „NAJŁADNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ”.
Celem konkursu było kultywowanie i popularyzacja tradycji ludowej oraz dziedzictwa kulturowego. Udział w konkursie polegał na samodzielnym wykonaniu pisanki wielkanocnej w dowolnej technice.


czytaj więcejgaleria


16-04-2014

XIII Wojewódzki Konkurs Ekologiczny


10 kwietnia 2014r. w Rudnej Wielkiej odbył się XIII Wojewódzki Konkurs Ekologiczny zorganizowany przez Zespół Szkół w Rudnej Wielkiej.

czytaj więcejgaleria

16-04-2014

„Marsz Zdrowia”


4.04.2014r. Słoneczna Ekipa i jej opiekunowie Pani Grażyna Lasota i Iwona Woźniak zorganizowały „Marsz Zdrowia” w ramach udziału szkoły w Ogólnopolskim Konkursie „ Czas na zdrowie”. Celem akcji było zwrócenie uwagi oraz zachęcenie do sięgania po zdrowe i ekologiczne produkty. Uczniowie klas 1-4 przeszli z transparentami ulicami swojej miejscowości. Dzieci wykrzykiwały z wielkim zaangażowaniem hasła dotyczące zdrowia: „Ruch to zdrowie”, „Jedz owoce i warzywa”, itp. Motywem przewodnim Marszu było jabłko. Dzieci dostały owoce i ze smakiem je zjadły. Inicjatywa ta wywołała duże zadowolenie i poruszenie także wśród mieszkańców.

galeria


14-04-2014

Lekcja muzyki


2 kwietnia 2014r. uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w dość nietypowej lekcji muzyki. Gościem podczas zajęć był pan Robert Bogdan, członek zespołu, w którym gra także pan Marcin Florczak. Pan Robert opowiadał o swojej podróży do Wiednia, o tym, że życie muzyka nie jest takie proste, i że trzeba wiele poświęcić, aby zostać świetnym artystą. W trakcie zajęć pan Robert zaprezentował dwie gitary: akustyczną i elektryczną. Można było posłuchać brzmienia tych obu instrumentów, a także wykonania kilku znanych utworów na gitarze i na skrzypcach. Myślę, że uczniowie na długo zapamiętają tę lekcję i będą ją mile wspominać.

galeria


14-04-2014

TRZECIOTEŚCIK


10.04.2014r. uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej zmagali się z zadaniami w ramach Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Przed testem dzieci obejrzały krótki filmik, który miał na celu poprawę koncentracji i wysłuchały relaksacyjnej muzyki. Test ma na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów po pierwszym etapie nauczania.

galeria


04-04-2014

Bezpieczni na drodze


czytajgaleria

02-04-2014

Czas na zdrowie


czytajgaleria

31-03-2014

II Gminny Konkurs z Języka Angielskiego
„Macmillan Primary School Tournament”


czytajgaleria


21-03-2014

Uczniowie klasy pierwszej i drugich gimnazjum obejrzeli film
„Kamienie na szaniec”


W ubiegły czwartek, 13 marca, klasy drugie gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami oraz chętni uczniowie klasy pierwszej obejrzeli film: „Kamienie na szaniec”. Nie jest to tradycyjna adaptacja powieści Aleksandra Kamińskiego ale autorski, współczesny komentarz do literackiej opowieści. Polecamy historię grupy członków Szarych Szeregów podczas II wojny światowej.
18-03-2014

Sukcesy uczniów w II Gminnym Konkursie
w ramach akcji
„Ożywić pola. Rok trznadla 2013/2014”


czytajgaleria12-03-2014

UWAGA! Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015


dowiedz się więcej SP1
podanie (doc) SP1dowiedz się więcej G4
podanie (doc) G4


17-03-2014

DZIEŃ OTWARTY DLA PRZEDSZKOLAKÓW I ICH RODZICÓW


14 marca był Dniem Otwartym Szkoły Podstawowej nr1 dla Przedszkolaków i ich rodziców z Państwowego Przedszkola w Bratkowicach. Bardzo liczna grupa dzieci wraz z Panią Dyrektor Krystyną Kubas i Nauczycielami odwiedziła naszą szkołę. Na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, opiekuna biblioteki i świetlicy szkolnej. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obejrzały występy artystyczne starszych koleżanek i kolegów. Bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i wykonały piękne prace plastyczne. Pracownicy stołówki szkolnej przygotowali dla gości słodki poczęstunek Na zakończenie uczniowie obdarowali przedszkolaków upominkami, które sprawiły im wiele radości. Wspólne chwile upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Dla Przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek.

