Szkoła  Aktualności  Organizacje  Biblioteka  Świetlica  Nasze sukcesy  Programy  Dziennik  Linki  Archiwum  Promocja szkoły  
Aktualności


17-11-2015

Szkolne obchody
Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 12 listopada br. (czwartek) społeczność szkolna Zespołu Szkół w Bratkowicach uczciła Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, w tym członkowie plutonu strzeleckiego i chóru, wystawili patriotyczne przedstawienie. Prezentowany były utwory poetyckie, wojskowe pieśni oraz komentarze narratorów do przedstawianych wydarzeń historii Polski XX w.: walki legionów polskich o niepodległość i wojska polskiego o granice Rzeczypospolitej. Młodsi uczestnicy przedstawienia, uczniowie szkoły podstawowej, wykonały elementy narodowych tańców krakowskich, wyrażających radosny patriotyzm.
Montaż słowno-muzyczny w ZS Bratkowice został wystawiony dwukrotnie. Pierwszy raz w ramach zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla społeczności uczniowskiej. Po raz drugi - w formie wieczornicy – dla rodziców w czasie ich spotkania z Wójtem Gminy Świlcza mgr. inż. Adamem Dziedzicem.
Nauczyciele, którzy przygotowali młodzież i dekorację do występów: B. Zwierzyńska-Kret, M. Rząsa, B. Marek, S. Rudzki, M. Florczak i A. Szary. Strzeleckiego orła wykonał bratkowicki społecznik i redaktor kwartalnika „Trzcionka” p. Władysław Kwoczyńki.

galeria: S. Przywara, K. Zając

16-11-2015

UWAGA!
UCZNIOWIE III KLASY GIMNAZJUM


Dostęp do materiałów ćwiczeniowych
na egzamin gimnazjalny

09-11-2015
ORLĘTA I STRZELCY W WARSZAWIE

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości (6-7 listopada 2015 r.) strzelcy i orlęta z Bratkowic wzięły udział w patriotycznej wyprawie do Warszawy śladami Wielkiej Historii Polski XX/XXI wieku. Uczestnicy wyprawy zwiedzili „od kuchni” Stadion Narodowy. Zobaczyli jak układana jest murawa przed międzynarodowym meczem, zwiedzili szatnie reprezentacji piłkarskiej Polski, spróbowali swoich sił na przyrządzie mierzącym poziom decybeli dopingu kibiców.
W pierwszym dniu wizyty w Warszawie znalazł się czas na spacer historycznym szlakiem Krakowskiego Przedmieścia: pomnik Mikołaja Kopernika, Kościół Świętego Krzyża, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski. Młodzież strzelecka oddała honory przed pomnikiem Małego Powstańca przy murze obrony Starego Miasta Warszawy.
Drugi dzień pobytu w stołecznym mieście orlęta i strzelcy spędzili w Muzeum Powstania Warszawskiego. Udało się spotkać i porozmawiać z warszawskim powstańcem kpt. Janem Walendziakiem ps. „Czarny”, który walczył w Śródmieściu w Zgrupowaniu „Chrobry II”. Mundurowa młodzież pokłoniła się poległym za Ojczyznę bohaterom nad Grobem Nieznanego Żołnierza. Wśród bitew upamiętnionych pod arkadami dawnego Pałacu Saskiego są również te, w których brali udział legioniści i żołnierze z gminy Świlcza m.in. Krzywopłoty (1914), Konary-Żerniki (1915) czy Dytiatyn (1920).
Warto dodać, iż rokrocznie nocleg orląt, którzy przechodzą szlakiem patriotycznym warszawskich „Kolumbów” wypada w Szkole Podstawowej im. Janka Bytnara „Rudego” – bohatera „Szarych Szeregów” Armii Krajowej.

Tekst i galeria: A. Szary, st. sierż ZS


galeria

30-10-2015
Z WYDARZEŃ SPORTOWYCH


Ponad 1000 biegaczy z 25 powiatów, wystartowało w ramach indywidualnych mistrzostw województwa w biegach przełajowych. Zawody odbyły się 21 października na trasach FnRKFiS w Kolbuszowej. W 12 biegach zawodnicy rywalizowali o medale, dyplomy, koszulki i oczywiście tytuł mistrzów województwa. Naszą szkołę reprezentował Adrian Kwoka z klasy czwartej, który wystartował z grupą 88 zawodników. Po ambitnej walce do ostatnich metrów Adrian uplasował się na 61 miejscu. Mimo, iż nie jest to jest ścisła czołówka, to i tak gratulujemy miejsca, gdyż od wielu wielu lat żaden uczeń naszej szkoły nie dostał się do tak wysokiej rangi zawodów w biegach przełajowych.

