Szkoła  Aktualności  Organizacje  Biblioteka  Świetlica  Nasze sukcesy  Programy  Dziennik  Linki  Archiwum  Promocja szkoły  
Aktualności24-06-2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016


Pożegnanie klasy 3 gimnazjumgaleria Sylwii Mazan


Zakończenie roku szkolnego 24.06.2016

27-06-2016

Wykaz podręczników dla klasy szóstej SP1
i klas trzecich G4


podręczniki do religii
podręcznikiMatematyka - ćwiczenia klasa 6 - zmiana!


23-06-2016

Matematyka w naszej szkole – podsumowanie roku

Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowany został konkurs „Gimnazjalny rachmistrz”. Została nim Weronika Bułatek uczennica klasy 3 gimnazjum, która wykazała się biegłością w obliczeniach pamięciowych.
W ramach obchodzonego 14 marca na całym świecie Dnia Liczby Pi w naszej szkole odbyły się różnego rodzaju przedsięwzięcia, które miały na celu zachęcenie uczniów do nauki matematyki. Klasy gimnazjalne podczas lekcji matematyki miały okazję przekonać się jak fascynująca, nieskończona i oryginalna jest liczba Pi. Uczniowie mogli zweryfikować swoją wiedzę na temat ludolfiny oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek, rozwiązywać rebusy przedstawione na przygotowanej gazetce ściennej.
Kolejną formą świętowania było uczestnictwo naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", który odbył się 17 marca. Uczestniczyło w nim 21 uczniów naszej szkoły. Natalia Szczepańska z klasy 4 szkoły podstawowej oraz Radosław Malec z klasy 1 gimnazjum zdobyli wyróżnienie!
Uczennice klasy 3 gimnazjum wzięły udział w „IV Gminnym konkursie matematycznym” w Rudnej Wielkiej. W konkursie tym mogło wziąć udział trzech najlepszych uczniów z danego gimnazjum z terenu gminy Świlcza. Jego celem było m.in. rozwijanie umiejętności matematycznych u uczniów klas gimnazjalnych, wskazanie znaczenia matematyki w życiu codziennym oraz zaprezentowanie posiadanych umiejętności przez uczniów na forum gminy. Łucja Rusin zajęła II miejsce natomiast Weronika Bułatek III miejsce!
Uczniowie klasy trzeciej brali również udział w „XVI Podkarpackim Konkursie Matematycznym” im. Franciszka Lei. Największą liczbę punktów w eliminacjach szkolnych uzyskała Weronika Bułatek, która tym samym zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu. Mogła ona zweryfikować swoją wiedzę z rówieśnikami oraz uczniami klas pierwszych szkół średnich.
Jeszcze raz gratuluję wszystkim sukcesów!
Lekcje matematyki to nie tylko tablica i kreda. Zajęcia w plenerze są także możliwe (patrz zdjęcia).
Mam nadzieję że coraz więcej uczniów polubi królową nauk. Do zobaczenia po wakacjach ;).

Agnieszka Styś – nauczyciel matematykigaleriadyplomy


23-06-2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016


Uroczyste pożegnanie klas trzecich gimnazjum odbędzie się 23 czerwca o godzinie 15.30. Uroczyste zakańczanie roku szkolnego 2015/16 dla klas 1-6 szkoły podstawowej i klas 1-2 gimnazjum odbędzie się 24 czerwca 2016 r. - piątek . O godzinie 8.00 Msza św. w kościele parafialnym na zakończenie roku szkolnego, a następnie spotkanie całej społeczności szkolnej w dużej sali gimnastycznej na części artystycznej i pożegnaniu klas szóstych. Następnie odbędą się spotkania z wychowawcami klas. Dowóz w tym dniu zgodnie z planem, odwóz o godzinie 10.30.
18-06-2016

Szlakiem Legend Królewskiego Grodu


W dniu 14 czerwca uczniowie klasy 1 i 3 wraz z paniami: E. Bąk, B. Marek, G. Patro i M. Rzasą wzięli udział w atrakcyjnej wycieczce do Krakowa pod hasłem „Szlakiem Legend Królewskiego Grodu”. Zwiedzanie rozpoczęto od wejścia Na Kopiec Kościuszki, skąd przy słonecznej pogodzie rozpościerała się wspaniała panorama miasta. W muzeum dzieci obejrzały wystawę figur woskowych sławnych Polaków. Po spotkaniu ze Smokiem Wawelskim wszyscy udali się Drogą Królewską na Rynek, gdzie po wysłuchaniu hejnału z wieży mariackiej zwiedzili Kościół Mariacki i Sukiennice. Wędrówka po Krakowie została uatrakcyjniona opowieściami i legendami na temat historii tego miasta. Na koniec dzieci mogły zwiedzić ZOO i zobaczyć zwierzęta z całego świata. Wszyscy pełni wrażeń i w doskonałych nastrojach wrócili do domu. To był wspaniały dzień!

galeria

15-06-2016

UWAGA!
LETNI WYPOCZYNEK W ZS BRATKOWICE

Zobacz informację na stronie Gminy Świlcza
14-06-2016

LEKKOATLETYKA NA RESOVII

9 czerwca reprezentacje szkół podstawowych naszej gminy pojechały do Rzeszowa, by na stadionie Resovii powalczyć z rówieśnikami innych powiatów w trójboju lekkoatletycznym. W zawodach startowały zespoły składające się z 5 dziewcząt i 5 chłopców z klas III – IV. Naszą szkołę w biegu, rzucie i skoku w dal, reprezentowali Paweł Bułatek, Adrian Kwoka, Michał Łyszczek, Kacper Grendysa, Wiktor Kwoka, którzy na tle szkół gminy Świlcza zajęli II miejsce. Również dziewczynki Wiktoria Guzik, Patrycja Wąsik, Anastazja Przywara, Natalia Szczepańska, Estera Kwoka oraz Julia Przywara uplasowały się na II miejscu.