galeria


17-03-2014

POTRAFIĘ, WIEM, ZNAM - RADĘ SOBIE DAMczytajgaleria07-03-2014

Strzeleckie i orlęce przyrzeczenie 2014


Tradycyjnie 7 marca br., w rocznicę bohaterskiej śmierci pułkownika Leopolda Lisa-Kuli, miało miejsce zaprzysiężenie strzelców i orląt Związku Strzeleckiego „Strzelec”. W tym roku ponad siedemdziesięcioro adeptów ruchu orlęcego i ponad trzysta strzelczyń i strzelców złożyło swe pierwsze wojskowe i patriotyczne przyrzeczenie. Wśród nich sporą grupę stanowiły dzieci i młodzież z Bratkowic: czterdzieścioro czworo orląt ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dwanaścioro strzelców z Gimnazjum nr 4.
Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie. Liturgii przewodniczył Biskup Rzeszowskie JE ks. Jan Wątroba, a patriotyczne kazanie wygłosił o. Eustachy Rakoczy, paulin z jasnogórskiego klasztoru. Przed aktem zaprzysiężenia pytania z „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy, zadał kadetom Zdzisław Rzepka, bratanek „żołnierza wyklętego” majora Józefa Rzepki z Bratkowic. Rotę przyrzeczenia orląt odczytała Karolina Kaczorowska, żona ostatniego Prezydenta II RP, Ryszarda Kaczorowskiego.
Po uroczystościach kościelnych obchody przeniosły się na Plac Farny, przed pomnik pułkownika Leopolda Lisa-Kuli. Tam, w honorowej asyście kompanii reprezentacyjnej i orkiestry 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, złożyli przyrzeczenie strzelcy.
Wagę tego znamiennego wydarzenia w życiu bratkowickich orląt i strzelców podkreśliła obecność i udział w uroczystościach Wójta Gminy Świlcza, dr. inż. Wojciecha Wdowika, proboszcza bratkowickiej parafii ks. kan. Józefa Książka, przedstawicieli Towarzystwa Miłośników Ziemi Bratkowickiej wraz z pocztem sztandarowym oraz Dyrekcji Zespołu Szkół i Szkoły Podstawowej nr 2 w Bratkowicach.

Artur Szary

galeria 1galeria 203-03-2014

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
w BratkowicachPo raz czwarty w historii naszej szkoły i najnowszych dziejach III Rzeczypospolitej obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uczciliśmy pamięć bojowników drugiej, antykomunistycznej i antysowieckiej, konspiracji. Byli wśród nich zarówno partyzanci, walczący z bronią w ręku, jak i działacze niepodległościowi organizujący bierny opór przeciw terrorowi UB i NKWD. „Żołnierze Wykleci” to najbardziej oddani sprawie polskiej bohaterowie, którzy z całą stanowczością stawili opór „moskiewskim pachołkom” utrwalającym komunistyczne władze w Polsce.
Szkolne obchody NDP „Żołnierzy Wyklętych” przyjęły formę radiowej audycji, przygotowanej przez uczniów klasy 2bG (Agata Dąbek, Iwona Zając, Paulina Jucha, Patrycja Wojton, Mateusz Adach, Łukasz Stec). W sposób przystępny dla młodego odbiorcy (współczesna poezja, rap) przekazano w niej treści dotyczące znaczenia i symboliki tego dnia oraz historii bojowników i działaczy VI Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, wśród których byli mieszkańcy gminy Świlcza, płk Mieczysław Kawalec z Trzciany i mjr Józef Rzepka, bratkowiczanin i absolwent naszej szkoły.
Punktem kulminacyjnym szkolnych obchodów była uroczysta odprawa warty, apel pamięci i złożenie kwiatów przed, znajdującą się na budynku szkoły, tablicą upamiętniającą mjr. Józefa Rzepkę. Tę część uroczystości przygotowali członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” – działające przy naszej szkole plutony „strzelców” i „orląt”. Przybyli na nią także zaproszeni goście: Wójt Gminy Świlcza dr inż. Wojciech Wdowik, Proboszcz Parafii Bratkowice ks. kan. Józef Książek oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Bratkowicach mgr Barbara Wasilewska-Naróg z delegacją tamtejszej drużyny „orląt”.