galeria23 października w Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie rozegrały sie gminne zawody w piłce koszykowej chłopców szkół gimnazjalnych. Nasi reprezentanci w składzie Hubert Pawełek, Łukasz Gomułka, Adrian Bachórz, Jacek Płatek, Adrian Bąk, Krzysztof Depa, Bartosz Bać, Bartosz Misiuda oraz Dominik Jucha zajęli czwarte miejsce. Po zakończeniu rozgrywek Pan dyrektor mgr inż. Janusz Jakubek zaprosił wszystkich do obejrzenia stajni i nowo wybudowanej krytej ujeżdżalni dla koni.

Opiekun: nauczyciel w-f Iwona Woźniak

galeria

30-10-2015
Sukces Alicji Porady w gminnym konkursie:
„Z Wadowic do świętości”

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, iż uczennica klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 Alicja Porada zajęła trzecie miejsce w X edycji gminnego konkursu papieskiego „ Z Wadowic do świętości” Jan Paweł II – Patron Rodziny organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Bratkowicach oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzcianie. Życzy dalszych sukcesów.28-10-2015
Zajęcia umuzykalniające w naszej szkole


Edukacja muzyczna dziecka ma bardzo ważne znaczenie. Muzyka jako jeden z kierunków edukacji rozwija percepcję słuchową, aktywizuje postawę twórczą, sferę emocjonalną i wrażliwość estetyczną. Dbając o prawidłowy rozwój naszych wychowanków w roku szkolnym 2015/2016 wzorem lat ubiegłych kontynuowane będą audycje muzyczne prowadzone przez nauczycieli Szkoły Muzycznej Yamaha z Rzeszowa. Pierwsze spotkanie, które odbyło się 26 października 2015r. cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci poznały instrumenty klawiszowe w wersji elektronicznej. Miały możliwość spróbowania własnych sił grając na przywiezionych przez nauczycieli instrumentach. Lekcja przerodziła się w zabawę, w której wszyscy czynnie uczestniczyli. Taka wersja prowadzenia zajęć wszystkim odpowiada. Z niecierpliwością oczekujemy na następne spotkania ze szkołą YAMAHA.19-10-2015
Gminne obchody Dnia Nauczyciela

W dniu 13 października br. (wtorek) w Zespole Szkół w Bratkowicach odbyły się gminne uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. W części oficjalnej Dyrektor bratkowickiego Zespołu Szkół mgr Joanna Różańska powitała gości i wprowadziła w atmosferę i etos pedagogicznej pracy. Przedstawiciel Podkarpackiego Kuratora Oświaty mgr Małgorzata Nowińska-Zgurska złożyła życzenia dla całego nauczycielsko-uczniowskiego środowiska. Głos zabrał Wójt Gminy Świlcza mgr inż. Adam Dziedzic. Włodarz gminy docenił wielką rolę, jaką w środowisku lokalnym odgrywają nauczyciele i podziękował im za trud wkładany każdego dnia w pracę dydaktyczno-wychowawczą. Wręczone zostały nagrody Wójta Gminy i Dyrektora Zespołu Szkół.
Uczniowie z Bratkowic wystawili część artystyczną, misternie przygotowywaną pod okiem swoich wychowawców. Wyjątkowo trafnym dopełnieniem obchodów nauczycielskiego święta były sportowe rozgrywki pomiędzy samorządowcami a pracownikami oświaty pod wdzięczną nazwą „Gminna Belferiada”

galeria Z. Lisgaleria A. Bednarz

17-10-2015
PASOWANIE NA UCZNIA


Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
13 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej nr 1 w Bratkowicach. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor szkoły powitała gorąco rodziców, nauczyciel i uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą której "oddała głos". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Po zakończonej części artystycznej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Po pasowaniu rodzice wręczyli dzieciom prezenty a wychowawca Pani Elżbieta Bąk wręczyła pamiątkowe dyplomy. Następnie rodzice i dzieci udali się na "słodkie" przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. Po zakończeniu uroczystości pasowania na ucznia nasi absolwenci Szkoły Podstawowej za wzorowe wyniki w nauce i zachowaniu otrzymali tablety.

galeria

17-10-2015
Lekcja o Unii Europejskiej


Dnia 9 października 2015r. w Bibliotece Publicznej odbyła się lekcja o Unii Europejskiej. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 6, dowiedzieliśmy się jakie kultury i religie istnieją w krajach unijnych.