Opiekun: mgr Iwona Woźniak


13-06-2016

Strzelecki trening w Ropczycach


Nieodłącznym i najważniejszym elementem strzeleckiego szkolenia jest trening ogniowy. Doskonali on umiejętności posługiwania się bronią oraz oddania celnego strzału z karabinka sportowego (kbks). Podczas zgrupowania na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Ropczycach strzelcy i orlęta z Bratkowic szkolili się w oparciu o cztery punkty nauczania: udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach doraźnych, budowa broni (kbk AKMS), budowa i przeznaczenie masek przeciwgazowych oraz strzelanie szkolne z broni sportowej (kal. 5,6 mm).
W tegorocznym zgrupowaniu szkoleniowym (11 czerwca 2016 r.) uczestniczyło ponad 40 dziewcząt i chłopców z plutonu Związku Strzeleckiego „Strzelec” z Bratkowic. Były to orlęta z Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 oraz strzelcy z Gimnazjum nr 4 i absolwenci. Punkty nauczania przygotowali starsiczłonkowi bratkowickiego plutonu, którzy nabyli już doświadczenia (także instruktorskie) podczas trzyletniego cyklu szkoleń w oddziale i na poligonowych zgrupowaniach. Ostre strzelanie odbyło się pod kierownictwem nadkom. Wiesława Wójcika prezesa ropczyckiego LOK-u oraz kadry JS 2051 z Sędziszowa Małopolskiego pod dowództwem chor. ZS Bartłomieja Fereta.
Opiekę nad mundurową młodzieżą w tym dniu sprawowali Dyrektor Zespołu Szkół w Bratkowicach mgr Joanna Różańska, nauczyciel Szkoły Podstawowa nr 2 mgr Katarzyna Ciołko. Obowiązki komendanta zgrupowania pełnił chor. ZS Artur Szary. Patronat nad ćwiczeniami bratkowickiego plutonu objął Wójt Gminy Świlcza mgr inż. Adam Dziedzic, który w czasie podsumowanie ogniowych zmagań wręczył najlepszym strzelcom nagrody i wyróżnienia. Najwyższe wyniki wśród młodzieży osiągnęli strz. Dominik Adach (82 punkty), st. strz. Kamil Kula (78 punktów) i st. strz. Jakub Franczyk (74 punkty). Skupienie trafień (parametr oceniający poziom wyszkolenia strzelca) u większości osiągnęło zadowalający poziom.
Na uczestników ćwiczeń, którzy oddali po piętnaście strzałów, tj. pięć próbnych i dziesięć punktowanych, czkał poczęstunek przy grillu. Sobotnie, strzeleckie przedpołudnie zakończyło się w towarzyskiej atmosferze przy pieczonej kiełbasce i gorącej herbacie.

chor. ZS Artur SzaryGaleria Weroniki Bułatek

11-06-2016

RADOSNY DZIEŃ DZIECKA


Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy pierwszej i trzeciej ten wyjątkowy dzień spędzili w Gminnym Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Ekologicznej w Bratkowicach na Bugaju. W przepięknie położonej leśniczówce dzieci wesoło spędzały czas. Pobyt urozmaicony był różnorodnymi grami i zabawami. Na zakończenie dzieci poczęstowane zostały pieczoną kiełbaską. Apetyt i humor wszystkim dopisywał. Po tak radośnie spędzonym dniu wróciliśmy do szkoły.

galeria

09-06-2016

Sukces ucznia klasy 6 Szkoły Podstawowej
Patryka Sawki


7 czerwca 2016r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów II etapu (wojewódzkiego) konkursu zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli i Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie pt. „Namaluj historie dziadków”. Praca plastyczna wraz z opisem literackim pt. „Tułaczka babci” ucznia klasy 6 Patryka Sawki zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Opiekun Bożena Zwierzyńska-Kret07-06-2016

Sylwia Przywara z Bratkowic
zwyciężczynią Powiatowego Konkursu Plastycznego
z cyklu „Kontrasty”

Zobacz relację na stronie Gminy Świlcza
06-06-2016
WYCIECZKA KAZIMIERZ- PUŁAWY- NAŁĘCZÓW


W dniach 30-31maja uczniowie klas 4,5 i 6 szkoły podstawowej w Bratkowicach pojechali wraz z wychowawcami i nauczycielami na wycieczkę Kazimierz- Puławy- Nałęczów. W pierwszym dniu zwiedzali urokliwy Kazimierz Dolny. Tam płynęli statkiem po Wiśle, jechali kolejką do zamku w Janowcu, następnie weszli na górę Trzech Krzyży i zobaczyli ruiny zamku, pomnik psa Werniksa, kościół Farny, rynek, synagogę i pomnik Ściana Płaczu.
W drugim dniu wycieczki zwiedzali muzeum Czartoryskich w Puławach, a potem w Nałęczowie muzeum Stefana Żeromskiego, pałac Małachowskich z muzeum Bolesława Prusa oraz uzdrowisko, gdzie kosztowali wód leczniczych. Na koniec wstąpili do pijalni czekolady na pyszną czekoladę i deser lodowy. Około 20 wrócili zmęczeni ale bardzo zadowoleni do Bratkowic.
Wycieczka była bardzo udana, pogoda i humor dopisywały, a urokliwe miejsca pozostaną w naszej pamięci! Wycieczkę zorganizowały i opiekowały się uczniami panie Natalia Trzepiecinska, Diana Garndys, Bożena Kret i Marta Rząsa.


galeria


30-05-2016
„Piknik Rodzinny” w ZS Bratkowice

Słoneczna i ciepła majowa aura nastraja do spędzania wolnych chwil w piknikowej atmosferze. Doskonale wykorzystują ten czas placówki oświatowo-wychowawcze, szkoły i przedszkola, które organizują w tych dniach integracyjne spotkania dla lokalnych społeczności. W bratkowickim Zespole Szkół integracyjna impreza nazywana popularnie „Piknikiem Rodzinnym” odbyła się już po raz ósmy w dniu 29 maja 2016 r. Niezapomniana niedziela upłynęła pod znakiem wspólnej zabawy uczniów, rodziców, pracowników szkoły oraz przybyłych gości. Była okazją do zaprezentowania bogatego dorobku artystycznego dzieci i młodzieży. Podczas pikniku wyróżnieni zostali strzelcy z działającego przy szkole plutonu, Zwycięzcy VI Turnieju Musztry w Rzeszowie. Puchar i dyplom wręczył im Dowódca Płd.-Wsch. Okręgu Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego insp. Marek Strączek wraz z Posłem na Sejm RP Mieczysławem Miazgą i Wójtem gminy Świlcza Adamem Dziedzicem.
A.Sz.