Artur Szary


galeria21-02-2014

SUKCES W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT


Dnia 19.02.2014 r. uczennice Naszej szkoły wzięły udział w zawodach powiatowych w piłce siatkowej w Kamieniu.
W półfinale uczestniczyło 5 drużyn: Bratkowice, Przewrotne, Nienadówka, Kamień oraz Zaczernie. Nasze dziewczyny zajęły II miejsce i awansowały do ścisłego finały, który odbędzie się dnia 25.02.2014 r.

Skład drużyny:
1. Kinga Dworak
2. Karolina Osypka
3. Agnieszka Rusin
4. Joanna Kwoka
5. Paulina Jucha
6. Weronika Kalina
7. Katarzyna Lachcik
8. Iwona Zając
9. Anna Zielińska
10. Julia Klesyk

Opiekun: Anna Bogaczewicz

galeria13-02-2014

Ferie Samorządu Uczniowskiego


czytajgaleria


07-02-2014

V konkurs kolęd i pastorałek - "Mam talent"


W naszej szkole, odbył się już kolejny, bo V konkurs kolęd i pastorałek - ,,Mam talent" dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

W konkursie tym pierwsze miejsce zajeła: Natalia Szczepańska oraz Karolina Kwoka z klasy 2SP
Drugie miejsce zajeła: Izabela Olszowy z klasy 1SP
Trzecie miejsce: Anastazja Przywara z klasy 2SP
Wyróżnienie otrzymali: Weronika Homa i Dominik Kwoka z klasy 1SP.

Pierwsze miejsce : Patrycja Wojton z 2 klasy Gimnazjum
Organizatorem konkursu była pani Małgorzata Bereta.

galeria


07-02-2014

Gminne zawody sportowe w piłkę siatkową dziewcząt


Dnia 5 lutego 2014 roku w szkole w Rudnej Wielkiej odbyły się zawody w piłkę siatkową dziewcząt. Nasza drużyna zajęła 1 miejsce w gminie.
Skład drużyny:
1. Kinga Dworak
2. Karolina Osypka
3. Agnieszka Rusin
4. Paulina Jucha
5. Joanna Kwoka
6. Weronika Kalina
7. Katarzyna Lachcik
8. Anna Zielińska
9. Iwona Zając
10. Julia Klesyk
Opiekun: Anna Bogaczewicz


galeria07-02-2014

Ferie 2014 na sportowoW pierwszym tygodniu ferii uczniowie Naszej szkoły korzystali z zajęć sportowych organizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego: Anna Bogaczewicz, Jakub Grodecki. Dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd na lodowisko kryte w Dębicy.


galeria07-02-2014

Turniej Ziarnodziobych


Na feriach zimowych uczniowie klas 1-6 uczestniczyli w Szkolnym Turnieju Ziarnodziobych, zorganizowanym w ramach ogólnopolskiej akcji „Ożywić pola. Rok trznadla”. Koordynatorzy programu zorganizowali ciekawe zabawy ruchowe z życia ptaków (np. „budowanie gniazda”, „składanie jajek”, „lot do gniazda”), przeplatane pytaniami z życia i zwyczajów trznadla. Trzy drużyny zdrowo rywalizujące ze sobą, dobrze się bawiły. Punktem kulminacyjnym spotkania było wspólne wypiekanie i degustacja ciasteczek owsianych, bo przecież trznadel uwielbia owies, a turniej odbywał się pod jego znakiem.
Agnieszka Lewieniec


galeria


04-02-2014

„Dzień Seniora”


Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują.
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze.
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Kontynuując tradycje ubiegłych lat w niedzielne popołudnie 20 stycznia 2014 roku, w Zespole Szkół w Bratkowicach odbył się Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców przygotowali program artystyczny. Mali artyści spisali się wspaniale, za co zgromadzona widownia nagrodziła ich gromkimi brawami. Na zakończenie wnukowie obdarowali swoich ukochanych Dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami, które sprawiły wiele radości i wywołały serdeczny uśmiech na twarzach. Wspólne chwile upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy wyrazili nadzieję, że znów spotkamy się za rok.