galeria

15-10-2015
Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

7.10.2015r w Kamieniu odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. W zawodach brali udział uczniowie począwszy od klas szkoły podstawowej do szkół ponadgimnazjalnych. Nszą Szkołę Podstawową reprezentowali:
Estera Kwoka (klasa 3) pobiegła w kategorii dziewczynki klas 3 i 4,
Adrian Kwoka (klasa 4) i Łukasz Łyszczek (klasa 4) pobiegli w kategorii chłopców klas 3 i 4,
Michał Łyszczek (klasa 6) i Patryk Przywara (klasa 6) pobiegli w kategorii chłopców klas 5 i 6.
Uczniowie ci mieli do pokonania pętlę 500 metrów.
Natomiast nasze Gimnazjum reprezentowało trzech uczniów: Adrian Bachórz, Kamil Wilk, Hubert Pawełek, którzy pobiegi na dystansie 1500 metrów.
Jedynie Adrian Kwoka z klasy 4-tej uplasował sie na 4 miejscu w swojej kategorii. Dzięki tak wysokiej pozycji zawodnik awansował do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 21 października w Kolbuszowej.
Zawody były bardzo wyczerpujące ze względu na wietrzną i zimną pogodę. Towarzyszyło nam wiele emocji związanych ze startem oraz dobiegnięciem do mety.
Opiekun: Pani Iwona Woźniak
BRAWO!!!
GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM UKOŃCZENIA BIEGU!

galeria

05-10-2015
Dzień chłopaka w klasie 1G

W dniu 30 września 2015 roku nasza klasa zorganizowała Dzień chłopaka. Dziewczyny przygotowały ciekawe i śmieszne gry oraz zabawy. Jednym pierwszych zadań dla naszych chłopców było namalowanie na kolorowych balonach śmiesznych „buziek” i jak najciekawsze przedstawienie ich. Później częstowałyśmy chłopców cytrynami. Ostania konkurencja pozostawiona była dla dziewczyn i polegała na pomalowaniu kolegom twarzy. Po męskiej stronie zgłosiło się dwóch najodważniejszych. Co z tego wszyło, można zobaczyć w załączonej galerii.
Kinga Rzepka, kl. 1G

galeria

05-10-2015
Akcja Sprzątania Świata


Dnia 23 września 2015r. w Zespole Szkół w Bratkowicach odbyła się Akcja Sprzątania Świata. Wzięli w niej udział uczniowie szkoły podstawowej. Każda klasa miała przydzielony teren do sprzątania. Wszyscy bardzo się zaangażowali żeby nasza planeta była czysta. Uczniowie dobrze się spisali, nazbierali pełne worki śmieci. Celem akcji było nie tylko samo sprzątanie ale także uświadomienie każdemu z nas jak ważne jest szanowanie planety i życie w czystości.
„Chrońmy Ziemię,
Mamy ją tylko jedną”

galeria

05-10-2015
Indywidualne Mistrzostwa SZS
w Lekkiej Atletyce- Gimnazjada

Dnia 24.09.2015 r. na stadionie Resovii w Rzeszowie, uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w Indywidualnych Mistrzostwach w lekkiej atletyce szkół gimnazjalnych na szczeblu powiatowym. Każdy zawodnik mógł startować tylko w jednej konkurencji indywidualnej i w sztafecie. Start w biegu długim (600m i 1000m) wykluczał udział w biegu sztafetowym.
Szkołę reprezentowali:
Hubert Pawełek- rzucał oszczepem i dostał się do finałowej ósemki, gdzie odległością 23,75m uplasował się na 7 miejscu.
Jakub Franczyk- przebiegł 1000m i osiągnął wynik 3:20,58sek
Adrian Bachórz przebiegł 100m w czasie 13.01sek i zajął 10 miejsce na 29 uczestników.
Kamil Wilk przebiegł 300m w czasie 46,67sek.
W skoku w dal wzięli udział:
Jakub Majka – 4,49m
Dominik Jucha – 4,02m
Robert Krochmal – 2,89m
Adrian Mazan – 4,08m
Sztafeta 4x100 w składzie H. Pawełek, A. Bachórz, K. Wilk, R. Krochmal przebiegła w czasie 55.11sek i zajęła 12 miejsce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i zapraszamy do treningów na stadionie Bratkowickim.
Opiekun: nauczyciel w-f mgr Iwona Woźniak