Galeria E. BąkGaleria B. MarekGaleria Sylwii PrzywaryStrzelcy na pikniku (chor. A. Szary)

30-05-2016
Z WYDARZEŃ SPORTOWYCH


czytajgaleria


27-05-2016
Wycieczka do Zakopanego
24-25.05.2016

W ostatnim tygodniu maja br. została zorganizowana wycieczka klasy 3 i 1 Gimnazjum nr 4 w Bratkowicach do Zakopanego. W pierwszym dniu wyprawy udało się zobaczyć sztandarowe miejsca „stolicy Polskich Tatr” tj. główny deptak na Krupówkach z wszystkimi jego atrakcjami, cmentarz na Pęksowym Brzyzku, wjechać kolejką torowo-linową na Gubałówka dla lepszego podziwiania krajobrazu Tatr, a potem zjechać wyciągiem krzesełkowym z Butorowego Wierchu oraz nawiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Obfity w wydarzenia i przeżycia dzień podsumowany został przy ognisku – tradycyjnej góralskiej watrze – przy pieczeniu kiełbasek i turystycznych śpiewach.
Drugi dzień pobytu w Tatrach wypełniła wędrówka malowniczą trasą szlaku z Kuźnic przez Ścieżkę na Reglami, Czerwoną Przełęcz i Sarnią Skałę oraz Polanę Strążyską. Zmęczeni ale i pełni pozytywnych emocji i przeżyć gimnazjaliści dotarli autokarem do Zakopanego na końcowy spacer Krupówkami i zakupy pamiątek, a po nim już prosto do rodzinnych domów w Bratkowicach.
Organizatorami i opiekunami szkolnej wyprawy do Zakopanego byli wychowawcy i nauczyciele: Maria Górka, Diana Grandys i Artur Szary.

galeria


23-05-2016
Wycieczka strzeleckich orląt do Krakowa
14-15.05.2016

czytajgaleria

23-05-2016
Gratulujemy sukcesu!

Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego „FOX”. Wynik bardzo dobry uzyskały Edyta Majda oraz Jagoda Grędysa z klasy 1 Gimnazjum, wynik dobry otrzymali Radosław Malec – klasa 1 Gimnazjum i Bartosz Dworak –klasa 4 Szkoły Podstawowej. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

galeria

17-05-2016
Kolejny sukces Amelii Dworak

27.04.2016 roku odbył się finał wojewódzkiego konkursu ekologicznego w Rudnej Wielkiej pt. „Hałas i jego negatywny wpływ na człowieka”. 3 miejsce zajęła uczennica naszej szkoły: Amelia Dworak z klasy 1 gimnazjum.16-05-2016
Strzelcy z Bratkowic zwycięzcami
VI Turnieju Musztry w Rzeszowie!


Strzelcy Plutonu Bratkowice godnie uczcili pamięć Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w 81. rocznicę jego śmierci. W piątek, 13 maja 2016 r., pododdział pod dowództwem st. strz. Kamila Kuli stanął w szranki VI Turnieju Musztry w Rzeszowie. Jak się okazało był to dobrze przygotowany i wykonany przegląd. Młodzi adepci wojskowego rzemiosła zajęli pierwsze miejsce i zdobyli puchar zwycięzców turnieju. Trofeum wręczał i dekorował strzelców złotymi medalami Dyrektor Biura do Spraw Proobronnyn MON Waldemar Zubek.

galeria

16-05-2016
LETNI WYPOCZYNEK
W ZS BRATKOWICE

W Zespole Szkół w Bratkowicach planowana jest organizacja półkolonii pt. "Wakacje ze sportem i tradycją" dla dzieci w wieku 7-14 lat, w terminie od 1- 12.08.2016 r.
Organizatorem jest Stowarzyszenie Akademii Piłkarskiej Bratek Bratkowice. Naboru i szczegółowych informacji dotyczącej odpłatności i programu udzielają przedstawiciele stowarzyszenia.

Zarządzenie Wójta Gminy Świlcza

16-05-2016
Turniej Piłki Nożnej

czytaj


galeria

12-05-2016
UWAGA!
w dniu 16 maja 2016 r. (poniedziałek)od godz.17.00
odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów
ZS Bratkowice
12-05-2016
Wycieczka do Zabajki

12 maja 2016r. klasa druga ze szkoły podstawowej była na wycieczce w stadninie koni w Zabajce pod opieką wychowawczyni p. Grażyny Lasoty i p. Marty Rząsy. Dużą atrakcją dla dzieci była przejażdżka bryczką po lesie, a także przejażdżka indywidualna na koniu. Dzieci zwiedziły mini-zoo, w którym mogły zobaczyć kucyki, strusia, owcę, lamę, kury, gęsi i inne zwierzęta. W stadninie uczniowie obejrzeli konie wyścigowe, a nawet konia cyrkowego. Wycieczka była udana i dostarczyła dzieciom wielu wrażeń.

galeria

07-05-2016
225 rocznica uchwalenia
Konstytucji 3 Maja

Dnia 29 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa I i IV pod opieką wychowawców przygotowała część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie.
Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Podczas akademii otrzymaliśmy możliwość przypomnienia sobie całej historii dotyczącej tego zdarzenia.
Kilkadziesiąt lat temu jak i dziś, rocznica ta obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego.
Profesjonalnie zaplanowana i wykonana część artystyczna sprawiła, że uczniowie oglądali ją z powagą i zaciekawieniem.
Ten doniosły moment mógł zostać tak uroczyście uczczony dzięki zaangażowaniu i poświęceniu ze strony wszystkich uczniów, którzy przygotowali tak wyjątkową akademię.

Elżbieta Bąk


galeria


07-05-2016
Podsumowanie konkursu
"W zdrowym ciele zdrowy duch"


czytajgaleria


07-05-2016
Sprawdzian po klasie szóstej
i Egzamin gimnazjalny


czytajgaleria


02-05-2016
Strzeleckie ćwiczenia w Bratkowicach
30.04.2016


W sobotę 30 kwietnia 2016 r. strzelcy i orlęta z Plutonu Bratkowice odbyli ćwiczenia terenowe na obszarze miejscowego leśnictwa. Pierwszy etap szkolenia został zorganizowany w oparciu o pętlę taktyczną. Młodsza kadra plutonu przygotowała pięć punktów nauczania. Dwa pododdziały (strzelecki i orlęcy) doskonaliły swe umiejętności meldowania, musztry indywidualnej i zespołowej, strzeleckich postaw z bronią, wyznaczania azymutu oraz maskowania. Drugim etapem sobotniego poligonu była realizacja elementów gry wojennej ćwiczących ubezpieczony marsz, szyk szachownicy i podjęcie walki po kontakcie z nieprzyjacielem.
Podsumowanie szkolenia przybrało integracyjną formę wspólnego ogniska. W bratkowickim poligonie wzięło udział 25 strzelców i orlaków. Kadrę pododdziału, która przygotowała i przeprowadziła poszczególne punkty nauczania stanowili: st. strz. ZS Bartłomiej Bać, st. strz. ZS Łukasz Gomułka, st. strz. ZS Jakub Franczyk, st. strz. ZS Kamil Kula, st. strz. ZS Kamil Wilk.

chor. ZS Artur Szarygaleria

02-05-2016
Spotkanie z Panią Wandą Dziedzic
bibułkarką z Bratkowic


28 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Bratkowicach odbyły się warsztaty bibułkarskie dla uczniów szkoły podstawowej, które zorganizowała Pani Grażyna Lasota. Warsztaty poprowadziła Pani Wanda Dziedzic. Uczniowie wykonali róże z krepiny. Podczas zajęć pracowały z dużym zaangażowaniem. Piękne róże wręczą swoim mamom.