galeria


03-02-2014

FANTAZJA


W czasie ferii zimowych 21.01.2014r. dzieci z klas 1-3 były na wycieczce w „Fantazji” w Rzeszowie. W wycieczce wzięło udział 32 uczniów. Organizatorami wyjazdu była p. Grażyna Lasota i p. Violetta Oreńczuk. Dzieci miło spędziły czas na zabawie i grach zręcznościowych.

galeria


14-01-2013

Zobacz także aktualizacje w zakładce
"Kółko misyjne" (kliknij)
14-01-2014

Strzeleckie ćwiczenia


W poniedziałek 13 stycznia br. w naszej szkole miał miejsce kolejny już „Dzień Mundurowy”. Najważniejszym punktem tego dnia był strzelecki trening. W poniedziałkowe popołudnie na dużej sali gimnastycznej ponad trzydziestu „strzelców” i „orląt” ćwiczyło na dwóch punktach szkoleniowych: regulaminowe oddawanie honorów oraz łączne czynności do strzelania nr 1.
Instruktorami na wyznaczonych punktach byli dowódcy pododdziału: sekcyjny Natalia Chruściel oraz sekcyjny Dawid Kawa, a pomagali im starszy strzelec Paweł Zając oraz starszy strzelec Michał Szalony. Podczas szkolenia najwyższymi umiejętnościami wykazał się strzelec kadet Kamil Kula. Gratulujemy!

A. Szary
(opiekun plutonu)

galeria


14-01-2014

JAK KARNAWAŁ, TO KARNAWAŁ...


W dniu 8.01.2014 r. odbył się bal karnawałowy dla uczniów klasy 1, 2 i 3 Szkoły Podstawowej nr 1. Najmłodszym uczniom naszej szkoły do tańca przygrywał zespół YAMAHA.
Dzieci zaprezentowały się w niezwykle ciekawych i barwnych strojach karnawałowych. Znakomicie bawiły się przy muzyce, brały udział w konkursach, pląsach i korowodach. Imprezę uświetnili rodzice słodkim poczęstunkiem. Zabawa upłynęła w miłej i radosnej atmosferze. Dla wszystkich był to niezapomniany dzień, pełen wrażeń i niespodzianek.

Bogusława Marek

galeria

22-12-2013

JASEŁKA


20.12.2013r. odbyła się w naszej szkole uroczystość jasełkowa dla całej społeczności uczniowskiej. Jasełka wspólnie z uczniami klasy trzeciej SP i pierwszej klasy gimnazjum przygotowały p. Grażyna Lasota i p. Małgorzata Bereta. Dekorację przygotowała p. Agata Pełczyńska. Wystąpił także chór, który przygotował p. Marcin Florczak.
Jasełka obejrzą także nauczyciele emeryci w dniu 15.01.2014r. oraz babcie i dziadkowie w dniu 19.01.2014r.

galeria


22-12-2013

"Wigilia Strzelecka"


W czwartek, 19 grudnia 2013 roku, w stołówce Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie odbyła się "Wigilia Strzelecka". W spotkaniu wigilijnym wzięli udział przedstawiciele bratkowickiego plutonu: „Strzelcy” i „Orlęta” z Gimnazjum nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 1.
Swoją obecnością na tym spotkaniu zaszczycili strzelców kapłani na czele z JE ks. bp Edwardem Białogłowskim, radni miasta Rzeszowa, oficerowie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, kombatanci i żołnierze Armii Krajowej.

galeria

22-12-2013

Przedświąteczny wyjazd klasy 2b gimnazjumW dniu 19.12.2013 r. klasa uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Zespół Szkół Agroprzędsiębiorczości w Rzeszowie. Wykonywano stroiki świąteczne oraz bombki metodą decoupage. Po obejrzeniu Jasełek klasa wróciła do szkoły na Wigilię klasową.

