Szkoła  Aktualności  Organizacje  Biblioteka  Świetlica  Nasze sukcesy  Programy  Dziennik  Linki  Archiwum  Promocja szkoły  
Aktualności


25-09-2015
UWAGA!!!
od 28.09.2015r. obowiązuje nowy plan lekcji

zobacz poniżej (w "plikach do pobrania")24-09-2015
ŻYWA LEKCJA HISTORII


W środę 16 września 2015 r., w Zespole Szkół w Bratkowicach odbyło się spotkanie autorskie z Panią Alicją Mazurkiewicz–Bednarczuk. Autorka wspomnień przybyła do naszej szkoły wspólnie z siostrą oraz Panem Mieczysławem Sawickim i jego żoną. W pierwszych latach powojennych byli oni szkolnymi przyjaciółmi i sąsiadami z bratkowickiego przysiółka Dąbry. Pani Alicja opowiadała o tym, jak wyglądało życie w Bratkowicach przed siedemdziesięciu laty. Wspomniała również o zabawach i pracach, które dzieci w tamtych czasach wykonywały. Nasz gość z zawodu jest etnografem, nic więc dziwnego, że w swej pamięci nosiła do dnia dzisiejszego nazwiska swych dawnych sąsiadów, a na spotkaniu wyjaśniła nam ich pochodzenie (Lisów, Zająców, Kwoków, Bednarzy itd.).
Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor wręczyła naszym gościom kwiaty i podziękowania. My również gorącymi oklaskami podziękowaliśmy za to niezwykłe spotkanie i żywą lekcję historii. Warto dodać, że zostaliśmy obdarowani książeczkami autorstwa Alicji Mazurkiewicz–Bednarczuk pt. „Wszystko co dobre pamiętam”.

Izabela Kłeczek, kl. 1Ggaleria

14-09-2015
INTEGRACYJNE OGNISKO
PIERWSZEJ KLASY GIMNAZJUM


W czwartkowe przedpołudnie, 10 września br., uczniowie klasy pierwszej bratkowickiego gimnazjum, wraz z wychowawcą mgr. Arturem Szarym, udali się na integracyjną wyprawę. Dzięki niemałemu zaangażowaniu kolegów, którzy przygotowali odpowiedni zapas suchego drewna, zapaliliśmy ognisko i rozpoczęli pieczenie kiełbasek. Odwiedził nas redaktor Andrzej Bednarz z kwartalnika „Ziemia Bratkowicka” i uwiecznił na pierwszej wspólnej fotografii.
Nie obyło się bez małej przygody, kiedy przepaliła się sfatygowana linka podtrzymująca ruszt i cały przygotowywany zestaw kiełbasek wpadł wprost do ogniska. Śmiała interwencja wychowawcy i naszych dzielnych kolegów (duże brawa!) pozwoliła opanować sytuację i ocalić wiktuały. Ważnym elementem spotkania pierwszoklasistów przy ognisku okazał się wspólny śpiewy żołnierskich i turystycznych piosenek przy akompaniamencie gitarzystki Amelki Lis. Nie zabrakło też czasu na towarzyskie zabawy z piłką.
Z całą pewnością ognisko należy uznać za udane! Zostanie na długo w naszej pamięci, a my już nie możemy doczekać się następnego!

Sylwia Mazan, kl. 1Ggaleria

SPOTKANIE Z RODZICAMI

W dniu 15 września 2015 r. o godzinie 17.00 odbędzie się w naszej szkole spotkanie dla rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum
Serdecznie zapraszamyUROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
2015/2016 - 1 WRZEŚNIA 2015 r.


8.00 - MSZA ŚW. W KOŚCIELE PARAFIALNYM
9.00 – SPOTKANIE WSZYSTKICH UCZNIÓW NA DUŻEJ SALI GIMNASTYCZNEJ
9.15 – SPOTKANIA UCZNIÓW Z WYCHOWAWCAMI KLAS

DOWÓZ UCZNIÓW ODBYWAĆ BĘDZIE SIĘ WG. HARMONOGRAMU, ODWÓZ O GODZINIE 10.30.
W dniu 1 września świetlica pracuje do godziny 15.00. Obiady wydawane będą od 2.09. 2015 r.
(po wcześniejszym zgłoszeniu dziecka do intendenta).
    pliki do pobrania
Godziny.doc
dzwonków

Dowozy rano.doc


Odwozy 1. tura.doc


Odwozy 2.tura.doc


Bratkowice - wniosek gimnazjum OKE.doc


wniosek OKE.doc


DLA RODZICOW.doc


ZAJECIA POZALEKCYJNE.docx


KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2015.doc


Kalendarz uroczystosci szkolnych 2015-2016.doc


Sprawdzian_szostoklasisty_informacje.pps


PLAN LEKCJI od 28.09.2015.xlsx


Plan lekcji nauczycieli.xlsx


Bez tytułu

Zespół Szkół w Bratkowicach
36-055 Bratkowice 399   tel./fax (17) 855 10 07    e-mail: zsbratkowice@wp.pl