Szkoła  Aktualności  Organizacje  Biblioteka  Świetlica  Nasze sukcesy  Programy  Dziennik  Linki  Archiwum  Promocja szkoły  
Aktualności


28-10-2014
SZKOLNA WYSTAWA ZWIERZĄT


W naszej szkole 23 października 2014 roku opiekunowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody zorganizowali "Szkolną Wystawę Zwierząt". Swoich ulubieńców zaprezentowali nam uczniowie klas 1 - 6 oraz uczniowie gimnazjum. Zwiedzający mogli obejrzeć zwierzęta, zdobyć informacje o hodowli danego zwierzaka, a nawet pobawić się z nim lub zrobić sobie zdjęcie.
Swoje zwierzątka prezentowało 33 uczniów. Wśród hodowanych okazów dominowały chomiki, psy, koty, świnki i króliki oraz inne ciekawe zwierzęta - pyton, pająk, szynszyl. Wystawa jak zawsze cieszyła się dużą popularnością. Odwiedzili ją również zaproszeni goście z przedszkola wraz z opiekunami. Podczas imprezy każdy zwiedzający mógł zagłosować na zwierzę, które podobało mu się najbardziej i wywarło na nim największe wrażenie.
Po podsumowaniu głosów zdecydowanie zwyciężył pyton królewski "Syk", którego właścicielem jest Łukasz Łyszczek uczeń klasy 3, otrzymując 43 głosy. Drugie miejsce zajął pająk "Smitii" Faustyny Drozd uczennicy klasy 2 otrzymał 25 głosów, trzecie miejsce zdobył sum "Wojtek" Natalii Dworak, z klasy 2 gimnazjum -24 głosy.
Wystawa Zwierząt przybliżyła uczniom problemy świata zwierząt. U wielu rozbudziła marzenie posiadania i opiekowania się własnym zwierzątkiem.

galeria


27-10-2014
Jesienne prace na remizie śródpolnej dla ptactwa i drobnej zwierzyny leśnej


Korzystając z ostatnich dni złotej jesieni, najaktywniejsi przyrodniczo uczniowie klasy 3-6, wykonali szereg prac pielęgnacyjnych na remizie śródpolnej dla ptactwa i drobnej zwierzyny leśnej. Największe przedsięwzięcie, którego udało się nam dokonać, to wycinka samosiejek olchy i wierzby – roślin niepożądanych wśród owocujących drzewek i krzewów. Mogliśmy to uczynić dzięki ofiarności i zaangażowaniu Pana Jacka Wlazło, który wykosił remizę i wyciął piłą motorową rośliny inwazyjne. W imieniu koordynatorów Ogólnopolskiego Programu Aktywnej Edukacji Ekologicznej „Ożywić pola” – Agnieszki Lewieniec i Elżbiety Bąk, bardzo gorąco dziękujemy za nieocenioną pomoc Panu Jackowi Wlazło.

galeria


21-10-2014
Patriotyczna wyprawa orląt do Warszawy
17-18.10.2014


Związek Strzelecki „Strzelec” JP zorganizował dwudniową wycieczkę do Warszawy dla swoich najmłodszych podopiecznych. Wzięły w niej udział orlęta z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek w Rzeszowie, Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich w Rzeszowie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Bratkowicach.
W czasie pobytu w stolicy mundurowa młodzież zwiedziła Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu i Muzeum Wojska Polskiego. Orlęta i ich dowódcy oddali wojskowe honory przed Grobem Nieznanego Żołnierza i pokłonili się przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wieczorem pierwszego dnia wizyty w stołecznym mieście młodzież uczestniczyła w mszy świętej odprawionej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Orlęca wyprawa miała charakter nie tylko patriotyczny, ale i turystyczno-poznawczy. Jedną z atrakcji pobytu w Warszawie była wizyta w ogrodzie zoologicznym. Możliwość zobaczenia z bliska egzotycznych zwierząt szczególnie przypadł do gustu młodszym uczestnikom wycieczki.
Zwiedzanie Warszawy dało orlętom doskonałą okazję doskonalenia swoich sprawności poruszania się w dużym mieście. Inspektor Henryk Klimek przeprowadził praktyczne zajęcia z miejskiej topografii: orientacji według nazw ulic, przystanków i stacji oraz charakterystycznych budynków metropolii. Wielu uczestników wycieczki pierwszy raz w życiu odbyło krótką podróż warszawską linią metra i tramwajem.