galeria

22-12-2013

Świąteczne trznadle


Bohaterem tegorocznej edycji programu „Ożywić pola” jest mały ptaszek – trznadel. Nie jest łatwo zaobserwować go w naturalnym środowisku, więc postanowiliśmy wypiekać trznadle z kruchego ciasta. Klasa 4 spisała się na medal, podczas tych świątecznych kulinariów. Zapraszamy do galerii!

galeria

22-12-2013

Prawdziwy wysyp laureatów z naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Opisowym MÓJ LASW Nadleśnictwie Głogów Małopolski, w dn. 12 grudnia 2013r. rozstrzygnięto pierwszy, wojewódzki etap konkursu „Mój Las”. Z naszej szkoły album na miarę nagrody wykonało 5 uczniów. Oto oni: w kategorii gimnazjum II miejsce zajęła Kinga Dworak z 3bG, zaś III Weronika Kalina z 2bG. Uczennice wykonały piękne albumy na temat „Wyjaśnij pojecie "lasy wielofunkcyjne"”.
W kategorii klas 4-6, wykonując album na temat „Moje obserwacje przyrody poczynione w czasie wycieczki do lasu”, II miejsce zajął Dawid Sotnicki
z klasy 6, III miejsce Kinga Rzepka z klasy 5 oraz wyróżnienie – Patryk Sawka z klasy 4. Mimo dużej konkurencji prace naszych uczniów bardzo spodobały się komisji konkursowej. Opiekunem uczniów była nauczycie przyrody, Agnieszka Lewieniec. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

galeria

22-12-2013

XI SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO – TECHNICZNY
„OZDOBY ŚWIĄTECZNE – CHOINKA”


W dniach 3.12.2013 r. – 13.12.2013 r. Pani mgr Bogusława Marek zorganizowała
XI SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO – TECHNICZNY „OZDOBY ŚWIĄTECZNE – CHOINKA” dla uczniów klas I – III SP. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych. W konkursie udział wzięło 12 uczniów z klas I – III SP.
Werdykt przedstawia się następująco:
I miejsce zajęła – Oliwia Głodek z klasy 1
II miejsce zajął – Jakub Daniel z klasy 2
III miejsce zajęła – Oliwia Łożańska z klasy 1
Wyróżnienia otrzymali:
1. Aleksandra Skarbek z klasy 1
2. Faustyna Drozd z klasy 1
3. Izabela Olszowy z klasy 1
4. Wiktoria Guzik z klasy 2
Pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia: Wiktor Szyjka kl.1, Weronika Homa kl.1, Julia Surowiec kl. 1, Gabriela Suropwiec kl. 3 i Agnieszka Bąk kl.3.
W dniu 20. 12. 2013 r. podczas szkolnej akademii świątecznej wszyscy uczniowie otrzymali nagrody.

galeria

22-12-2013

Spotkanie ze stomatologiem


Dnia 18 grudnia 2013 roku odbyło się spotkanie uczniów klas I-III oraz IV-VI ze stomatologiem. Doktor Michał Skiba, który na co dzień pracuje w przychodni w Bratkowicach wygłosił pogadankę na temat higieny jamy ustnej i zębów. Stomatolog przedstawił skuteczne metody zapobiegania próchnicy, zwrócił uwagę min. na skuteczne sposoby czyszczenia zębów oraz urozmaicone odżywianie się. Prelekcja odbyła się w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie.

galeria


10-12-2013

Wszyscy lubimy misie
Miś to nasz przyjaciel z dzieciństwa


25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ostatni tydzień listopada w świetlicy był poświęcony właśnie nim. Dzieci poznawały książki i bajki, których bohaterami są znane misie. Wykonywały prace plastyczne, przedstawiające ich ulubieńców, z których następnie utworzono wystawkę.
Podsumowaniem obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia był konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój ulubiony miś – bohater książki lub bajki”. Prace uczniów były pomysłowe, kolorowe, wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Prace zostały wyeksponowane na tablicy dekoracyjnej w świetlicy szkolnej.

V. Oreńczuk i M. Rząsa
galeria


10-12-2013

Palić czy nie palić?- oto jest pytanie.
Oczywiście- nie palić!