galeria

02-05-2016
WYJAZD NA LOTNISKO


W dniu 22.04.2016 r. uczniowie klasy 1 i 3 SP odbyli wycieczkę do Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka”. Zapoznali się z historią Portu, służbami pracującymi na terenie Portu, warunkami podróżowania oraz „ścieżką pasażera”: odprawą biletowo – bagażową, kontrolą bezpieczeństwa, odprawą osób niepełnosprawnych i transportem zwierząt. Po przejściu na Taras Widokowy mieli możliwość obserwacji startu i lądowania samolotów. Wiele emocji towarzyszyło im podczas przejścia przez punkt kontroli bezpieczeństwa udając się na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej. Tam zapoznali się z zakresem obowiązków strażaków oraz zobaczyli z bliska sprzęt i pojazdy gaśnicze. Wycieczka dostarczyła wszystkim uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i zachęciła do podróżowania samolotem.

galeria

28-04-2016
„TRZECIOTEŚCIK”


14 kwietnia 2016r. uczniowie klasy trzeciej SP zmagali się z zadaniami w ramach Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Przed testem dzieci obejrzały krótki film terapeutyczny z ”Bratkiem”, który miał na celu poprawę koncentracji. Natomiast po napisaniu sprawdzianu wysłuchały muzyki relaksacyjnej oraz bajki „Bratka” pt. „O tym, dlaczego warto być dumnym ze swoich sukcesów”. Test miał na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów po pierwszym etapie nauczania.14-04-2016
Informujemy, że na stanowisko konserwatora
Zespołu Szkół w Bratkowicach został wybrany
Pan Maciej Kwoka

09-04-2016
IV Gminny Konkurs z Języka Angielskiego
„Macmillan Primary School Tournament”

Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej nr 1 w Bratkowicach został zorganizowany Gminny Konkurs z Języka Angielskiego. W konkursie uczestniczyło 25 uczniów z siedmiu szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Kwoka i Faustyna Drozd z klasy 3, Katarzyna Chmaj oraz Julia Szczepańska z klasy 6. Uczniowie pisali test, który trwał 45 minut.
Po teście wszyscy uczestnicy konkursu, przy poczęstunku, czekali na wyniki. Uczniowie biorący udział w teście wykazali się dużą wiedzą językową. Nasza uczennica Faustyna Drozd zajęła II miejsce. Wszystkim dziękujemy za udział w naszym konkursie, a laureatom gratulujemy zwycięstwa.

Organizatorzy:
Natalia Trzepiecińska
Diana Grandysgaleria

07-04-2016
UWAGA WYWIADÓWKA!
14 kwietnia 2016 r. (czwartek) godz. 17.00


30-03-2016
UWAGA!!!
5 kwietnia 2016 r. (wtorek) sprawdzian po klasie szóstej
godz. 9.00 - cz. 1 - j. polski, matematyka
godz. 11.45 - cz. 2 - j. obcy nowożytny


Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych
dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 4.
29-03-2016
Wielkanoc ze strzelcami A.D. 2016

Młodzież strzelecka z Bratkowic włączyła się w godne celebrowanie uroczystości paschalnych w tamtejszym parafialnym kościele. W Wielką Sobotę (26 marca br.) orlęta i strzelcy zaciągnęli honorową wartę przy Bożym Grobie. Od godziny 7.00 do 12.20, według strzeleckiego regulaminu, pełnili obowiązki strażników Grobu Pańskiego.
W niedzielny poranek rezurekcyjne dzwony ogłosiły zwycięstwo Zmartwychwstałego Pana nad siłami zła i ciemności. Strzelecka młodzież chcąc głosić tę dobrą nowinę Światu wzięła udział, mimo wczesnej pory (szósta rano!) i zmiany czasu, w Rezurekcyjnej Mszy Świętej. Razem ze strażakami OSP Bratkowice prowadzili wielkanocną procesję oraz uświetniali oprawę liturgii. Po Mszy mundurowa młodzież została zaproszona do remizy na tradycyjne spotkanie wielkanocne przy święconym jajku, wspólne z duszpasterzami i strażakami.

Wielka Sobota


Wielka NiedzielaHarmonogram wart orląt i strzelców przy Bożym Grobie w Wielką Sobotę


24-03-2016
UWAGA! Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017

Plakat SP1


Plakat G4


Wzór podania SP1


Wzór podania G4


Zarządzenie Nr X.2016 Wójta Gminy Świlcza z dnia 26 stycznia 2016 r.
Uchwała Nr XIX/124/2016 Rady Gminy Świlcza z dnia 7 marca 2016 r.

23-03-2016
"Wiosenna przerwa świąteczna
od 24 do 29 marca 2016 r.
Dni wolne od zajęć dydaktycznych i wychowawczych."


(podstawa prawna:§ 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego - Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.)
23-03-2016
XIII Gminny Konkurs Regionalny „Moje Gniazdo”


W dniu 16 marca 2016 r. odbył się finał tytułowego konkursu, który, jak co roku, organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 2 w Bratkowicach.
Tegoroczne hasło konkursu brzmiało” : Jak obyczaj stary każe…”-Dawne zwyczaje i obrzędy na co dzień i od święta. Obejmował dwie kategorie: dla uczniów klas 0-3 kategoria plastyczna, zaś dla uczniów klas 4-6 kategoria małej formy teatralnej.
W obu kategoriach uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy. W plastycznej byli to:
-Uczennica klasy 3.– Zuzanna Wołowiec I miejsce
- Uczennica klasy 2 – Martyna Starzec wyróżnienie
W kategorii: mała forma teatralna uczniowie zdobyli III miejsce. W skład grupy wchodzili: Paula Mech, Natalia Szczepańska, Patrycja Wąsik, Jakub Daniel i Adrian Kwoka. Przygotowali oni barwną inscenizację na temat zwyczajów wielkanocnych.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

galeria

21-03-2016
Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 4

Dnia 15 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla uczniów klas szóstych – przyszłych gimnazjalistów. Dyrektor Zespołu Szkół w Bartkowicach Joanna Różańska powitała licznie przybyłych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II, Społecznej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zaproszeni goście zapoznali się z ofertą gimnazjum, obejrzeli pokaz musztry paradnej w wykonaniu drużyny strzeleckiej „Strzelec”, brali udział w zajęciach laboratoryjnych z fizyki i chemii, jak również zajęciach koła szachowego i muzycznych. Ponadto, uczestniczyli w zajęciach sportowych, na doskonale wyposażonej siłowni szkolnej. Dzień Otwarty zakończył się wspólnym posiłkiem w stołówce szkolnej. Każdy szóstoklasista otrzymał materiały promocyjne Gimnazjum nr 4 w Bratkowicach.

galeria


21-03-2016
Dzień Otwartej Szkoły dla Przedszkolaków!