Artur Szary

galeria


21-10-2014
Dzień Nauczyciela
Pasowanie na Ucznia


galeria


21-10-2014
Warsztaty artystyczne „Z gliny lepione”


7 października 2014r. klasa 5 uczestniczyła w II części warsztatów o zanikającym zawodzie dla dzieci i młodzieży z Gminy Świlcza „Z gliny lepione”, w Regionalnym Domu Tradycji Ludowych w Trzcianie . Tym razem pod czujnym okiem Pana Zbigniewa Lisa, uczniowie malowali wypalone figurki z gliny, które samodzielnie lepili miesiąc wcześniej.

galeria


21-10-2014
„SPRZĄTANIE ŚWIATA”


Klasa 3 naszej szkoły po raz kolejny przystąpiła do akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Turysto! Szanuj Środowisko!, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Wspólnie sprzątaliśmy śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością wywiązali się z postawionego przed nimi zadania. Wykonali swoją pracę na 100%.

galeria06-10-2014
„Samorządy mają głos”


30 września 2014r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w ramach projektu „Samorządy mają głos”. Uczniowie głosowali na specjalnych kartach wyborczych, które wrzucali do urny. Porządku pilnowała 4 osobowa Komisja Wyborcza powołana przez koordynatora projektu. Po skrupulatnym podliczeniu głosów, których łącznie było 129, wyniki były następujące:

Partycja Wojton - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
Weronika Bułatek - Pierwszy zastępca przewodniczącej
Miłosz Pięta - Drugi zastępca przewodniczącej
Gabriela Piątek i Klaudia Kozdęba - Skarbnicy

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im miłej, owocnej pracy w Samorządzie Uczniowskim.

galeria


25-09-2014
TURYSTO! SZANUJ ŚRODOWISKO!
Sprzątanie świata 2014


Trzeci weekend września to tradycyjnie czas na aktywne włączenie się wszystkich chętnych do ogólnopolskiej akcji ekologicznej „STPRZĄTANIE ŚWIATA”. Uczniowie Zespołu Szkół w Bratkowicach nie pozostali obojętni na apel organizatorów akcji - TURYSTO! SZANUJ ŚRODOWISKO!
Przy pięknej, słonecznej pogodzie ochoczo sprzątali swoją miejscowość. Niestety, worki na śmieci zostały zapełnione całkowicie. Ten fakt świadczy o tym, że trzeba brać udział w tego typu akcjach. Pamiętajmy o tym nie tylko raz do roku.

galeria A. Styśgaleria A. Lewieniec


11-09-2014
„Artystycznie” wkraczamy w nowy rok szkolny


Klasa 5 uczestniczyła 8 września 2014r. w warsztatach o zanikającym zawodzie dla dzieci i młodzieży z Gminy Świlcza pod hasłem „Z gliny lepione”. Zajęcia w Regionalnym Domu Tradycji Ludowych w Trzcianie prowadził Pan Zbigniew Lis, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył uczniom zawód garncarza oraz sposób powstawania dawnych naczyń z gliny. Piątoklasiści lepili z gliny dowolne figurki. Po wysuszeniu i wypaleniu w specjalnym piecu swoich prac, będą mogli na kolejnym spotkaniu pomalować je i ozdobić.

galeria


09-09-2014
Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015


Mszą św. w kościele parafialnym w Bratkowicach rozpoczęła uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Po mszy młodzież udała się do szkoły, gdzie została przywitana przez Panią Dyrektor mgr Joannę Różańską. W tym dniu odbyły się jeszcze spotkania organizacyjne z wychowawcami. Przedstawiono na nich tygodniowy plan lekcji. Wychowawcy przypomnieli również o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz w drodze powrotnej do domu.

galeria


    pliki do pobrania
Godziny.doc
dzwonków

Kalendarz imprez szkolnych 2014-15.doc


KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2014-15.doc


Plan lekcji 2014-2015.xlsx


Program profilaktyki wych. i opieki. 2014-2015.doc


Projekt edu. tematy 2014-2015.doc


Bez tytułu

Zespół Szkół w Bratkowicach
36-055 Bratkowice 399   tel./fax (17) 855 10 07    e-mail: zsbratkowice@wp.pl