Dnia 21 listopada 2013 r. uczniowie pierwszej klasy Gimnazjum nr 4 w Bratkowicach wzięli udział w obchodach światowego dnia Rzucania Palenia w Widełce koło Kolbuszowej. W uroczystości, która była objęta honorowym patronatem ministra zdrowia wzięło udział kilkaset dzieci z woj. podkarpackiego. Znane i cenione osoby przekonywały młodzież, żeby nie ulegać nałogowi palenia papierosów. Szczególny entuzjazm wśród uczniów wzbudzili zaproszeni sportowcy: Krystian Herba, Rafał Wilk oraz Krzysztof Ignaczak. Naszą szkołę reprezentował także okolicznościowy transparent pod jakże wymownym hasłem: „Palić- nie palić?- oto jest pytanie”, który wykonała uczennica kl. I Gimnazjum- Natalia Dworak. Opiekunami wycieczki były panie: Ewa Pijar oraz Maria Fiałkiewicz- Górka.

galeria10-12-2013

Mikołajki klasy 4 i 5

Klasy 4 i 5 z okazji Mikołajek wybrały się na wycieczkę do Rzeszowa. Uczniowie odwiedzili Muzeum Etnograficzne, w którym zwiedzili wystawę pt. „Ptasim kluczem”. Dowiedzieli się, że już od początków ludzkości ptaki fascynowały człowieka umiejętnością latania, barwnym upierzeniem, śpiewem godnym pozazdroszczenia. Ptasimi cechami obdarzano bogów i herosów. Ptaki zdobiły godła państwowe i tarcze herbowe możnych rodów Europy. Były i są źródłem inspiracji dla artystów różnych dziedzin. Pojawiają się również jako elementy zdobnicze na przedmiotach użytkowych. O tym wszystkim mogliśmy posłuchać i jednocześnie podziwiać przeróżne motywy ptaków, podczas wystawy. Niezwykłym przeżyciem były także warsztaty „Tworzenie ptaków filcaków”, podczas których każdy uczeń szył ptaka z filcu w formie ozdoby na choinkę. Uciechy było sporo, bo niektórym trudno było zawiązać supeł na nitce, a co dopiero uszyć całego „filcaka”.
W dalszej części wycieczki bawiliśmy się świetnie w kręgielni „Kula”, a dla klasy 5 dodatkowymi wrażeniami były filmy w kinie 6D „Niebezpieczne żywioły” oraz „Podróż w czasie”. Szkoda, że następne Mikołajki dopiero za rok…

Tekst i galeria: Agnieszka Lewieniecgaleria09-12-2013

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Obchodzone w Polsce od kilku pokoleń, nie tracą na popularności. Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą.
W czwartek 28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja dla społeczności uczniowskiej.
Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii,losował magiczne bileciki z przepowiedniami co czeka go w przyszłości, bądź lał wosk. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Była też dobra muzyka i czas na dyskotekę. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

galeria21-11-2013


WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA


Dnia 15 listopada br. odbyła się wycieczka szkolna do Oświęcimia. Naszym celem było zobaczenie miejsca gdzie 70 lat temu życie ludzkie przestało być najwyższą wartością. Auschwitz-Birkenau to niemiecki, nazistowski, obóz koncentracyjny i obóz zagłady.
Do oświęcimskiego obozu prowadziła brama z cynicznym napisem w języku niemieckim: ARBEIT MACHT FREI (PRACA CZYNI WOLNYM!). Cały teren ogrodzony był drutem kolczastym. Na zwiedzających to miejsce największe wrażenie wywarły eksponaty, przedmioty codziennego użytku, przywiezione przez więźniów. Były wśród nich także dziecięce zabawki i buciki. To nam uświadomiło, że w Oświęcimiu i Brzezince cierpiały i ginęły także malutkie dzieci! Było to dla nas ogromne przeżycie, a zarazem lekcja prawdziwej i niezapomnianej historii.
W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy szóstej oraz klas gimnazjalnych pod opieką nauczycieli: mgr Bożeny Zwierzyńskiej-Kret, mgr Agnieszki Styś, mgr. Artura Szarego oraz mgr. Jakuba Grodeckiego.