18 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Bratkowicach odbył się „Dzień Otwartej Szkoły” dla Przedszkolaków i ich Rodziców. Liczna grupa dzieci z Państwowego Przedszkola w Bratkowicach wraz z Wychowawcami odwiedziła naszą szkołę. W spotkaniu uczestniczyli też Rodzice przyszłych pierwszoklasistów. Na początku Pani Dyrektor Joanna Różańska serdecznie wszystkich powitała. Mali goście obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy 3 oraz brali udział we wspólnych zabawach przy muzyce. Następnie uczestniczyli w zajęciach interaktywnych z uczniami klasy 2. Później udali się do sali gimnastycznej, gdzie wspólnie z uczniami klasy 1 mogli wykonywać ćwiczenia gimnastyczne pod czujnym okiem wychowawców. Zwiedzili również bibliotekę i świetlicę szkolną. W czasie pobytu na świetlicy mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi ozdabiając przygotowane wcześniej pisanki wielkanocne. Na zakończenie czekał na nich słodki poczęstunek w stołówce szkolnej.
Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że z naszymi gośćmi spotkamy się we wrześniu, jako uczniami rozpoczynającymi naukę w klasie pierwszej. Serdecznie zapraszamy!

W zorganizowaniu „Dnia Otwartej Szkoły” uczestniczyli:
Dyrektor Zespołu Szkół mgr Joanna Różańska, mgr Bogusława Marek, mgr Grażyna Lasota, mgr Elżbieta Bąk, mgr Violetta Oreńczuk, mgr Marta Rząsa oraz Pracownicy stołówki szkolnej.

galeria 1


galeria 2

21-03-2016
Sukces uczennicy klasy 1 Gimnazjum


Nasza uczennica Edyta Majda zdobyła III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „English Factor”. Konkurs odbył się 14 marca 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy Edycie ogromnej wiedzy. Życzymy dalszych sukcesów!
07-03-2016
Strzeleckie i orlęce przyrzeczenie

W bieżącym roku obchodziliśmy kolejną 97. rocznicę bohaterskiej śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli. Tradycyjnie w tym dniu rzeszowscy strzelcy i orlęta składają swe pierwsze przyrzeczenie – zobowiązanie do patriotycznej formacji i służby najważniejszym dla serca Polskiego wartościom: BÓG - HONOR – OJCZYZNA. Takie jest też przesłanie i ponadczasowa wartość roty ich strzeleckich ślubowań.
Od kilkunastu lat wypracowany został dwudniowy ceremoniał obchodów. Wieczór poprzedzający rocznicę bohaterskiej śmierci Pułkownika wypełnia honorowa warta, modlitwa i złożenie wiązanek kwiatów na grobie patrona spoczywającego na rzeszowskim cmentarzu Pobitno. Kilkudziesięciu strzelców z pochodniami, werbel i strzelecka trąbka wygrywająca nostalgiczną melodię „Śpij kolego w ciemnym grobie, niech się Polska przyśni Tobie” przywołała heroiczne czasy i oddały hołd najdzielniejszemu rzeszowskiemu strzelcowi, legioniście i oficerowi Wojska Polskiego.
Drugi dzień obchodów rozpoczął się złożeniem wiązanek przed tablicą upamiętniającą wymarsz rzeszowskich strzelców i legionistów na walkę o Niepodległość latem 1914 r. Punktualnie w południe rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył Biskup Rzeszowski JE ks. Jan Wątroba. Podczas Mszy miało miejsce ślubowanie siedemdziesięciu orląt strzeleckich. Poprzedzone zostało odczytaniem „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy, które przeprowadził bratanek „żołnierza wyklętego” mjr. Józefa Rzepki, pochodzący z Bratkowic p. Zdzisław Rzepka. Rotę przyrzeczenia odczytał, wspólnie z orlęca młodzieżą, dr Robert Zapart, Pełnomocnik Fundacji Armii Krajowej w Londynie. Kolejna cześć strzeleckiego święta przeniosła się na Plac Farny, przed pomnik pułkownika Lisa-Kuli. W tym roku uroczyste przyrzeczenie strzeleckie złożyła czterystuosobowa grupa młodzieży z piętnastu Jednostek Strzeleckich.
Pluton Bratkowice wziął udział w uroczystości w pełnej obsadzie, wraz z sztandarem Koła Terenowego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Pododdziałem dowodziła, awansowana w tym dniu, sierż. ZS Natalia Chruściel. Przyrzeczenie złożyło 12 strzelców i 8 orląt z bratkowickiego Zespołu Szkół. St. strz. Weronika Siwiec w pierwszym i drugim dniu obchodów pełniła funkcję werblisty podczas składania wiązanek kwiatów.

chor. ZS Artur SzaryCmentarz Pobitno


Strzeleckie przyrzeczenie


08-03-2016
UWAGA!
w dniach 14-16 marca 2016 r.
Uczniowie Zespołu Szkół w Bratkowicach
będą uczestniczyli w wielkopostnych rekolekcjach

program rekolekcjidodatkowe informacje

07-03-2016
ZAPROSZENIE
Dzień Otwartej Szkoły

galeria

03-03-2016
Obchody Narodowego Dnia Pamięci
„Żołnierzy Wyklętych”
w Zespole Szkół w Bratkowicach


1 marca 2016 r. po raz kolejny obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Dzień ten jest dla naszej społeczności szczególnie ważny ponieważ jeden z Żołnierzy Niezłomnych mjr Józef Rzepka pochodził z Bratkowic i był absolwentem naszej szkoły. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali montaż słowno-muzyczny. Przybliżył on uczniom wydarzenia, które miały miejsce ponad pół wieku temu. Młodzież mogła poznać losy kolejnych bohaterów z terenu gminy Świlcza, którzy bohatersko walczyli z komunistycznym, stalinowskim, reżimem. Spotkanie zostało uświetnione pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru szkolnego. Po zakończeniu części artystycznej uczestnicy wraz z plutonem strzeleckim udali się przed budynek szkoły, aby wysłuchać apelu pamięci. Następnie zostały złożone kwiaty przed znajdującą się na budynku szkolnym tablicą upamiętniającą Majora Rzepkę. Okolicznościową wiązankę kwiatów złożył Wójt Gminy Świlcza mgr inż. Adam Dziedzic w asyście uczniów oraz Dyrektor Szkoły Joanna Różańska w asyście strzelców.
Do uświetnienia uroczystości przyczyniło się Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Militariów w Rzeszowie. Członkowie grupy rekonstrukcyjnej, panowie: Michał Flis, Krystian Fila, Dawid Wołowiec i Kamil Herdzik opowiedzieli uczniom o walkach partyzanckich, prezentując przy tym eksponaty (sprzęt militarny, broń palną długą i krótką, granatniki, oporządzenie, ubrania i naczynia, sztućce, plecaki, mapniki, saperki). Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród starszej młodzieży jak i tej z klas edukacji wczesnoszkolnej. Uroczystość szkolna została przygotowana przez nauczycieli: Bożenę Zwierzyńską-Kret, Artura Szarego i Marcina Florczaka.
W tym dniu Pluton Bratkowice Związku Strzeleckiego „Strzelec” wziął udział także w uroczystości Narodowego Dnia Pamięci w sąsiedniej Trzcianie, skąd pochodził płk Mieczysław Kawalec, kolejny niezłomny żołnierz Rzeszowszczyzny.