galeria

25-09-2015
UWAGA!!!
od 28.09.2015r. obowiązuje nowy plan lekcji

zobacz poniżej (w "plikach do pobrania")24-09-2015
ŻYWA LEKCJA HISTORII


W środę 16 września 2015 r., w Zespole Szkół w Bratkowicach odbyło się spotkanie autorskie z Panią Alicją Mazurkiewicz–Bednarczuk. Autorka wspomnień przybyła do naszej szkoły wspólnie z siostrą oraz Panem Mieczysławem Sawickim i jego żoną. W pierwszych latach powojennych byli oni szkolnymi przyjaciółmi i sąsiadami z bratkowickiego przysiółka Dąbry. Pani Alicja opowiadała o tym, jak wyglądało życie w Bratkowicach przed siedemdziesięciu laty. Wspomniała również o zabawach i pracach, które dzieci w tamtych czasach wykonywały. Nasz gość z zawodu jest etnografem, nic więc dziwnego, że w swej pamięci nosiła do dnia dzisiejszego nazwiska swych dawnych sąsiadów, a na spotkaniu wyjaśniła nam ich pochodzenie (Lisów, Zająców, Kwoków, Bednarzy itd.).
Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor wręczyła naszym gościom kwiaty i podziękowania. My również gorącymi oklaskami podziękowaliśmy za to niezwykłe spotkanie i żywą lekcję historii. Warto dodać, że zostaliśmy obdarowani książeczkami autorstwa Alicji Mazurkiewicz–Bednarczuk pt. „Wszystko co dobre pamiętam”.

Izabela Kłeczek, kl. 1Ggaleria

14-09-2015
INTEGRACYJNE OGNISKO
PIERWSZEJ KLASY GIMNAZJUM


W czwartkowe przedpołudnie, 10 września br., uczniowie klasy pierwszej bratkowickiego gimnazjum, wraz z wychowawcą mgr. Arturem Szarym, udali się na integracyjną wyprawę. Dzięki niemałemu zaangażowaniu kolegów, którzy przygotowali odpowiedni zapas suchego drewna, zapaliliśmy ognisko i rozpoczęli pieczenie kiełbasek. Odwiedził nas redaktor Andrzej Bednarz z kwartalnika „Ziemia Bratkowicka” i uwiecznił na pierwszej wspólnej fotografii.
Nie obyło się bez małej przygody, kiedy przepaliła się sfatygowana linka podtrzymująca ruszt i cały przygotowywany zestaw kiełbasek wpadł wprost do ogniska. Śmiała interwencja wychowawcy i naszych dzielnych kolegów (duże brawa!) pozwoliła opanować sytuację i ocalić wiktuały. Ważnym elementem spotkania pierwszoklasistów przy ognisku okazał się wspólny śpiewy żołnierskich i turystycznych piosenek przy akompaniamencie gitarzystki Amelki Lis. Nie zabrakło też czasu na towarzyskie zabawy z piłką.
Z całą pewnością ognisko należy uznać za udane! Zostanie na długo w naszej pamięci, a my już nie możemy doczekać się następnego!

Sylwia Mazan, kl. 1Ggaleria

SPOTKANIE Z RODZICAMI

W dniu 15 września 2015 r. o godzinie 17.00 odbędzie się w naszej szkole spotkanie dla rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum
Serdecznie zapraszamyUROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
2015/2016 - 1 WRZEŚNIA 2015 r.


8.00 - MSZA ŚW. W KOŚCIELE PARAFIALNYM
9.00 – SPOTKANIE WSZYSTKICH UCZNIÓW NA DUŻEJ SALI GIMNASTYCZNEJ
9.15 – SPOTKANIA UCZNIÓW Z WYCHOWAWCAMI KLAS

DOWÓZ UCZNIÓW ODBYWAĆ BĘDZIE SIĘ WG. HARMONOGRAMU, ODWÓZ O GODZINIE 10.30.
W dniu 1 września świetlica pracuje do godziny 15.00. Obiady wydawane będą od 2.09. 2015 r.
(po wcześniejszym zgłoszeniu dziecka do intendenta).
    pliki do pobrania
Godziny.doc
dzwonków

Dowozy rano.doc


Odwozy 1. tura.doc


Odwozy 2.tura.doc


Bratkowice - wniosek gimnazjum OKE.doc


wniosek OKE.doc


DLA RODZICOW.doc


ZAJECIA POZALEKCYJNE.docx


KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2015.doc


Kalendarz uroczystosci szkolnych 2015-2016.doc


Sprawdzian_szostoklasisty_informacje.pps


PLAN LEKCJI od 28.09.2015.xlsx


Plan lekcji nauczycieli.xlsx


Procedura realizacji projektu edukacyjnego.doc


Bez tytułu

Zespół Szkół w Bratkowicach
36-055 Bratkowice 399   tel./fax (17) 855 10 07    e-mail: zsbratkowice@wp.pl