Martyna Różańska, kl. 2aG
galeria21-11-2013

Sukcesy w Wojewódzkim Konkursie
„Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”


Spora grupa uczniów z klas 4-6 wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”. Uczennica klasy 6 - Renata Książek, zajęła II miejsce w województwie. Jest to wspaniały sukces, bowiem na konkurs wpłynęła bardzo duża liczba prac. Renia wykonała węglem projekt znaczka okolicznościowego z okazji 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego. Wyróżnienia za piękne prace zdobyli: Jagoda Grędysa z kl. 5 i Dawid Sotnicki z kl. 6. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

galeria


18-11-2013


SZKOLNA WYSTAWA ZWIERZĄTW dniu 6 listopada 2013r. opiekunowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody, Agnieszka Lewieniec i Elżbieta Bąk, zorganizowali Szkolną Wystawę Zwierząt hodowanych w domach przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie chwali się swoimi pupilami. Oprócz tradycyjnych piesków, kotków, chomików, gołębi, królików, świnek morskich, rybek, mogliśmy oglądać oryginalniejsze okazy: pytona królewskiego, legwana, żółwia, szynszyle, papużki faliste, a nawet… kozy.
Wystawę zwiedzali wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Gościem specjalnym byli: absolwentka naszej szkoły, pani Kinga Bednarz, prezentująca psa wystawowego, rasy Mastiff Tybetański oraz rodzic pan Tadeusz Adach, który przyprowadził kozy i nutrie. Gośćmi wyjątkowymi były dzieci z Przedszkola w Bratkowicach, które z wielka radością podziwiały zwierzątka. Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim Wystawcom oraz rodzicom i dziadkom, którzy pomogli przyprowadzić zwierzę do szkoły i sprawili, by bezpiecznie dotarło do domu. Zapraszamy do galerii zdjęć, by jeszcze raz przeżyć klimat spotkania oraz przypomnieć sobie wszystkie pupile.

Autor tekstu: Agnieszka Lewieniec
galeria
14-11-2013

Narodowe Święto Niepodległości


W dniu 10 listopada 2013 roku w kościele pod wezwaniem Jana Chrzciciela w Bratkowicach została odprawiona okolicznościowa msza z okazji obchodów Święta Niepodległości, której przewodniczył ksiądz proboszcz Józef Książek. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władzy samorządowej na czele z Panem Wójtem dr inż. Wojciechem Wdowikiem. Po nabożeństwie uczniowie Zespołu Szkół w Bratkowicach zaprezentowali patriotyczny program, którego hasło brzmiało: „Droga do wolności”. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: pani Marii Fiałkiewicz – Górki, pani Moniki Garbaczewskiej oraz pana Marcina Florczaka.
Na zakończenie obchodów odbył się Apel Poległych przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów przez delegacje władz powiatowych, gminnych, dyrektorów placówek oświatowych i organizacji działających na terenie Bratkowic. W oprawie uroczystości uczestniczyła Drużyna Strzelecka i Orlęta.

galeria p. A. Styśgaleria p. Z. Lisazobacz na stronie gminy Świlcza
02-11-2013

UWAGA!!!
w dniu 13 listopada br. (środa) o godz. 17.00
odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami i nauczycielami (wywiadówka)


05-11-2013

Szkolny Konkurs Plastyczny
„Jak zdrowo żyć?”czytajgaleria30-10-2013

Parlament Młodzieży


21 października uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką nauczycieli historii wzięli udział w Parlamencie Młodzieży zorganizowanym przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie. Młodzież pracowała w komisjach parlamentarnych gdzie przygotowywała projekty uchwał dotyczące zmian w edukacji. Wyniki swoich prac prezentowali na forum. Honorowym gościem była Elżbieta Łukacijewska posłanka do Parlamentu Europejskiego, która komentowała uchwały młodych parlamentarzystów.

galeria
29-10-2013

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej


Dnia 11 października 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 5 pod opieką nauczycieli: Jadwigi Chmiel i Diany Grandys. Piątoklasiści wierszem, piosenką i tańcem podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę.