Bożena Zwierzyńska-Kret


galeria Z. Lisa


galeria S. Przywary (spotkanie z grupą rekonstrukcyjną)


Strzelcy w Trzcianie fot. Z Lis


29-02-2016
UWAGA!
NOWY PLAN LEKCJI
WAŻNY OD 1 MARCA 2016 R.


Plan lekcji


23-02-2016
OGŁOSZENIE O NABORZE
NA WOLNE STANOWISKO – KONSERWATOR
W ZESPOLE SZKÓŁ W BRATKOWICACH


czytaj więcej

22-02-2016
Ferie w szkole - dlaczego nie?

Ferie to okres odpoczynku od codziennych trudów nauki, to czas na regenerację umysłu, relaks i luz. Dla uczniów, którzy nie mogli wyjechać, w pierwszym tygodniu ferii szkoła przygotowała ciekawą ofertę zajęć. Dzieci mogły w atrakcyjny sposób spędzić wolny czas. Zorganizowano dla nich wiele różnorodnych zajęć. Wśród nich zajęcia rekreacyjno-sportowe na sali gimnastycznej – gry i zabawy ruchowe, badmninkton, tenis stołowy, unihokej. Codziennie odbywały się również zajęcia artystyczne. Dzieci wykonywały prace plastyczne, ozdoby świąteczne różnymi technikami: m.in. decoupage, formowanie z masy solnej, krepiny, malowanie farbami witrażowymi. Miały możliwość wysłuchania występów pianistki - studentki URz i poznania tajników gry na pianinie. W trakcie zajęć kulinarnych dzieci przygotowywały smaczne, zdrowe przekąsi i napoje z owoców, które następnie wspólnie degustowały. Spędzając czas w świetlicy szkolnej mogły pograć w warcaby oraz inne gry planszowe i zręcznościowe. Nie było czasu na nudę, a każdy znalazł coś dla siebie, czegoś nowego doświadczył. Wspólnie spędzony czas w grupie rówieśników, wspólna zabawa i praca twórcza to z pewnością ciekawy sposób na ferie.

Marta Rząsagaleria
UWAGA!
od 15 do 28 lutego trwają zimowe ferie!
Zapoznaj się informacjami dotyczącymi
BEZPIECZEŃSTWA
na stornie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
12-02-2016
UWAGA! WAŻNE INFORMACJE!
DOTYCZĄCE WYJAZDÓW NA BASEN


CZYTAJ


12-02-2016
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM


galeria


12-02-2016
GIMNAZJALNY RACHMISTRZ


czytaj

02-02-2016
Karpacka Troja


czytajgaleria

02-02-2016
Karnawał, karnawał...

Jak co roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3. Wszyscy od dawna na niego czekali, bo to bal kostiumowy. W kolorowo udekorowanej sali bawiły się dzieci pięknie poprzebierane. Raz w roku można było się poczuć jak prawdziwa księżniczka, supermen, czy pirat. Jak na prawdziwy bal przystało był wodzirej, który zadbał o to, by zabawa była wspaniała. Były tańce z różnych stron świata, mnóstwo ciekawych konkursów i zabaw przy muzyce. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. To był dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy, który na długo pozostanie w pamięci. Szkoda tylko, że na następny bal trzeba czekać aż rok.

galeria 1galeria 2

01-02-2016
„IV Koncert Kolęd i Pastorałek”

31 stycznia 2016 w kościele parafialnym w Bratkowicach odbył się „IV Koncert Kolęd i Pastorałek” w którym wzięły udział:
• Chór Szkoły Podstawowej nr 2 z Bratkowic
• Chór Zespołu Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bratkowicach
• Chór Męski z Bratkowic.
• Chór Cantamus z Pstrągowej
oraz nasz
• Chór Zespołu Szkół w Bratkowicach
• Wystąpił również solista Bartłomiej Piwowar.
Chóry otrzymały od organizatorów podziękowania, cukierki
i pamiątkowe statuetki w kształcie klucza wiolinowego.
Dla naszego Chóru był to już drugi tego rodzaju koncert.

galeria

25-01-2016
Dzień Seniora w naszej szkole


24 stycznia w Zespole Szkół w Bratkowicach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Była to dla naszych uczniów kolejna lekcja wychowania, na której uczyli się miłości i szacunku do swych bliskich. Na sali gimnastycznej zgromadziło się bardzo wiele osób, by razem, w miłej atmosferze spędzić czas. Społeczność szkolną zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Świlcza mgr inż. Adam Dziedzic. Nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych władz samorządowych i organizacji społecznych. Uczniowie w przygotowanej części artystycznej zaprezentowali różnorodny repertuar, którego walory artystyczne i dydaktyczne były odzwierciedleniem ich zaangażowania i talentów, a także pracy naszych nauczycieli.

galeria

21-01-2016
W dniu 28 stycznia 2016 r. odbędzie się wywiadówka
dla rodziców podsumowująca I półrocze
roku szkolnego 2015/2016
Rozpoczęcie o godzinie 17.00
na dużej sali gimnastycznej

czytaj więcej


16-01-2016
Po raz pierwszy w naszej szkole działa Kółko szachowe


Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi ucznia. Stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy, kształci wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć, uwagę, koncentrację, a przede wszystkim inicjuje sytuacje wymagające abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Nauka gry w szachy wpływa dodatnio na zwiększenie aktywności umysłowej ucznia, przyczynia się do rozwoju inteligencji. Kształcą te cechy charakteru, które prowadzą do zwycięstwa nie tylko na zawodach sportowych ale i w życiu. Szachy wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, uczą wytrwałości, poczucia odpowiedzialności za własne decyzje, odwagę. Uczą myśleć obiektywnie i nie lekceważyć żadnego przeciwnika. Nauka gry w szachy wpływa na lepszy rozwój logicznego myślenia uczniów, a przez to ułatwi rozumienie treści matematycznych.
Młodzi szachiści uczą się zdrowej rywalizacji, samodyscypliny oraz integrują się kibicując swoim kolegom. Zajęcia odbywają z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz szachów stolikowych. Na kółko licznie przychodzą uczniowie klasy szóstej. Zajęcia prowadzone są przez panią Bożenę Zwierzyńską – Kret nauczyciela historii.