22-10-2013

PASOWANIE NA UCZNIA 2013

W dniu 11.10.2013 r. uczniowie klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 1 byli uroczyście "Pasowani na ucznia". Podczas akademii przedstawili swój pierwszy występ artystyczny pod kierunkiem wychowawcy mgr Bogusławy Marek.
Rodzice, grono pedagogiczne oraz społeczność szkolna życzy wszystkim pierwszoklasistom wielu sukcesów w nauce i zachowaniu oraz tego, aby szkoła była dla nich miejscem radosnego zdobywania wiedzy.

galeria22-10-2013

Sprzątanie Świata 2013


Tradycyjnie we wrześniu wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata, której w tym roku patronowało hasło: ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ. Sprzątaliśmy okolice remizy śródpolnej i parku podworskiego. Usunęliśmy trzy dzikie wysypiska. Niestety jak co roku nasze worki były wypełnione po brzegi… Na szczególne słowa uznania zasługuje klasa 6, która z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w sprzątaniu swojej miejscowości.


galeria22-10-2013

WYCIECZKA DO GMMINNEGO CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ
W BRATKOWICACH NA BUGAJU
KLASY I SP


W dniu 16.10.2013 r. uczniowie klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 1 w Bratkowicach wraz z wychowawcą mgr Bogusławą Marek oraz nauczycielami mgr Anettą Ślusarczyk i mgr Agnieszką Lewieniec odbyli wycieczkę do Gminnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Bratkowicach na Bugaju. Na łonie natury uczniowie zdobywali wiedzę przyrodniczo – ekologiczną, podziwiali las w pięknej, kolorowej szacie jesiennej, "malowali naturą", wesoło śpiewali i bawili się. Po zabawach integracyjnych jedną z atrakcji było ognisko i smaczne kiełbaski. Wycieczka dostarczyła uczniom wiele niezapomnianych wrażeń.

galeria14-10-2013

Zbiórka żywności


W dniach 4 i 5 października 2013r., w ramach programu Podziel się Posiłkiem, odbyła się dziewiąta ogólnopolska zbiórka żywności dedykowana dzieciom. Akcja została zorganizowana przez 31 Banków Żywności na terenie całej Polski.
W piątek i sobotę 26 wolontariuszy naszej szkoły, czekało w sklepie spożywczym CENTRUM w Bratkowicach na wszystkich, którym nieobojętny jest los niedożywionych dzieci w Polsce. Każdy miał szansę przyłączyć się do programu i wziąć udział w zbiórce żywności.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom za udział!

galeria
28-09-2013

Strzelcy z Bratkowic pamiętali…


Siedemdziesiąt cztery lata temu (27 września 1939 r.) w oblężonej przez wojska niemieckie Warszawie doszło do utworzenia pierwszej konspiracyjnej organizacji wojskowej Służby Zwycięstwu Polski. Jej celem było prowadzenie dalszej walki zbrojnej z dwoma okupantami Ojczyzny: III Rzeszą i Związkiem Radzieckim. Przekształcenie Służby Zwycięstwu Polski w Związek Walki Zbrojnej (listopad 1939 r.) a następnie w Armię Krajową (luty 1942 r.) było podstawą istnienia Polskiego Państwa Podziemnego.

Strzelcy z bratkowickiego plutonu Związku Strzeleckiego „Strzelec” OS-W chcieli uczcić to ważne wydarzenie, a przy tym, przypomnieć o nim lokalnej społeczności. W tym dniu przedstawiciele pododdziału wciągnęli na maszt biało-czerwone flagi, złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze w miejscach upamiętniających walkę i martyrologię żołnierzy Armii Krajowej z Bratkowic.


galeria


28-09-2013

Ognisko klasowe w 2a gimnazjum


W dniu 26 września bieżącego roku uczniowie klasy 2 a gimnazjum wraz z wychowawcą zorganizowali ognisko klasowe w bratkowickim lesie. Mimo kapryśnej aury udało się upiec kiełbaski i w miłej atmosferze integracyjnej zabawy spędzić to czwartkowe popołudnie.


    pliki do pobrania
Godziny.doc
dzwonków

PODANIE 2013.doc
Podanie o przyjęcie do klasy pierwszej Gimnazjum nr 4 w Bratkowicach

plan lekcji 2013 2014.xlsx


Projekt edukacyjny_tematy.doc


KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2013-2014.doc


Zajecia pozalekcyjne 2013-2014.doc


Bez tytułu

Zespół Szkół w Bratkowicach
36-055 Bratkowice 399   tel./fax (17) 855 10 07    e-mail: zsbratkowice@wp.pl