galeria


16-01-2016
SZLAKIEM BAJEK I BAŚNI PO UNII EUROPEJSKIEJ


W ramach cyklu spotkań „Podróże po krajach Unii Europejskiej” Pani Lidia Bułatek zaprosiła uczniów klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 1 w Bratkowicach do wspólnej podróży szlakiem bajek i baśni po krajach członkowskich Unii Europejskiej. Spotkanie prowadziła Pani Monika Lewicka z Ośrodka Debaty Międzynarodowej przy WSI i Z w Rzeszowie.
Tym razem wędrowaliśmy ze znanymi i lubianymi bohaterami bajkowymi. Odwiedziliśmy Francję, z której pochodzi Kot w butach, Belgię kojarzoną ze Smerfami, Wielką Brytanię – ojczyznę Kubusia Puchatka oraz Danię ojczyznę słynnego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.
Uczniowie biorący udział w multimedialnej wyciecze dowiedzieli nie tylko z jakich krajów pochodzą ulubieni bohaterowie, ale rozpoznawali także flagi krajów członkowskich i poznawali słynne zabytki.
Multimedialne zagadki przygotowane przez naszego gościa wzbudzały w uczniach wiele emocji, którzy wykazywali się dobrą wiedzą na temat Unii Europejskiej oraz znajomością bajek i baśni. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w spotkaniu zachęci uczniów do pogłębienia wiedzy na temat krajów UE, podróżowania i nauki języków obcych, które są paszportem do rozumienia europejskiej różnorodności.

galeria

11-01-2016
ZAPROSZENIE
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie
Zespołu Szkół w Bratkowicach
zapraszają wszystkie babcie i dziadków uczniów naszej szkoły
na spotkanie z Seniorami,
które odbędzie się
dnia 24 stycznia 2016 r. o godz. 15.00
w Zespole Szkół w Bratkowicach

06-01-2016
Rzeszowski Orszak Trzech Króli
…z naszymi strzelcami


Uroczystość Objawienia Pańskiego - Epifania - to jedno za najstarszych świąt chrześcijańskich. Świąteczne celebrowanie Trzech Króli ma wcześniejszy rodowód niż grudniowe obrzędy Bożego Narodzenia. W Polsce od pięciu lat dniem tym możemy się cieszyć się i odpoczywać - wolni od pracy - po półwiecznej przerwie.
Przechodzące polskimi miastami Orszaki Trzech Króli rozbudowują i ugruntowują swą świeżą jeszcze tradycję, choć trzeba przyznać, że korzeniami tkwią mocno w kilkusetletnim praktykowaniu jasełek i kolędowania po domach przez grupy obrzędowe.
Tegorocznemu Orszakowi Trzech Króli w stolicy Podkarpacia towarzyszyli strzelcy z Rzeszowa i Bratkowic. W tym roku po raz czwarty zabezpieczali logistycznie te uroczystości.

galeria

02-01-2016
Z okazji Nowego Roku 2016

składamy najserdeczniejsze życzenia:
zdrowia, radości, szczęścia, miłości,
odpoczynku w rodzinnym gronie
i spełnienia planów i wszystkich niezrealizowanych marzeń.

Życzą Filipek, Milenka i Rodzice

zobacz więcej 1zobacz więcej 2

24-12-2015
JASEŁKA 2015

21 grudnia 2015r. odbyło się spotkanie całej społeczności uczniowskiej w dużej sali gimnastycznej z okazji zbilżających się świąt Bożego Narodzenia. Jasełka przygotowali uczniowie klasy drugiej szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawcy p. Grażyny Lasoty, księdza Witolda Pazdana. Kolędy śpiewał chór przygotowany przez p. Marcina Florczaka. Dekorację wykonała wspólnie z uczniami p. Agata Pełczyńska. Program artystyczny wprowadził wszystkich w przedświąteczny nastrój i atmosferę towarzyszącą świętom Bożego Narodzenia. Tegorocznym Jasełkom przyświecało hasło: Są takie chwile, gdy zatrzymać się trzeba, by siebie i losy Ojczyzny zrozumieć w tajemnicy Boga. Po części artystycznej zostały wręczone nagrody uczniom klas 1-3 za udział w konkursie „Stroik świąteczny”.
Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Joanna Różańska złożyła uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły życzenia świąteczne i noworoczne.

galeria

24-12-2015
XIII SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO – TECHNICZNY
„OZDOBY ŚWIĄTECZNE"


czytajgaleria


24-12-2015
PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT

W dniach 17 – 18 grudnia 2015r odbyły się gminne zawody sportowe w piłkę siatkową. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły z naszej gminy. Uczniowie naszego gimnazjum zarówno chłopcy jak i dziewczęta zajęli II miejsce. Zawody rozgrywały się w przyjaznej atmosferze. Były przestrzegane zasady „fair play”. Zawodnicy i zawodniczki zadowoleni z równej rywalizacji wrócili z dyplomami i pucharami. Skład dziewcząt: Bułatek Weronika, Sylwia Nieczaj, Sylwia Przywara, Klaudia Jucha, Natalia Dworak, Anna Żądło, Surowiec Karolina, Siwiec Weronika, Hul Karolina, Kozak Joanna, Jucha Klaudia, Łopatka Patrycja. Skład chłopców: Adrian Bąk, Jacek Płatek, Robert Krochmal, Adrian Mazan, Łukasz Gomułka, Hubert Pawełek, Dominik Jucha, Adrian Bachórz. Gratulujemy Naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów!!
Nauczyciele w-f: Anna Bogaczewicz, Iwona Woźniak

galeria

15-12-2015
Naukowy dzień na Politechnice Rzeszowskiej


Dnia 2.12.2015 r. uczniowie klasy pierwszej i trzeciej Gimnazjum nr 4 w Bratkowicach odwiedzili Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Celem wycieczki było zachęcenie uczniów do poszerzenia swojej wiedzy w zakresie przedmiotów ścisłych. Forma zajęć, w których uczestniczyli gimnazjaliści miała charakter pokazowo–warsztatowy. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego przeprowadzania eksperymentów (pod nadzorem osoby prowadzącej zajęcia- tj. wiceprzewodniczącej Koła Naukowego Studentów Chemii ESPRIT Jolanty Oczak). W ramach zajęć z KNSCh ESPRIT uczniowie mieli zapewniony również spektakularny pokaz chemiczny (indykatory, suchy lód, luminol, światła drogowe, ciekły azot). Ponadto zapoznali się z praktycznym zastosowaniem urządzeń stosowanych w przemyśle chemicznym w Zakładzie Polimerów i Biopolimerów, w Katedrze Technologii i Materiałoznawstwa Chemicznego - Halę Przetwórstwa Tworzyw Polimerowych oraz w Katedrze Inżynierii Chemicznej i Procesowej- Laboratorium Badawczym Materiałów Sypkich. Naukowy dzień na Politechnice Rzeszowskiej gimnazjaliści zakończyli podekscytowani i pełni wrażeń.

galeria

11-12-2015
Długo oczekiwany gość
- Święty Mikołaj


4 i 7 grudnia w progi szkoły zawitał długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj. Przybył on w towarzystwie śnieżynek, aby obdarować uczniów klas I – III prezentami. Dzieci z entuzjazmem przyjęły zacnego gościa i podziękowały za wspaniałe podarunki. Otrzymane prezenty sprawiły im wielką radość. Uczniowie obiecali wspaniałemu gościowi, że będą wypełniać swoje obowiązki szkolne, aby w przyszłym roku znów ich odwiedził.

galeria Weroniki Bułatek


10-12-2015
WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA

W dniu 4 grudnia odbyła się wycieczka do kina 6D oraz kręgielni ,,Kula”. W wycieczce tej uczestniczyli uczniowie klasy 6 i 1 gimnazjum oraz ich wychowawcy. Dzień ten rozpoczął się wizytą w kręgielni. Jest to nowoczesna kręgielnia, w której można się świetnie bawić. Spędziliśmy tam miło i przyjemnie czas grając w kręgle. Następnie uczniowie udali się do kina 6D, które mieści się w galerii ,,Nowy Świat”. Film ten był pt. ,,Tajemnice kopalni” . Można było wczuć się w jego realia, przeżywać wszystko jak dyby się było w tym świecie. Około godziny 14.00 wróciliśmy do Bratkowic. Wycieczka ta była z pewnością bardzo udana.

Milena Majka, kl. 1 G


galeria Izabela Kłeczek


08-12-2015
Gminny Konkurs Recytatorski


24 listopada 2015 roku czworo uczniów z 1 gimnazjum, pod opieką Pani Marii Górki, wzięło udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbywał się w tym roku pod hasłem: "Zaczarowani szkołą". Konkurs odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Trzcianie. Uczniowie do wyboru mieli trzy kategorie: poezję recytowaną, poezję śpiewaną oraz małą formę teatralną. Sylwia, Jagoda, Miłosz i Julia zaprezentowali małą formę teatralną, która opowiadała o problemach w szkole. Zajęliśmy drugie miejsce. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Dodatkowo mogliśmy nawiązać nowe znajomości,

Sylwia Mazan, kl. 1G


08-12-2015
Mikołajki 2015 w klasie 2 SP

W dniu 4 grudnia 2015r. uczniowie klasy 2 SP pod opieką wychowawczyni p. Grażyny Lasoty i p. Iwony Woźniak wyjechali do kręgielni i Kinder Planety w Rzeszowie. Gra w kręgle okazała się świetną zabawą, która zintegrowała wszystkie dzieci i nauczyła rywalizacji zgodnej z regułami gry. W Kinder Planecie uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawach rozwijających sprawność ruchową. Chwile spędzone podczas Mikołajkowego spotkania dostarczyły wielu wrażeń i okazały się niesamowitym przeżyciem.

galeria


07-12-2015

IV edycja Gminnego Konkursu Pięknego Czytania

21 XI 2015r. odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Pięknego Czytania "Czytajmy Bolesława Prusa". Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka w Świlczy z siedzibą w Trzcianie. Przesłuchanie finalistów szkolnych konkursów odbyło się w budynku OSP w Mrowli. W konkursie brali udział uczniowie z klas 1-3,4-6 oraz gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali: Faustyna Drozd, Adrian Kwoka i Bartłomiej Bać. Każdy uczestnik czytał 2-minutowy fragment literatury Bolesława Prusa przygotowany przez siebie oraz 2-minutowy tekst wskazany przez organizatora. Nasi uczniowie: Faustyna Drozd z kl.3 (op. p. Bogusława Marek) zajęła III miejsce w kategorii klas 1-3,a Bartłomiej Bać z kl. 3 gimnazjum (opiekun p. Maria Fiałkiewicz –Górka) zajął II miejsce w kategorii klas gimnazjalnych. Podczas konkursu gościnnie czytał p. Wójt Adam Dziedzic, Zastępca Wójta p. Sławomir Styka oraz Przewodniczący Rady Gminy p. Piotr Wanat.

galeria


03-12-2015

„POZNAJEMY FRANCJĘ”

Klasa pierwsza została zaproszona przez Panią Lidię Bułatek do Publicznej Biblioteki w Bratkowicach na lekcję biblioteczną, której celem było poznanie historii, kultury, zwyczajów, zabytków jednego z państw Europy.
Spotkanie prowadziła Pani Sylwia Mazur z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej, która zaproponowała podróż po Francji. Poznaliśmy najciekawsze miejsca tego państwa, zajrzeliśmy do Paryża, gdzie zwiedziliśmy Luwr, Wersal i weszliśmy na Wieżę Eiffla, byliśmy w Mont Saint-Michel skąd obserwowaliśmy przypływy morskie. Wdrapaliśmy się również na najwyższy szczyt Europy Mont Blanc. Poznaliśmy Napoleona Bonapartego, Ludwika XIV i sławnych francuskich pisarzy.
Lekcja była wzbogacona ciekawymi opowiadaniami o Francji i jej mieszkańcach, a pokaz kolorowych slajdów potęgował wyobraźnię i zainteresowanie dzieci.

galeria

03-12-2015

„ŚWIAT MAGII, CZARÓW I WRÓŻB…”

W czwartek 26.11.2015r. odbyła się w naszej szkole długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa dla uczniów klas młodszych. Wszystkie dzieci wspólni
    pliki do pobrania
Godziny.doc
dzwonków

Dowozy rano.doc


Odwozy 1. tura.doc


Odwozy 2.tura.doc


Bratkowice - wniosek gimnazjum OKE.doc


wniosek OKE.doc


DLA RODZICOW.doc


ZAJECIA POZALEKCYJNE.docx


KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2015.doc


Kalendarz uroczystosci szkolnych 2015-2016.doc


Sprawdzian_szostoklasisty_informacje.pps


Procedura realizacji projektu edukacyjnego.doc


Procedury uzyskiwania zwolnienia z nauki drugiegi j. obcego.doc


Koncepcja Pracy ZS Bratkowice.doc


Dodatkowe zajecia ZS Bratkowice.doc


Plan lekcji od 1 marca 2016 r..xlsx


Projekty edukacyjne 2016.docx


Procedury_Sytuacje trudne i kryzysowe.doc


Bez tytułu

Zespół Szkół w Bratkowicach
36-055 Bratkowice 399   tel./fax (17) 855 10 07    e-mail: zsbratkowice@wp.pl